آرمان اصفهان
09:02 - جمعه 26 آذر 1395

در آخرین روزهای پاییز 95

برف سمیرم را فرا گرفت/ زنجیر چرخ چالش یک ساعته برف در سمیرم

بارندگی در جاده منتهی به شهرضا بویژه در گردنه «خروس گلو» شدت بیشتری داشت و تعداد زیادی از خودروها شب گذشته در مسیر سمیرم از زنجیر چرخ استفاده کردند.

به گزارش آرمان اصفهان، معاون شهرداری سمیرم با تاکید بر ضروری بودن بستن زنجیر چرخ در هنگام بارش برف و اینکه بسیاری از مردم و مسافران یه این مهم کم توجه هستند تاکید کرد: این موضوع باید  فرهنگ سازی شود تا در مواقعی که بارش برف داریم مشکلات کمتری را شاهد باشیم.

مرتضی افشاری در گفتگو با خبرنگاران در سمیرم با اشاره به تلاش های کارکنان این مجموعه از ساعات ابتدایی بارش برف 12 ساعت گذشته در سمیرم تصریح کرد: بیشترین مشکل ما مربوط به عدم استفاده از زنجیر چرخ و ایجاد ترافیک در ورودی شهر بود.

به گفته افشاری، بیشتر مردم، مسافران و رهگذرانی که قصد تردد به استان های جنوبی داشتند بدون اطلاع از وضعیت جوی منطقه و نبستن رنجیر باعث ایجاد ترافیک در ورودی شهر سمیرم برای ساعتی شدند.

وی با اشاره به اهمیت آموزش این موضوع و فرهنگ سازی برای آن افزود: اینکه زنجیرچرخ همراه داشته باشیم یک موضوع است اما اصل مهم بلد بودن بستن زنجیر و همچنین رعایت اصول رانندگی در شرایط خاص مانند یخبندان ها و بارش برف است.

این مسوول درباره وضعیت تردد در شهر برفی سمیرم هم گفت: مشکل خاصی نبوده و همه خیابان ها و معابر شهر شن ریزی و نمک پاشی شده اند اما شاید اگر هماهنگی های دستگاه های خدمت رسان در این وضعیت بیشتر و بهتر بود مشکلات کمتری هم شاهد بودیم.

بر این اساس، بارش برف از عصر پنجشنبه آغاز شده و تا حدود نیمه شب گذشته ادامه داشت.

بارندگی در جاده  منتهی به شهرضا بویژه در گردنه «خروس گلو» شدت بیشتری داشت و تعداد زیادی از خودروها شب گذشته در مسیر سمیرم از زنجیر چرخ استفاده کردند.

بیشتر این خودروها در پایگاه امداد جاده ای دولت قرین و پارکنیگ جاده ای حاشیه پارک جنگلی شهید امینی جاده شهرضا به سمیرم توقف کرده بودند و چرخ هایشان را مجهز به زنجیر می کردند.

بر این اساس، بارندگی در ساعاتی بصورت برف و باران و در ساعتی نیز به شکل باران بود و باعث لغزندگی معابر و برخی خیابان های شهر سمیرم از جمله فلسطین و شیخ صدوق شد.

با کاهش بارندگی ها در ساعت های پایانی شب شاهد برودت شدید و سرمای هوا در منطقه هستیم.

شهرداری سمیرم و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در این مدت اقدام به شن ریزی در سطح خیابان ها و جاده های این محدوده کردند.

مسئول اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سمیرم به خبرنگار ایرنا گفت: حدود هشت سانتیمتر برف در این مدت باریده که معادل 13 میلی متر بارش است.

علی اکبر آقایی اظهار کرد: بیشترین میزان بارش ها در محورهای سمیرم به شهرضا و بالعکس، کمربندی غرب و منطقه ونک در غرب شهرستان گزارش شده است.

ارتفاعات و دامنه های دنا و زاگرس مرکزی نیز با این بارندگی پاییزی بطور کامل سپیدپوش شده است.

شهرستان سردسیر و کوهستانی سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی با افزون بر  پنج هزار و 200 کیلومتر مربع وسعت، 150 ابادی و روستا، چهار شهر و چهار بخش مرکزی، دناکوه، وردشت و پادنا در 160 کیلومتری جنوب اصفهان و 170 کیلومتری شمال یاسوج واقع شده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار