آرمان اصفهان
11:54 - سه شنبه 02 خرداد 1396

مرغ دوباره گران شد/پسا انتخابات

قیمت مرغ 8000 تایی شد/ افزایش قیمت جوجه یک روزه

کاهش تقاضا در نیمه دوم فروردین قیمت مرغ در اصفهان را تا 7 هزار و 300 تومان تقلیل داد، اما در روزهای اخیر و خصوصاً از روز شنبه، موج جدید صعودی قیمت به بازار رسید و این بار قیمت مرغ تا 8 هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از فارس،با شیوع آنفولانزای حاد پرندگان در ماه‌های پایانی سال گذشته، قیمت مرغ در بازار اصفهان وضعیت صعودی به خود گرفت و در نیمه اول فروردین، به‌یک‌باره از 6 هزار 800 تومان تا 7500 تومان رشد کرد.

کاهش تقاضا در نیمه دوم فروردین و تزریق مرغ از استان‌های همسایه به بازار اصفهان تا حدودی قیمت‌ها را رام کرد و تا 7 هزار و 300 تومان تقلیل داد، اما در روزهای اخیر و خصوصاً از روز شنبه، موج جدید صعودی قیمت به بازار رسید و این بار قیمت مرغ تا 8 هزار تومان افزایش یافت.

*احتمال بازگشت تعادل تا دو هفته آتی

بر همین اساس، حمیدرضا شیخان  اظهار کرد: ضمن تائید افزایش قیمت مرغ، اظهار کرد: مرغ زنده استان اصفهان به دلیل وقوع آنفولانزا، مدتی است که از خارج استان تأمین می‌شود و افزایش تلفات بین‌راهی و هزینه‌های حمل‌ و نقل در طی روزهای اخیر موجب افزایش قیمت مرغ در بازار اصفهان شده است.

رئیس اتحادیه کشتارگاه‌های اصفهان همچنین تأکید کرد: جوجه‌ریزی مرغ داری‌ها از 20 فروردین مجدداً از سر گرفته‌ شده و به نظر می‌رسد تا دو هفته آتی، قیمت‌ها مجدداً به تعادل باز گردند.

*افزایش قیمت جوجه یک‌ روزه

صحبت‌های مذکور در حالی مطرح‌ شده که قیمت مرغ در سایر استان‌ها نیز در این روزها افزایشی بوده و فروشندگان مرغ، دلیل آن را افزایش قیمت جوجه یک‌ روزه تحویلی مرغ داری‌ها عنوان می‌کنند.

در همین رابطه، مهدی یوسف خانی افزود:  با توجه به کاهش بی‌رویه قیمت مرغ زنده در مرغداری‌ها طی یک هفته اخیر، مرغداران از فروش مرغ به کشتارگاه‌ها امتناع کردند که همین امر سبب شد که قیمت مرغ زنده از 4100 تومان به 5 هزار تومان برسد.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی، قیمت جوجه یک‌ روزه به 2 هزار و 700 تومان رسیده و پس از 50 روز پرورش، آن را کیلویی 4 هزار 600 الی 5 هزار تومان می‌فروشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار