آرمان اصفهان
18:56 - جمعه 02 تیر 1396

حجت الاسلام مردانی:

روز قدس نماد صف بندی حق علیه باطل است

پیام مهم راهپیمایی روز جهانی قدس ‌ این است که امت اسلامی زیر بار ظلمی که از پشتیبانی استکبار جهانی برخوردار بوده، نرفته و نخواهد رفت.

به گزارش خبرنگار آرمان اصفهان،حجت الاسلام مردانی نماینده ولی فقیه در پادگان 15 خرداد استان اصفهان در جمع مردم شهر بهارستان که در مصلای این شهر گرد هم آمده بودند در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم، با آیات فراوانى، مقوله ظلم ستیزی را از زوایاى گوناگون تبیین نموده است اشاره کرد .

حجت الاسلام مردانی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم، مسلمانان بی‌تفاوت به رنج ستمدیدگان را چنین ملامت نموده و مورد توبیخ قرار مى‌دهددر سوره [نساء / آیه 75] چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و کودکانى که (به دست ستمگران) تضعیف شده‌اند، پیکار نمى‌کنید همان افراد (ستمدیده‌اى) که مى‌گویند: خدایا! ما را از این شهر که اهل آن ستمگرند، بیرون ببر و براى ما از طرف خود، سرپرست قرار ده و براى ما از طرف خود، یار و یاورى تعیین فرما.

وی گفت : بطور واضح از متن آیه مذکور یک نوع مواخذه و تهدید بدست می آید که اگر مسلمانى، تحت بیداد و ظلم ستمگران باشد در حالی مسلمانان دیگر بتوانند او را از ستم رهایی بخشند، ولى بی تفاوتی و سهل انگارى کنند، مشمول این آیه می شوند ، بنابراین آیه شریفه می‌رساند که بر مسلمانان واجب است اگر دیدند مسلمانى گرفتار ظالمى شده، به قدر توانایی و قدرت خود باید اقدام کنند و آن شر را دفع کنند.

نماینده ولی فقیه در پادگان 15 خرداد استان اصفهان :وجوب یارى مظلوم از منظر قرآن در ایات دیگری نیز بیان شده‌ است خداوند متعال در سوره انفال آیه 72دستور می‌دهد: اگر گروهى برای حفظ دین از شما کمک بخواهند، بر شما لازم است که به کمک آنان بشتابید» آیه شریفه نیز با کمال صراحت، مسلمانان را ملزم به یارى برادران دینى تحت ستم خود مى‌نماید که با قیام علیه ظلم و ستم به یاری مظلوم شتافته و به تکلیف دینى خود عمل نمایند.

وی افزود: پیام مهم راهپیمایی روز  جهانی قدس ‌ این است که امت اسلامی  زیر بار ظلمی که از پشتیبانی استکبار جهانی برخوردار بوده، نرفته و نخواهد رفت.

مردانی قدس را نماد ایثار و مقاومت مطرح کرد و گفت: امروز صهیونیست ها با تمام توان و تجهیزات خود و بعد از گذشت چندین سال نتوانستند بر جنبش مقاومت فائق آیند.

وی با اظهار اینکه روز قدس یکی از جلوه های حقیقی ایجاد حکومت اسلامی است، اضافه کرد: روز قدس، فقط روز فلسطین نیست بلکه روز امت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در پادگان 15 خرداد اظهار داشت :  این روز بزرگ مزین به نام قدس، مظهر ظلم‌ستیزی و وحدت امت اسلامی است که بی‌تردید ذره‌ای از مقاومت و ایستادگی در برابر جنایات رژیم اشغالگر قدس عقب‌نشینی نخواهند کرد، به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این ظلم و جنایت باقی نخواهد ماند و مقاومت پیروز خواهد شد.

وی در پایان به سخنان رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ، «ایستادگی»، «تبعیت نکردن از دشمن» و «حفظ هویت انقلابی و اسلامی» را عوامل اصلی اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا و دیگر قدرتها، فهمیده اند بر مسلمانان با جنگ نظامی نمی توانند مسلط شوند  از این موضوع به‌شدت ناراحت هستند و چاره‌ای هم ندارند و بر همین اساس تلاش زیادی کردند که شاید بتوانند مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور را در حیطه قدرت خود درآورند اما نتوانستند و به توفیق الهی نخواهند توانست  اما نباید از جنگ نرم فرهنگی غافل شد و باید هوشیارانه عمل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار