آرمان اصفهان
12:24 - یکشنبه 07 خرداد 1396

اجرا نشدن تعهدات دولت موجب ضایع شدن حقوق شهروندان

رسیدگی به ۵۰ مورد شکایت در هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان/ ایران تا سال آینده واردکننده صرف منسوجات طلا می شود

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان اصفهان پیرامون آخرین وضعیت پیگیری شکایت‌ها و اقدام‌های انجام‌گرفته در خصوص تخلفات انتخاباتی مسائلی را مطرح کرد.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از صاحب نیوز،عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اصفهان گفت: پیرامون آخرین وضعیت پیگیری شکایت‌ها و اقدام‌های انجام‌گرفته در خصوص تخلفات انتخاباتی اظهار کرد: تمامی شکایت‌ها باید به هیئت‌های اجرایی و نظارت پایین‌دستی ارسال می‌شد.

اکبر ترکی بابیان اینکه این اقدام صورت گرفته ولی قسمتی از این شکایت‌ها هم مستقیم به هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان ارسال‌شده است، گفت: طبق قانون شکایت‌هایی که به این مجموعه رسیده بود پس از بررسی اجمالی، آن‌هایی که دارای نقاط قوت و مدارک خوبی بودند به هیئت‌های اجرایی و نظارتی پایین‌دستی ارجاع داده شد.

وی تأکید کرد: این هیئت‌ها باید موارد و موضوعات را بررسی و سپس به هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اصفهان ارسال کنند.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اصفهان تصریح کرد: اگر هیئت‌های نظارت و اجرایی پایین‌دستی بررسی خود را انجام دادند و با تخلفی مواجه شدند آن را به این هیئت ارسال و ما نیز بررسی‌های لازم را برای جلوگیری از هرگونه زوال حقی انجام خواهیم داد.

ترکی از ارسال 50 مورد شکایت به هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اصفهان خبر داد و تأکید کرد: این شکایت‌ها موردبررسی قرار گرفت و به هیئت‌های پایین‌دستی برای بررسی بیشتر ارجاع داده شد.

* سبک رسیدگی به تخلفات انتخابات از سوی هیئت اجرایی اصفهان
عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اصفهان در پاسخ به این سؤال که آیا هیئت‌های اجرایی در رسیدگی به تخلفات گزارش‌شده عزم جزم داشته‌اند، یا خیر، تصریح کرد: هرچقدر این موضوع ها به هیئت‌های اجرایی ارجاع داده‌شده بود گوش شنوای خوبی نداشته‌اند که ببیند آیا تخلف گزارش‌شده وارد هست یا خیر؛ هیئت‌های اجرایی به این سبک برخورد می‌کرده و هنوز هم برخورد می‌کنند.

ترکی خاطرنشان کرد: هرجایی شاکی وجود داشته و اصرار به احقاق حق خود داشته باشد خود را موظف به بررسی می‌دانیم و نتیجه را به او اعلام می‌کنیم.

اکبر ترکی، عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان اصفهان پیش‌ازاین در گفتگو با رسانه ما از جانب‌داری برخی از مسئولان اجرایی از متخلفان انتخابات گفته بود.

وی همچنین روز پنجشنبه چهارم خردادماه از رسیدگی به شکایات انتخابات شوراها در هیئت نظارت استان اصفهان خبر داده بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار