آرمان اصفهان
18:01 - پنجشنبه 16 دی 1395

مسئول اوقاف شهرستان سمیرم:

وقف قرآنی اولویت برنامه های اوقاف و امور خیریه است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمیرم گفت: مشارکت های مردمی در مسائل وقفی بهتر شده و با استقبال خوبی مواجه خواهد شد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ رحمت الله افشاری ضمن اشاره به استقبال و مشارکت ها سرمایه گذاری در این بخش اظهار کرد: امسال دو وقف مشارکتی خوب در شهرستان اجرا شد.
به گفته این مسئول، موقوفه حمام محله دُهان با احداث یک ساختمان سه طبقه با مشارکت اداره اوقاف تجاری سازی شده است.
وی افزود: همین اواخر نیز یک قطعه زمین کشاورزی در اطراف روستای حسین آباد بخش وردشت در شمال سمیرم نیز وقف شده که با مشارکت بخش خصوصی می توان از آن بهره برداری کرد.
رییس اداره اوقاف سمیرم با بیان اینکه بیشتر وقف های این شهرستان مذهبی است ادامه داد: برنامه محوری سازمان اوقاف و امور خیریه کشورمان توسعه و تبلیغ وقف قرآنی است.
افشاری این نوع وقف را یک ضرورت برای جامعه امروز برشمرد و افزود: محوریت قرآن کریم و ارزش ها و مبانی کلام وحی راهگشای همه امور و مسائل است.
این مسئول در ادامه مرمت بنای دوامامزاده در روستای خفر سمیرم خبرداد و افزود: نصب سنگ صحن ها، نصب ضریح با کمک های مردمی به مبلغ 150 میلیون ریال، اجرای سنگ کاری های محوطه و نصب ضریح طبقه دوم امامزاده محمد نیز در دست ساخت است که در مجموع 600 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
این مسئول تصریح کرد: اجرای استیل و روکش طلایی گنبد امامزاده سیدمحمد روستای کیفته گیویسین نیز به اتمام رسیده و سنگ فرش محوطه امامزاده زینعلی نیز با 10 میلیون تومان اعتبار تکمیل شده است.
وی در خصوص فعالیت های اداره اوقاف در آستان مقدس امامزادگان پنج تن شهر سمیرم هم توضیح داد: امسال احداث سویس های بهداشتی و نرده کشی اطراف آستان امزاده بطور کامل انجام شد.
رییس اداره اوقاف سمیرم آسفالت محوطه آستان امامزاده ابراهیم(ع) شهر سمیرم را از جمله برنامه های اصلی انجام شده امسال عنوان کرد و گفت: هشت غرف و سوئیت برای اسکان زائران و مسافران نیز احداث کرده ایم که بزودی تکمیل می شوند.
این مسئول اشاره کوتاهی نیز به فعالیت های فرهنگی اوقاف داشت و گفت: رتبه برتر در بخش دعاخوانی از طرف خواهر قائم مقامی راهیابی نامبرده به مرحله کشوری را به دنبال داشته است.
شهرستان سمیرم دارای 138 مسجد، 85 موقوفه متصرفی و غیر متصرفی، 40 حسینیه، مهدیه، دارالقرآن، دارالعلم و تکیه، 10 امامزاده و پنج مقبره است.
شهرستان سمیرم با افزون بر 100هزار جمعیت، 150 آبادی و روستا، چهار بخش و چهار شهر در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

ایرنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار