آرمان اصفهان
06:19 - دوشنبه 15 خرداد 1396

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

قراردادها و معاهدات بین المللی راه نفوذ دشمن را باز کرده است/ سند 2030 کمر قتل انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگی است

حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به نمونه هایی از نفوذ در ابعاد مختلف کشور گفت: تنظیم قراردادهای FATF، IPC، موشکی، پاریس و 2030 راه نفوذ دشمن را به اسم حقوق بشر و مراودات بین المللی برای دشمنان گشوده است.

به گزارش آرمان اصفهان، مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) از طرف ناحیه مقاومت بسیح حضرت امام حسین (ع) در سالن اجتماعات شهرداری بهارستان برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امام حسین (ع) در ابتدای این برنامه با اشاره به ضرورت بازخوانی اصول و اندیشه های حضرت امام (ره) و حراست از این اصول در برابر خطر تحریف و انحراف، گفت: در سال های بعد از ارتحال امام (ره) و پایان جنگ به واسطه تفکر جریان حاکم بر بدنه اجرایی کشور، خطر تشکیک و تردید در اصول مکتب امام(ره) بسیار پر رنگ و جدی شد.

سرگرد پاسدار محمد حسین کفعمی افزود: در دوران سازندگی بسیاری از افرادی که بعد از انقلاب از کشور گریخته بودند مانند محمد سام (وزیر اطلاعات کابینه هویدا) به ایران بازگشتند و تلاش شد با حضور این گونه افراد در مسئولیت های اجرایی و مشاوره ای، انقلاب اسلانی را با چالش روبرو کنند.

وی ادامه داد: در سال های پس از دوران سازندگی، تحریف مکتب حضرت امام (ره) وارد فضای جدیدی شد و آن نفی و انکار اندیشه های راهبردی حضرت امام (ره) بود به صورتی که در روزنامه ها و تریبون ها می گفتند اندیشه های امام (ره) باید به موزه ها سپرده شود و زمان اعتبار آن ها به اتمام رسیده است و ایران با این اندیشه ها نمی تواند به توسعه و پیشرفت برسد.

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) افزود: در حالت سوم، مقابله با آرمان ها و اندیشه های حضرت امام (ره) در دستور کار قرار گرفت و نمونه آن در فتنه 88 بروز پیدا کرد که عناصر فتنه شعارهای ساختار شکنانه سر دادند و اصل ولایت فقیه را زیر سوال بردند.

کفعمی اظهار کرد: بعد از آن که دیدند ملت ایران و انقلاب اسلامی مقابل تحریف انقلاب اسلامی ایستادگی می کنند سناریوی تحریف مکتب امام (ره) به روش تغییر در اصول و مبانی حضرت امام (ره) آغاز شد و تلاش کردند مبانی و اصول شناخته شده حضرت امام (ره) مانند ساده زیستی و مبارزه با مستکبرین را دستخوش تغییر کنند که رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر تلاش کرده اند با بازخوانی مبانی هفت گانه امام (ره)، این اصول را برای نسل سوم و چهارم انقلاب مجددا بازخوانی کنند.

روند اجرای سند 2030 از سال 2015 در کشور آغاز شده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم با اشاره به انقلاب اسلامی مردم ایران گفت: امام خمینی(ره) با پشتیبانی مردم این حرکت عظیم را به وجود آورد و هدایت کرد و بعد از آن از دل همین مردم، جوانانی متدین و انقلابی دور هم جمع شدند و سازمان هایی همچون سپاه و بسیج  را شکل دادند و دست مستکبرین را یکی پس از دیگری بستند.

حجت الاسلام احمد سالک افزود: از دیدگاه امام(ره) انقلابیون سه ویژگی اساسی ایمان خدشه ناپذیر، استقامت و تبیعت از رهبری را داشتند که این همان فرهنگ و الفبای اولیه ی شکل گیری انقلاب اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: مسئولان کشور هرکدام همچون انگشتان دست هستند که برای هدفی مشترک که همان حفظ انقلاب و نظام است گرد هم جمع شده اند و مُشت این انگشتان همان افکار و عقاید انقلاب است؛ اگر هرکدام از این انگشتان نفوذ پذیر شوند راه نفوذ برای رژیم صهیونیستی و امریکا باز می شود و به اسم سازش و مذاکره، راه را برای نفوذ بیگانگان در کشور گشوده می شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نمونه هایی از نفوذ در ابعاد مختلف کشور گفت: تنظیم قراردادهای FATF، IPC، موشکی، پاریس و 2030 راه نفوذ دشمن را به اسم حقوق بشر و مراودات بین المللی برای دشمنان گشوده است.

سالک ادامه داد: سوال ما از افرادی که این قرارداد ها را امضا کرده اند این است که در ازای مثلا قرارداد پاریس چه امتیازی برای مردم ایران گرفته اید؟

نماینده مردم اصفهان با اشاره به خطبه 122 نهج البلاغه از امیرالمومنین(ع) در خصوص مکر دشمن و حماقت خوارج تصریح کرد: انقلابی واقعی کسی است که همچون جانبازان و شهیدان و شهدای مدافع حرم جان و مال و تلاش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی اش فقط و فقط در راه رسیدن به اهداف انقلابی باشد.

احمد سالک به نقش رسانه و جنگ نرم در اجرای برنامه های دشمن اشاره کرد و افزود: امروز در فضایی هستیم که استفاده از فضای مجازی برای مردم مانند وحی مُنزل شده است در حالی که هدف اصلی فضای مجازی فروپاشی نظام خانواده و جداکردن مردم از عقاید، دین، اندیشه ها و فکر خلاق است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اذعان کرد: در کل جهان 438 ماهواره فعال است که سیگنال 117 ماهواره در ایران قابل دریافت است و روی این تعداد ماهواراه هزاران شبکه تلویزیونی وجود دارد که روی محورهایی مختلفی از جمله اهدف 14 گانه فتنه 88 برنامه تولید و پخش می کنند و از جمله مهم ترین  اهداف آن ها جداکردن ملت ایران از اندیشه های حضرت امام (ره)  و مقام معظم رهبری، تضعیف و تخریب اسلام و براندازی نظام جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: دشمنان ایران و اسلام با جنگ تحمیلی و فشار اقتصادی و تحریم نتوانسته اند بر ما مسلط شوند اما با سند 2030 می توانند به تدریج بر ما سلطه پیدا کنند.

سالک ادامه داد: دولت این سند را امضا کرده و بعد هم که مردم مطلع شدند انکار کردند که اصلاً قرار داد امضا نشده است و بعد وزیر آموزش و پرورش اعلام می کند که من دستور توقف اجرای سند را داده ام و آقای ظریف هم در سخنرانی خود می گوید ما بخش هایی از سند که مغایرت با اسلام و قانون اساسی ندارد را اجرا می کنیم اما در واقع روند اجرای این سند از سال 2015 در کشور آغاز شده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی خاطر نشان کرد: ما هم باید کمر همت ببندیم و با جوانان رفیق شویم و قرآن و دین اسلام و اندیشه های ناب امام (ره) را به آنها آموزش دهیم و روشنگری کنیم، دشمن و اهدافش را به مردم بشناسانیم و مطمئن باشید که قابل اجرا است.

وی تاکید کرد: امام خمینی(ره) هم در زمان طاغوت با همین گونه افراد در جامعه روبرو بودند اما در مقابلشان ایستادگی کردند و اندیشه های شیطانی آنان را خنثی کردند  و این خود مردم بودند که حق را از باطل تشخیص دادند و همه به پشتوانه امام (ره) بر ضد طاغوت قیام کردند.

نمانیده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به حضور پرشور و حماسی ملت ایران در انتخابات 29 اردیبهشت 96 اذعان کرد: این حضور پرشور این معنی را می دهد که ملت ما مطیع رهبر است، حول محور اسلام و حاکمیت انقلاب وحدت دارد، از قرآن و آرمان های انقلاب دفاع می کند، کفرستیز است، در مقابل استکبار می ایستد و حافظ این انقلاب و نظام است.

سالک در پایان گفت: در ماه مبارک رمضان هستیم تلاش کنید که در این ماه که بهار قرآن نام گرفته با اُنس هرچه بیشتر با قرآن و امام زمان(عج) کاری کنید که زندگی تان در مسیر آموزه های قرآن پیش برود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار