آرمان اصفهان
11:19 - چهارشنبه 17 آذر 1395

اولین دوره تخصصی تربیت مربی نهج البلاغه در کشور؛

موسسه سفیران سرزمین آفتاب اصفهان و تلاش برای احیای نهج البلاغه

اولین دوره تربیت مربی نهج البلاغه برای اساتید و طلاب خواهری که حداقل سطح دو حوزوی را سپری کرده و توانمندی خوبی در این زمینه داشته باشند برگزار می شود.

به گزارش آرمان اصفهان؛ نخستین دوره تخصصی تربیت مربی نهج البلاغه امیر مومنان علی علیه السلام در استان اصفهان برگزار می شود.
استاد حوزه و دانشگاه در افتتاحیه این دوره تخصصی و معرفتی با اشاره به اهمیت و ارزشمندی نهج البلاغه اظهار کرد: آنچه امروز بشریت برای کمال وسعادت به آن نیاز دارد در این کتاب الهی و گرانسنگ آمده است.
حجت الاسلام مهدوی ارفع با بیان اینکه باید برای ترویج نهج البلاغه کوشش کرد خطاب به مربیان حاضر در این دوره گفت: شش نکته در بهر مندی لذت بخش و آسان از نهج البلاغه باید مدنظر باشد.
به گفته این استاد حوزوی، اولین نکته در این خصوص خواندن ترجمه تنها بدون متن عربی است و بهترین مورد ترجمه حجت الاسلام دشتی است.
وی در ادامه مطالعه روزانه 10 دقیقه به همراه اعضای خانواده این کتاب ارزشمند را توصیه کرد و افزود: بهترین روش، مطالعه از انتها یعنی شروع از بخش حکمت هاست.
به گفته مهدوی ارفع، هر دو بخش نامه ها و خطبه ها نیز بهتر است از آخر به اول خوانده شود به گونه ای که مثلا ابتدا آخرین نامه حضرت امیر قرائت شود.
وی در توصیه دیگری به مربیان گفت: در طول خواندن نهج البلاغه تنها به روخوانی بسنده کنند و از خلاصه برداری و حفظ کتاب خودداری کنند.200
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: ممکن است در هنگام مطالعه نهج البلاغه، به جملاتی سخت و ثقیل بر بخورید که باید بدون مراجعه به استاد از انها عبور کنید و مطمئن باشید در مراحل بعد آن مفاهیم را درک خواهید کرد.رییس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و مدیر موسسه فرهنگی سفیران سرزمین آفتاب نیز در حاشیه این نشست به خبرنگار ما گفت: این دوره به همت این موسسه غیر دولتی و همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و موسسه نهج البلاغه اصفهان برپا شده است،
حجت الاسلام محمد قیصری درباره چرایی برگزاری دوره مورد اشاره تصریح کرد: بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت نهج البلاغه و غربت این کتاب ارزشمند در میان خواص جرقه برگزاری این دوره در اصفهان زده شد.
وی تاکید کرد: اولین دوره تربیت مربی نهج البلاغه برای اساتید و طلاب خواهری که حداقل سطح دو حوزوی را سپری کرده و توانمندی خوبی در این زمینه داشته باشند برگزار می شود.
به گفته این مسوول حوزوی، برای این دوره 80 نفر ثبت نام شدند که 60 نفر ازمیان آنها برای اولین دوره پذیرش شدند و قرار است بعد از اتمام دوره جلسات معرفتی خود در سطح شهر اصفهان را برگزار کنند.
حجت الاسلام قیصری افزود: دوره مذکور در سه ترم و برای اولین بار در استان اصفهان با حضور استادانی از مشهد اصفهان قم و تهران روزهای پنجشنبه هر هفته برگزار می شود.
وی یادآور شد: گواهی نامه مربی نهج البلاغه در خاتمه دوره به مربیان شرکت کننده اعطا می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار