آرمان اصفهان
19:19 - سه شنبه 09 خرداد 1396

دیدار مادر دو شهید مفقودالاثر با فرزندش

نخستین دیدار مادر دو شهید مفقودالاثر با فرزندش بعد از ۳۱ سال +عکس

مادر شهیدان محمدرضایی که یکی ۳۱ سال پیش در جزیره ام‌الرصاص مفقودالاثر شده بود و دیگری سه سال پیش در سوریه مفقود شده است، بعد از گذشت ۳۱ سال با پیکر مطهر شهید دیدار کردند.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از تسنیم، خانواده شهیدان محمدرضایی که یکی 31 سال پیش در جزیره ام‌الرصاص مفقودالاثر شده بود و دیگری سه سال گذشته در سوریه مفقود شده است، بعد از گذشت 31 سال با پیکر مطهر اولین شهیدشان یعنی شهید علی محمدرضایی دیدار کردند. نخستین دیدار مادر شهید تازه تفحص شده، علی محمدرضایی با پیکر فرزند بعد از گذشت 31 سال از شهادتش ظهر امروز سه شنبه 9 خرداد ماه 96 در معراج شهدای مرکز اتفاق افتاد.

مادر شهیدان محمدرضایی بعد از دیدار با فرزند به خاطر این بازگشت شهید، نماز شکر به جا آورد.

پیکر مطهر «شهید علی محمدرضایی» در آخرین عملیات تفحص کشف و در روز پنج شنبه چهارم خرداد ماه 96 همراه 134 شهید تازه تفحص شده دیگر به کشور بازگشت. جانباز شهید علی محمدرضایی پس از 31 سال از میان باتلاق‌های ام الرصاص با یک پای مصنوعی تفحص شده و به میهن بازگشت.

شهید علی محمدرضایی اول شهریور 1345، در روستای شال از توابع شهر بوئین‌زهرا به دنیا آمد. پدرش منصور، کشاورز بود. شهید علی محمدرضایی بیسیم‌چی سردار عراقی جانشین نیروی زمینی سپاه از لشکر 8 نجف اشرف اصفهان بود. او اهل قزوین بود. تعدادی از شهدای لشکر 8 نجف از رزمندگان قزوین بودند. او در زمستان 1363 در یک عملیات شناسایی در منطقه مریوان یک پای خود را از دست داد و جانباز شد. پیکر شهید در ام الرصاص پیدا شد و بر اساس شواهد مشخص شد او از شهدای عملیات کربلای 4 است. استخوان پای این شهید داخل یک پای مصنوعی بود که نشان می‌داد جانباز بوده و با پای مصنوعی به جبهه جنگ بازگشته است.

برادر این شهید عملیات کربلای 4 که در سال 65 به شهادت رسیده است، «حمید محمدرضایی» حدود دو سال پیش در جبهه سوریه و در دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به شهادت رسیده است و او نیز پیکرش بازنگشته است. شهید حمید محمدرضایی متاهل و دارای سه فرزند است. خانواده‌ محمدرضایی دو شهید به فاصله 30 سال از هم تقدیم اسلام کرده است. یکی در جبهه سوریه و دیگری در جبهه جنوب و پیکر هر دو شهید هم در کارزار جهاد مفقود شده است. یک سال بعد از شهادت دومین شهید پیکر شهید اول بعد از 30 سال بازگشته و هویت او شناسایی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار