آرمان اصفهان
16:41 - شنبه 13 خرداد 1396

سیدجلال حسینی

دلایلی که نباید به سند 2030 یونسکو خوشبین بود

حسینی: بعد از اجرایی شدن این سند در صورت تخطی از آن در محاکم بین المللی محکوم می شویم و سند 2030یک نمونه از برجام فرهنگی است.

دکتر سید جلال حسینی مسئول معاونت سیاسی لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان گفت: ما در جهان با دونوع اندیشه روبرو هستیم که یکی اندیشه جهانی شدن است که غرب و امریکا به دنبال تسلط بر جهان است و همواره سعی کرده است به دنیا القا کند که جهانی شدن در حال رخ دادن است و این جهانی شدن یعنی فناوری اطلاعات رشد کرده است و جهان به ظاهر کوچک شده است و زمان و مکان به یکدیگر نزدیک شده اند و دهکده جهانی بوجود آمده است.
مسئول معاونت سیاسی لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در ادامه افزود: طرفداران این اندیشه معتقد به یک الگو هستند و آن هم ” لیبرال –دموکراسی” است. در این الگو در مبحث فرهنگی اباهه گری مطرح می شود به معنای آزادی خواهی و به زبان ساده تر یعنی هیچ اصل و مبنا و آرمانی وجود نداشته باشد و حاکمیت هم حق ندارد مردم را به سمت آرمان و ارزشی سوق دهند. در مبحث اقتصاد : اقتصاد سرمایه داری را تعریف میکنند که سرمایه دار ها بر همه چیز حاکم هستندو نبض اقتصاد در دست آنان است. و در بحث سیاسیت هم همان دموکراسی که خودشان تعریف می کنند.
وی تصریح کرد : آنها سالهاست که در حال تبلیغ و ترویج اندیشه خود در جهان بودند تا اینکه امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و خداوند به وسیله امام خمینی (ره) این کاری که نشدنی بود را شدنی کردن به طوری که خود حضرت امام(ره) هم معتقدند انقلاب اسلامی ایران معجزه خداوند و معجزه قرن بود.

سید جلال حسینی خاطر نشان کرد :خب با دو اندیشه متفاوت به فکر جهانی شدن هستیم، یکی اندیشه تمدن اسلامی و یکی لیبرال دموکرات،آنها سالهاست که با فشار و تحریم و جنگ و مسائل نظامی سعی در هم سو کردن ما با خودشان بودند اما وقتی به هدف خود نرسیدن دیدن تنها راه کشاندن ما بر سر میز مذاکرات است. علیرغم روشنگری ها و تاکیدات مقام معظم رهبری این تفکر در مردم ایران القا شده بود که تنها راه حل رفع تحریم ها و موانع مذاکره با امریکاست و اکثریت مردم موافق این اتفاق بودند.
کارشناس سیاسی با اشاره به این موضوع که رهبر معظم انقلاب فقط اجازه مذاکره در زمینه هسته ای را به دولت یازدهم دادند تاکیدذ کرد: اما آقای روحانی اعلام کردند که مردم می خواهند سایر تحریم ها هم برداشته شود و برجام های دیگری در راه است که شامل: 1- انرژی هسته ای 2- برجام موشکی 3- برجام منطقه ای 4-تروریسم (عدم حمایت از گروه هایی همچون حزب الله) 5- حقوق بشر 6- به رسمیت شناختن رژیم صهیونیست 7- ارتباط و تسلیم شدن در برابر امریکا
حسینی در ادامه گفت: ما در اینجا برجام 5 مدنظرمان است. امریکایی ها برای اینکه بتوانند آن فرهنگ اباهه گری و… خودرا در ایران پیاده کنند بحث حقوق بشر را مطرح کردند که پیگیری این موضوع به عهده سازمان یونسکو است و متاسفانه یکی از مواردی که مخفیانه توسط دولت و سازمان پیگیری شد سند 2030 است.که ماهیت اصلی آن سکولاره کردن جمهوری اسلامی ایران است که در ذیل این سند موجود است مواردی چون: آموزش هم جنس بازی – آموزش روابط آزاد – عدم مجوز آموزش دینی و اخلاق در مدارس – عدم آموزش مواردی چون ایثار و شهادت و…
وی اعلام کرد: سند2030 در دولت یازدهم توسط آقای جهانگیری به امضا رسیده است ولی ریاست جمهوری وقت این موضوع را پنهان کرده و قضیه را انکار می کند اما در اصل بدون ایجاد حساسیت به دنبال اجرایی کردن طرح در سطح کشورهستند و متاسفانه قشر وسیعی از جامعه را به علت ناآگاهی با خود همسو کرده اند.
سید جلال حسینی عنوان کرد:امریکایی ها می‌گویند حقوق بشر باید با تعریف ما باشد، همجنس‌بازی هم جزئی از حقوق بشر آنان است که هرسال نیز برای حقوق همجنس‌بازان محکوم می‌شویم. حقوق بشر آنان می‌گوید باید ازدواج همجنس‌بازان در ایران به رسمیت شناخته شود و از آنان حمایت شود، حقوق بشر در این سند ذکر شده و آنها امضا کرده اند. در مسئله هسته‌ای و برجام هم همین اتفاق افتاد، آنان گفتند ما تفسیر خودمان را اجرا می‌کنیم، در ایران هم گفتند ما تفسیر خود را اجرا می‌کنیم اما آنچه عمل شد، تفسیر طرف مقابل بود.
کارشناس سیاسی در پایان در خصوص نفی این موضوع گفت: مطالبه گری و نفی و نقد این سند توسط خود مردم به خصوص دانشجویان، در دانشگاه ها سند را به نقد و تحلیل بگذارند و ابعادش را بسنجند، سندی که به جای تحکیم بنیان خانواده به دنبال ترویج زندگی فردی و بیرون از خانه است و به جای تربیت فرزند به دنبال تربیت حیوانات خانگی است.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار