آرمان اصفهان
16:18 - شنبه 06 خرداد 1396

امام جمعه شهر بهارستان:

کسانی به شورای شهر بهارستان رای دادند که غیر ما هستند

خطیب نماز جمعه شهر بهارستان: می شود تمهیداتی فراهم کرد، از جمله: تهیه کارت شهروندی یا مقدماتی آماده کرد که مردم هر شهر و دیار فقط بتوانند به کاندیدای شورای شهرخود رای دهند.

به گزارش خبرنگار آرمان اصفهان،نماز جمعه این هفته مصادف بود با سالروز سوم خرداد فتح خرمشهر و سالروز به خاکسپاری 5شهید گلگون کفن گمنام شهر بهارستان به همین مناسبت مردم برای تجدید بیعت با این عزیزان اقامه نماز جمعه را در جوارمزارشان در فضای باز به امامت خطیب نماز جمعه شهر حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهر بهارستان اقامه کردند.

 
حجت الاسلام صادقی گفت: مردم شهر بهارستان پس از انتخابات روز 29 اردیبهشت 1396 در طول یک هفته ای که گذشت شاهد ارائه نتایج مختلفی از سوی مسئولین فرمانداری بودند. مردم ناراحت و پریشان هستند و حق هم دارند آنها می گویند: شهر، شهر ماست اما کسانی در در بهارستان رای دادند که غیر ما هستند. این ضعف قانون در شهر ما را نشان می دهد.
وی با ابراز همدردی با مردم در این خصوص خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز چنین مسائلی قانونی وجود ندارد. اما می شود تمهیداتی فراهم کرد، از جمله تهیه کارت شهروندی یا مقدماتی آماده کرد که مردم هر شهر و دیار فقط بتوانند به کاندیدای شهر خود رای دهند. از مسئولین مربوطه درخواست می شود سریعتر به این موضوع رسیدگی شود تا بیش از این حواشی انتخابات چهره و نام شهر بهارستان نزد افکار عمومی و رسانه ها مخدوش شود و آن را شهری بی ثبات و بی قانون جلوه داده شود و امید است که احقاق حق شود.
وی ضمن تشکر از حضور باشکوه مردم همیشه در صحنه در29 اردیبهشت سال 1396 تصریح کرد: که ملت ایران برگ زرین دیگری را در تاریخ این کشورنگاشتند . اما گلایه مند و منتقد از وزرات کشور و شورای نگهبان که مجریان برگزاری انتخابات بودند که متاسفانه نگذاشتند قشر کثیری از مردم ایران با اینکه تا آخرین لحظات در صفوف ایستاده بودند و موفق نشدند به کاندیدای خود رای دهند.

 
خطیب نماز جمعه شهربهارستان اذعان داشت: مسئولین با استناد به این جمله که : “انتخابات 29 اردیبهشت است و فقط تا ساعت 12 شب قابل برگزاری است و از ساعت 1 بامداد که 30 اردیبهشت آغاز می شود اخذ رای باطل است .” این استدلال، استدلال قوی و محکمی نیست . چگونه است که ما تمهیداتی را فراهم می کنیم که مردم ساکن خارج از ایران بتوانند رای بدهند اما در ایران مردم که تا 12 شب در صف ایستاده بودند نتوانستند به کاندیدای خود رای دهند. اگر رای گیری ادامه می یافت، رای مردم بالای 50 میلیون می رسید و انعکاس آن در مجامع بین المللی جالب تر بود.

 
حجت الاسلام صادقی هم چنین وظیفه خود دانست: که از تهمتی که به دو نهاد مردمی و انقلابی در راستای پیگیری نتایج انتخابات و اعلام تخلفات به افراد گفته شده بود دفاع کند . تهمت این بود که ” اگر کسی بخواهد حرفی و انتقادی کند وزارت اطلاعات و سپاه با او برخورد می کند.”

 
امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به اینکه این موضوع اشتباه است افزود: زیرا وزارت اطلاعات کشور حافظ ناموس، امنیت، و اصلاح مردم و جامعه است و سپاه ارزشمند ما که حافظ آرامش وعدل وعدالت وامنیت است؛ متاسفانه عده ای می خواهند علیه ارگان های انقلابی و امنیتی مملکت و کسانی که حافظ این امنیت هستند کارهایی انجام دهند وازاین حرف ها سواستفاده می کنند
مطمئن باشید این مملکت، مملکت آسایش و عدل و آزادی است و هرکسی بخواهد اینها بیاستد مشکل دارد.

 
وی در پایان به آغاز ماه مبارک رمضان و بهره مندی از برکات این ماه اشاره کرد و گفت: و برای سفارش به تقوا جمله ای را از حضرت آیت العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) به نقل از عارف بهاری نقل کرد: که ایشان فرموده بودند :” اگر عبادات و اذکار و اوراد بدون توجه و دقت باشد قساوت قلب پیدا می کنید.” انسان ها باید توجه داشته باشند که کلام به کلام قرآن از جانب خدا نازل شده است و یعنی خدا با انسان صحبت می کند. پس خیلی دقت لازم است و همچنین وقتی ذکر می گوییم این ما هستیم که در مقام بندگی در حال راز ونیاز با خدا هستیم. به تک تک دعا و و عنایاتی که شده توجه کنید که چه اثر تربیتی برای ما دارد و معانی بسیار بسیار بالایی دارند که هر کدام کلاس درسی است . ان شاء الله که از غافلین این ماه نباشیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار