آرمان اصفهان
15:39 - دوشنبه 15 خرداد 1396

حواشی انتخابات شورای شهر بهارستان ادامه دارد

یزدان‌پناه: ارتباط فامیلی شهردار و یکی از نمایندگان مجلس سوء‌ظن‌ها را بیشتر کرده است/ ترکی: در چند روز آینده تکلیف بهارستان مشخص خواهد شد

نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بهارستان با اشاره به ارتباط فامیلی یکی از نمایندگان مجلس با شهردار بهارستان، گفت: این نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در انتخابات شوراها سمت اجرایی دارد و همین موضوع سوء‌ظن‌ها نسبت به دست‌کاری در نتایج آرا را بیشتر کرد.

به گزارش آرمان اصفهان، پس از 29 اردیبهشت و اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوبت به اعلام نتایج شوراهای شهر و روستا رسید تا بعد از شمارش آرای شهرها نتایج نهایی اعلام شود.

به‌واسطه تکثر نامزدهای شورای پنجم اعلام نتایج به‌ویژه در کلان‌شهرها زمان بیشتری نسبت به انتخابات ریاست جمهوری نیاز داشت.

یکی از شهرهایی که تا امروز حواشی زیادی درباره انتخابات شورای شهر آن ایجادشده، شهر بهارستان است که از همان روز جمعه 29 اردیبهشت وارد حاشیه شد و این حاشیه تا امروز نیز ادامه داشته است.

به گفته برخی کاندیداهای شورای شهر بهارستان روز یکشنبه مورخ 31 خرداد فرمانداری اصفهان آگهی انتخابات این شهر را بر روی سایت خود منتشر و نتایج انتخابات شورای شهر بهارستان را اعلام کرده است اما ساعاتی بعد این آگهی از روی سایت فرمانداری اصفهان حذف می‌شود و مجدداً روز دوشنبه اول خرداد با انتشار اطلاعیه جدید ترکیب اعضای شورای شهر بهارستان معرفی‌شده است.

*در آگهی اول فرمانداری اصفهان آمده بود:

فرم شماره ۳۱

آگهی نتیجه انتخابات

بدین‌وسیله به اطلاع کلیه اهالی محترم شهر بهارستان تابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان می‌رساند، با توجه به برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر در روز جمعه مورخ 1396/02/29، نتایج شمارش آرای نامزدهای انتخابات شورای اسلامی این شهر به ترتیب دارندگان بیشترین رأی به شرح ذیل می‌باشد:

۱- آقای خدابخش شمسی ارمندی نام پدر خیرگرد دارای 2 هزار و 716 رأی

2- آقای مجتبی محبی زرین دره نام پدر علی دارای 2 هزار و 53 رأی

۳- آقای محمد ابراهیمی درچه نام پدر براتعلی دارای هزار و 933 رأی

۴- آقای نبی اله مؤمنی گوجانی نام پدر مؤمن دارای هزار و 751 رأی

۵- آقای مهدی نصر اصفهانی نام پدر حیدر دارای هزار و 722 رأی

۶- خانم سیده بتول نوربخش نام پدر سید محمد دارای هزار و 578 رأی

۷- خانم معصومه گودرزی نام پدر براتعلی دارای هزار و 531 رأی

۸- خانم زهره فرهادی نام پدر آقاجان دارای هزار و 516 رأی

۹- آقای مهدی اسدی دهاقانی نام پدر رحمت اله دارای هزار و 450 رأی

۱۰- آقای همایون یزدان پناه نام پدر عباس دارای هزار و 393 رأی

۱۱- آقای سامان بردال نام پدر سبزوار دارای هزار و 316 رأی

۱۲- آقای کریم اله رضائی نام پدر تیمور دارای هزار و 307 رأی

۱۳- آقای حبیب اله گودرزی دورکی نام پدر صید مراد دارای هزار و 276 رأی

*در آگهی دوم آمده است:

به ترتیب دارندگان بیشترین رای از مجموع ۲۴ هزار و ۲۱۰ رای صحیح ماخوذه در ۲۲ شعبه اخذ رای ، به نامزدهای انتخاباتی زیر تعلق گرفته و مورد تایید هیات اجرایی و نظارت قرار گرفته است:

ردیف نام و نام خانوادگی  تعداد رای به عدد تعداد رای به حروف

۱. خدابخش شمسی ارمندی 2 هزار و 716 رای

۲. محمد ابراهیمی درچه 2 هزار و 149 رای

۳. مجتبی محبی زرین دره 2 هزار و 53 رای

۴. نبی الله مؤمنی گوجانی هزار و 830 رای

۵. مهدی نصراصفهانی هزار و 780 رای

۶. معصومه گودرزی هزار و 594 رای

۷.کریم اله رضائی هزار و 582 رای

۸. سیده بتول نوربخش هزار و 578 رای

۹. مهدی اسدیان دهاقانی هزار و 559 رای

۱۰. سامان بردال ۱۵۱۹ هزار 529 رای

۱۱. زهره فرهادی هزار و 516 رای

۱۲. همایون یزدان پناه هزار و 429 رای

۱۳. علی کرم جلیل پیران هزار 385 رای

*یزدان‌پناه: ارتباط فامیلی شهردار و یکی از نمایندگان مجلس سوء‌ظن‌ها را بیشتر کرده است/در عرض کمتر از 24 ساعت نتیجه اولیه از روی سایت پاک شد و اطلاعیه دیگری عرضه شد

همایون‌یزدان پناه یکی از نامزدهای شورای اسلامی شهر بهارستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان پیرامون حواشی ایجادشده در انتخابات شورای شهر بهارستان اظهار کرد: انتخابات پنجمین دوره شورای شهر بهارستان همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد مشکل عدیده‌ای پیدا کرد که این پیش‌بینی ناشی روش انتخابات در دوره‌های قبل بود که این روش علی‌رغم اعتراضات مردم و نخبگان به دست‌اندرکاران به آن‌ها توجهی نشد و باعث شد در این دوره شاهد تخلفات انبوه در این انتخابات باشیم.

وی افزود: از جمله تخلفات که در انتخابات قبل هم بود اما در این دوره تشدید شد، آمدن افراد انبوه غیربومی از شهرهای دیگر استان بود که این حضور آن‌قدر مشهود بود که مردم خود بهارستان وقتی حضور پیدا کردند شاهد صف‌های طویل با افراد ناآشنا بودند و خیلی از مردم با این فکر که ممکن است این شلوغی مقطعی باشد حضور پیدا نکردند.

این نامزد شورای شهر بهارستان ادامه داد: این تعداد افراد غیر ساکن باعث شد که 200 تا 300 نفر در هر شعبه نتوانستند رأی بدهند و جمعاً حدود 5000 هزار نفر در بهارستان نتوانستند در انتخابات شرکت کنند.

یزدان‌پناه عنوان کرد: یکی دیگر از مسائلی که در این دوره از انتخابات شورای شهر بهارستان وجود داشت، اعمال نفوذهایی بود که آثار آن را در اعلام نتایج دیدیم، یعنی نتایجی که اول فرمانداری از طریق سایت اعلام کرد یک نتیجه بود و در عرض کمتر از 24 ساعت نتیجه اولیه از روی سایت پاک شد و اطلاعیه دیگری عرضه شد و افرادی که مورد حمایت شهردار بودند به رتبه بالاتری صعود کرده و وارد لیست اصلی شورای شهر شده بودند.

وی با اشاره به ارتباط فامیلی یکی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با شهردار بهارستان، اضافه کرد: این نماینده مجلس در انتخابات شوراها سمت اجرایی دارد و همین موضوع سوءظن‌ها را نسبت به دست‌کاری در نتایج آرا را بیشتر کرد.

این نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بهارستان تصریح کرد: مشکلی که در این دوره داشتیم و در سنوات قبل هم گفته بودیم حضور اقوام مختلف در بهارستان است و از طرفی درخواست خود را برای صدور کارت هوشمند شهروندی ارائه کرده بودیم که این مشکل حل شود تا اعتماد مردم از بین نرود ولی این موضوع انجام نشد.

یزدان پناه ادامه داد: آمارهای متفرقه که به ما می‌رسد نزدیک 2 برابر آمار شرکت‌کنندگان بهارستان افزایش پیداکرده است ضمن اینکه نتایج این حرکت را در دوره چهارم شورای شهر بهارستان شاهد بودیم که در واقع یک لکه ننگی بوده بر مدیریت شهری که افرادی حضور داشتند که بنا بر احکام صادره عزل شدند و اگر این وضعیت پیش برود قطعاً شرایط نامناسب‌تری را در پیش خواهد داشت.

وی افزود: در همین رابطه هم مردم و هم کاندیداها به مراجع ذی‌صلاح اعتراض کردند و امیدواریم با جلوگیری از تضییع حقوق بتوانیم اعتمادی که از مردم ضایع و یا کم شده را برگردانیم.

*فرهادی رئیس شورای شهر بهارستان: اعتراض خود را به فرمانداری داده‌ام

زهره فرهادی رئیس فعلی شورای شهر بهارستان و نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر بهارستان با بیان اینکه اعتراض خود را به فرمانداری داده‌ام، اظهار کرد: از طریق منابع غیررسمی مطلع شدم که هفتم شدم اما در اطلاعیه اول هشتم بودم و بعد در اطلاعیه دوم نفر یازدهم شده بودم.

وی افزود: من از طریق قانون اعتراض خود را پیگیری کرده‌ام و منتظر اعلام نتیجه اعتراض خواهم بود و اگر جواب نگیرم مراحل بعدی اعتراض را دنبال خواهم کرد.

*ترکی: نتیجه انتخابات شورای شهر در شهر بهارستان تکمیل نشده/ بعضی روستاها و شهرها در حال بازشماری آرا هستند

حال بعد از گذشت بیش از 15 روز از برگزاری انتخابات و حواشی ایجاد شده در خصوص شورای شهر بهارستان، اکبر ترکی در این رابطه اظهار کرد: پس از جلسه هفته گذشته، جلسه دیگری را پیرامون بررسی شکایات انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان اصفهان برگزار کردیم تا به آخرین وضعیت تخلفات صورت گرفته و شکایات واصل شده رسیدگی شود.

وی افزود: بررسی شکایات در چند حوزه و شهرستان باقی مانده که به دنبال بررسی موارد و اعلام نتایج هستیم.

عضو هیأت نظارت بر اتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اصفهان گفت: انتخابات شورا در برخی شهرها از جمله اصفهان تقریبا نهایی شده اما بخش‌هایی مانند بهارستان باقی مانده و هنوز کار در این شهر تکمیل نشده است و در چند روز آینده تکلیف مشخص می‌شود.

ترکی گفت: در بازشماری هر نتیجه‌ای که حاصل شود اعلام می‌شود، بعضی روستاها و شهرها در حال بازشماری هستند و اگر بررسی‌ها نشان دهد که تخلفات بیشتر بوده امکان ابطال نیز وجود دارد.

وی همچنین از تغییر نتیجه آرای شورای شهر چادگان خبر داد و گفت: پس از بازشماری آرای شهر چادگان مشخص شد تعداد آرای نفر ششم بیشتر بوده و به این ترتیب وی به نفر پنجم ارتقا پیدا کرد و رتبه سایر افرادتغییری نکرد.

انتهای پیام/فارس اصفهان/ع

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار