آرمان اصفهان
14:35 - چهارشنبه 17 خرداد 1396

برای نخستین بار در اصفهان صورت گرفت

تولید نوشیدنی غنی‌شده با قارچ با شیرین‌کننده طبیعی

عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با بهره‌گیری از قارچ خوراکی موفق به تولید محصول ارزشمند نوشیدنی غنی‌شده با قارچ و شیرین‌کننده طبیعی شده‌ایم، این طرح برای نخستین بار توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان ابداع شده است.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از فارس،به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، محققان دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار با بهره‌گیری از قارچ خوراکی موفق به تولید محصول ارزشمند نوشیدنی غنی‌شده با قارچ و شیرین‌کننده طبیعی شدند.

مریم حقیقی مجری این طرح با اعلام خبر فوق اظهار کرد: تحقیقات پزشکی نشان می‌دهد که با مصرف قارچ، ضمن افزایش طول عمر، کاهش کلسترول و بهبود گردش خون در بدن، سیستم ایمنی بدن نیز تقویت می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: قارچ مقادیر زیادی کربوهیدرات و آهن دارد و بدین سبب پزشکان به بیماران دیابتی و افرادی که به تقویت دستگاه ایمنی بدن خود اهمیت می‌دهند و نیز افرادی که برنامه غذایی (رژیم) خاص دارند خوردن قارچ را توصیه می‌کنند.

وی با بیان اینکه قارچ‌های خوراکی دارای درصد بالایی از پروتئین با قابلیت جذب بالا در بدن می‌باشند، تصریح کرد: تحقیقات نشان می‌دهد که از مجموع 20 نمونه از اسیدهای آمینه سازنده پروتئین‌های بدن، 18 نمونه در قارچ‌ها موجود است.

حقیقی، به جایگاه ویژه نوشیدنی قهوه همچون چای، درمیان انواع نوشیدنی‌های گرم اشاره و تصریح کرد: قهوه دارای خاصیت نشاط‌بخشی و ضدافسردگی است و همچنین مصرف منظم آن به دلیل وجود اسیدکلروژونیک خطر ابتلا به سرطان کبد را تا 49 درصد کاهش می‌دهد.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، اضافه کرد: با توجه به اثرات مثبت مصرف قارچ و افزایش مصرف قهوه در جامعه، افزایش بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی و دیابت می‌توان با فرآوری مناسب، این گیاهان را به صورت نوشیدنی فراسودمند در رژیم غذایی مردم قرارداد.

گفتنی است طرح تولید نوشیدنی غنی‌شده با قارچ و شیرین‌کننده طبیعی برای نخستین بار توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان ابداع گردیده و به شماره 91055 در اداره مالکیت و اختراعات صنعتی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار