آرمان اصفهان
11:45 - سه شنبه 02 خرداد 1396

ضمن محکومیت انفجار منچستر؛

واکنش ایران به انفجار انگلیس: ریشه حوادث تروریستی میرجاوه و منچستر یکی است

سخنگوی وزارت خارجه گفت که یکی از تبعات ائتلاف‌های مصلحتی و صوری و دادن آدرس غلط در خصوص مبادی و مبانی تسلیح تروریسم است که جز با عزمی جزم و ایجاد ساز و کارهایی فراگیر و بدور از استاندارهای دوگانه، ریشه کن نخواهد شد.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از تسنیم، طبق آخرین اخبار پلیس انگلیس اعلام کرد:  بر اثر انفجار در سالن منچستر «آرنا» که در آن کنسرت اجرا می‌شد، 22 نفر کشته و حدود 50 نفر زخمی شده‌اند. این انفجار هنگامی رخ داد که گروهی از جوانان شرکت‌کننده در این کنسرت، در حال ترک سالن بودند. اخبار ضد و نقیضی درباره اینکه داعش مسئولیت انفجار را به عهده گرفته منتشر شده است.

«منچستر آرنا» نام یک محوطه سربسته در منطقه «هانس‌بانک» در شهر منچستر انگلیس است. این سالن که در شمال مرکز شهر واقع شده، در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن «ویکتوریا منچستر» قرار دارد.

سالن منچستر آرنا

✔️نخست‌وزیر انگلیس، این رویداد را یک «حادثه تروریستی هولناک» توصیف کرده و محققان می‌گویند تا اطلاع ثانوی پلیس این واقعه را تروریستی می‌داند.

✔️گفته می‌شود این انفجار ساعت 10 شب دوشنبه به وقت محلی (بامداد 01:30 به وقت تهران)  در محوطه بیرونی این سالن به وقوع پیوسته است. منابع محلی گفته‌ان 60 آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند.

✔️ نخست‌وزیر انگلیس قرار است ساعت 9 صبح به وقت محلی، روز سه‌شنبه با اعضای کمیته اضطراری دولت این کشور جلسه‌ای با هدف پاسخدهی به این حادثه تشکیل دهد.

✔️ برخی از مقام‌های انتظامی آمریکایی، پس از گفت‌وگو با مسئولان انگلیسی به «ان‌بی‌سی نیوز» گفته‌اند که اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهند این انفجار احتمالا توسط یک عامل انتحاری انجام شده‌ است.

✔️ در پی وقوع این حادثه، تمامی احزاب انگلیس اعلام کرده‌اند تبلیغات برای انتخابات پارلمانی در روز 8 ژوئن را متوقف خواهند کرد.

بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه حمله تروریستی شب گذشته در شهر منچستر انگلیس که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شد را به شدت محکوم و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این حادثه، گفت: ما معتقدیم ریشه و منشاء فکری حوادث تروریستی که در میر جاوه ایران و در شهر منچستر انگلیس دست به اقدامات خشونت بار و غیرانسانی می‌زنند یکی است و باید با اتحاد و اراده تمامی کشورهایی که قربانی افکار و اندیشه‌های افراط گرایانه و تروریستی تکفیری این گروه‌ها هستند، مقابله جدی، هدفمند و صادقانه صورت گیرد.

 

قاسمی تاکید کرد: یکی از تبعات ائتلاف‌های مصلحتی و صوری و دادن آدرس غلط در خصوص مبادی و مبانی ترویج و تسلیح تروریسم و افراطی گری، گسترش سرطانی آن در اقصی نقاط عالم است که جز با عزمی جزم و ایجاد ساز و کارهایی فراگیر و بدور از استاندارهای دوگانه، ریشه کن نخواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار