آرمان اصفهان
13:10 - شنبه 13 خرداد 1396

حجت الاسلام سالک

اجرای سند 2030 در تعارض با آرمان های انقلاب اسلامی است

احمد سالک: این انقلاب با هدایت امام خمینی (ره) و پشتوانه مردمی که امام (ره) آنان را بالاتر از مردم صدر اسلام می دانستند و به پشتوانه اسلام اصیل شکل گرفته است.

احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اصفهان در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان در خصوص ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی(ره) جامه ی همه خصوصیات سیاسی، آینده نگری، بصیرت و معنویت و علم و آگاهی بودند.ایشان مصداق بارز مجموعه ی مسائل اسلامی بودند، هم در ابعاد عرفانی و و معنوی و هم در بُعد دین شناسی و اسلام شناسی و هم در میدان عمل و دشمن شناسی.
سالک مهم ترین ویژگی حضرت امام (ره) را اخلاص، صداقت، و مردم شناسی دانست و اظهارکرد: ایشان با شناخت کاملی که از دین ودشمن و مردم داشتند، چنان مردم را سازمان دهی فکری و روحی کردند به گونه ای که ملاک ها و معیارهای طاغوتی را تبدیل به ملاک و معیارهای توحیدی کردند و در نتیجه یک دگرگونی فکری و قلبی برای مردم بوجود آمد و وحدت قلوب ملت سبب شد که در مقابل دشمنانی که تا دندان مسلح بودند یک جبهه واحد سراسری بسته شود.
نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: 15 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) جامعه را با معیارهای توحیدی تطبیق دادند و هدایت کردند و ثمره این 15 سال تلاش مجاهدانه و وحدت کلمه در 22 بهمن 1357 شکل واقعی خودش را نشان داد و امام در بهشت زهرا تهران اعلام کردند که من با پشتوانه شما مردم حکومت تشکیل می دهم و بعد از این جریان امام (ره) حکومت جمهوری اسلامی را رای گیری کردند و 8/ 92مردم ایران موافق تشکیل  جمهوری اسلامی بودند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه طاغوت و ساواک در صدد خاموش کردن انقلاب بودند و از حربه های فشار و زور و شکنجه برای عقب نشینی افراد استفاده کردند ولی این نور خدا بود و چنان روشنایی بخشید که تا ظهور حکومت اسلامی واقعی سامان گرفته است.
احمد سالک در ادامه با اشاره به موضوع سند 2030 گفت: برای هر کشوری که این قرارداد را امضا می کند و الزام آور است و این الزام آوری بر اساس کونوانسیون ها و معاهدات وین در سال 1969تنظیم شده است، که فرد و کشور امضا کننده را موظف می کند تا سالی که در قرار داد قید شده است کشور و حکومت را منطبق با اصول آن سند کند و حق برون رفت از این معاهداتی که امضا می کند را ندارد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: سند 2030 با اصول قانون اساسی کشور ما در تضاد است به طور مثال ؛اصل سوم قانون اساسی بند 1 در خصوص “رشد فضائل اخلاقی و تقوایی برای مردم است” در حالی که در سند 2030 خلاف این موضوع قید شده است . اصل سوم قانون اساسی بند 5 در خصوص ” جلوگیری از نفوذ اجانب است” در حالی در سند ” میدان نفوذ بیگانه را در کشور فراهم می کند” جزء1 بند الف ماده 63 برنامه ششم هم که ممنوعیت هر سندی به جز سند آموزش و پرورش را رقم می زند با این برنامه مخالف است .هم چنین اصل 15 و 16 قانون اساسی هم مخالف این سند است.
سالک با اُمانیستی دانستن این سند گفت: این تفکر با مجموعه تفکرات دینی وانسانی مخالفت دارد ،در حالی که ما در مبانی آموزش و پرورش ،آموزش عالی جمهوری اسلامی اسلام ناب محمدی (ص) مطرح است و زیر بنا و سند تحول هم بر همین اساس تنظیم می شود.
احمد سالک نماینده مردم اصفهان تاکید کرد: درحدود 165 مورد از کلید واژه هایی که در سند 70 صفحه ای است کلمات تضمین و تعهد را برای جمهوری اسلامی ایجاد کرده است. درحقیقت به معنای این است که کسانی که تعهد می دهند باید ضمانت اجرای سند را در کشورمی دهند یعنی تا سال 2030 دقیقا باید اجرا شود . بنابراین دولت یازدهمی که این سند را در آبان سال1395 را امضا کرده است باید توجه داشته باشد که نمی توانند بر خلاف اینها عمل کنند.
وی ادامه داد: وجود کونوانسیون های حقوق بشر، تبیض علیه زنان و کودکان است با دستور العمل هایی که در کونوانسیون های مطرح است و این موضوع هم مساله مهمی است . اسلام نمی تواند این موارد تبیض را بپذیرد. ما در کشور ایران حقوق بشرمان را از قرآن – نهج البلاغه – صحیفه سجادیه و اهل بیت میگیریم و این حقوق بشری که برای زنان و دختران قائل هستند ما قبول نداریم.

 

نماینده مردم اصفهان خاطر نشان کرد: بحث تساوی جنسیتی در سند 2030 مطرح شده است در متن سند عنوان شده است که آموزشی داده شود که تفاوتی بین دختر و پسر نیست و آنها یکسان اند . این در حالی است که دقیقا مخالف جمیع قوانین احکام و قوانین ارزشی و دینی ما است. زیرا برای هر کدام از دختران و پسران در اسلام وظایفی تنظیم شده و این تساوی جنسیتی موجب فساد و گسترش مسائل هم جنس بازی و انواع فسادها و لذات های جنسیتی و مواردی این چنینی است.

 
سالک در پایان گفت: در کشور اسلامی می خواهند جهاد و شهادت را که یک ارزش است را به اسم خشونت  از درس های مدارس حذف کنند و این به معنای این است که یعنی آیات جهاد و.. هم از کتب درسی حذف می شود.و نباید در کتب درسی حرفی از جنگ آورده شود به همین دلیل درس شهید فهمیده از کتاب فارسی دوم دبستان حذف شد .در واقع کل سند به ضرر اسلام است و هرگونه گناهی در سایه اتفاق بیافتد به عهده ی مسئولین است که امضا و ابلاغ کردند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار