آرمان اصفهان
21:35 - دوشنبه 08 آذر 1395

نماینده مجلس عنوان کرد:

ریزگردهای گاوخونی سمّی و سرطان زا/ فاضلاب شهرضا با بودجه دولتی به نتیجه نمی‌رسد

محمودی گفت: اولویت‌های اصلی ما در کنار اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، بحث آب، فاضلاب شهری و زمینه‌سازی برای اشتغال است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ نماینده مردم شهرستان های شهرضا و دهاقان در مجلس دهم در نشست خبری در جمع خبرنگاران حضور خود در حوزه انتخابات مجلس را برای قدم برداشتن برای مردم دانست و اظهار کرد: در حوزه نمایندگی مجلس شورای اسلامی اگر قوانین خوبی تصویب شود، برای مردم مثمر ثمر خواهد بود

سمیه محمودی با بیان این که بررسی برنامه ششم به ماده 29 رسیده است، تصریح کرد: بررسی مجموع این 29 ماده از 35 ماده بالغ‌بر یک ماه زمان برده است و در حدود یک ماه دیگر برای الحاق کل آن نیاز است.

نماینده مردم شهرضا در مجلس با بیان این که به نظر شخصی بنده احتمال تمدید یک‌ساله برنامه پنجم وجود دارد، عنوان کرد: با وجود مشقات فراوانی که حضور در کمیسیون تلفیق برنامه ششم داشته است، احتمال حضور بنده در کمیسیون برنامه بودجه وجود دارد.

وی با بیان این که برنامه توسعه خوبی به مجلس ارائه نشد، خاطرنشان کرد: در نهایت تصمیم بر این شد که دولت و مجلس با همکاری یکدیگر برنامه را تنظیم کنند و مجلس تعامل خوبی با دولت در این زمینه داشت.

محمودی با اشاره به برگزاری جلساتی در حوزه شهرستان با حضور مدیران کشوری، تأکید کرد: صحبت‌های اصلی بنده از انتخابات تاکنون تعامل بوده است و تاکنون نیز در همین مسیر عمل کرده‌ایم.

برگزاری 205 در سطح شهرستان شهرضا
نماینده مردم شهرضا تعداد جلسات برگزارشده در شهرستان تاکنون را 205 جلسه دانست و عنوان کرد: اولین اقدام ما پس از حضور در مناسب نمایندگی مجلس شورای اسلامی، دعوت از معاون روستایی رئیس‌جمهور برای بررسی و پیگیری مشکلات شهرستان به شهرضا بود.

وی با اشاره به عدم استفاده مناسب از تسهیلات سرمایه‌های مشارکتی و تعاونی روستاهای دولت در سطح کشور، اظهار کرد: طرح مدنظر معاونت روستایی اعطای زمین برای ساخت‌وساز در روستاها بود که بیشتر حالت تفریحی داشت تا این که از خروج ساکنان روستا جلوگیری کند.

محمودی با اشاره به جلسات متعدد برگزارشده با مدیران کشوری و تصویب مصوبات متعدد برای شهرستان، خاطرنشان کرد: پیگیری اجرای مصوبات این جلسات باید توسط مدیران شهرستانی صورت گیرد.

شهرک صنعتی اسفرجان به شهرک صنایع غذایی، دارویی تبدیل می شود
وی افزود: یکی از سفرهای اخیر، سفر معاون وزارت صنعت و معدن بود که به‌واسطه این سفر، شهرک صنعتی اسفرجان واقع در جنوب شهرستان به شهرک صنعتی صرف مواد غذایی و دارویی تبدیل شد تا آلودگی‌های ناشی از صنایع شیمیایی تنها یک منطقه از شهرستان را درگیر کند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس با اشاره به اولویت‌های اصلی خود در مدت نمایندگی مجلس، گفت: اولویت‌های اصلی ما در کنار اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، بحث آب، فاضلاب شهری و زمینه‌سازی برای اشتغال است.

محمودی با اشاره به دیدار با مدیرکل صندوق کارآفرینی امید کشور، تصریح کرد: در این دیدار، مدیرکل قول‌های مساعدی در راستای ارائه تسهیلات مازاد بر سهمیه دو شهرستان شهرضا و دهاقان به ما دادند.

وی جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر شهرستان با حضور معاون وزیر کار و تعاون را یکی دیگر از اقدامات معرفی کرد و متذکر شد: علی‌رغم این که بالغ‌بر 12 اداره کل زیرمجموعه وزارتخانه کار و تعاون هستند در این جلسه مدیران بسیاری از ادارات درگیر حضور نداشتند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس افزود: در زمینه بانوان شهرستان نیز در دیدار با معاون اول رئیس‌جمهور، صحبت‌های مطرح‌شده حول محور مشکلات، کمبود فضاهای تفریحی و ورزشی و مسائل این قشر قرار داشت.

تاسیس پارک علم و فناوری جنوب اصفهان در شهرضا
محمودی افزود: با توجه به پتانسیل‌های علمی و صنعتی موجود در شهرستان به دنبال کسب مجوز پارک علم و فناوری جنوب استان اصفهان در شهرضا هستیم.

وی توزیع امکانات در سطح کشور را ناعادلانه دانست و گفت: اگر امکانات توزیعی در کشور برحسب جمعیت و نیاز شهرستان‌ها باشد، مدیران با فراغ بیشتری مدیریت می‌کنند.

ترمیم بافت بازار شهرضا
نماینده مردم شهرضا در مجلس بازار شهرضا را قلب فرهنگی و تاریخی شهر معرفی کرد و گفت: از آن جایی که بخش عظیمی از بازار شهرضا در بافت فرسوده قرار دارد، رایزنی‌هایی با وزارت راه و شهرسازی برای ترمیم آن صورت گرفته است که جذب بودجه آن نیاز به جلسه مشترک شهرداری و میراث فرهنگی است.

فاضلاب شهرضا با بودجه دولتی به نتیجه نمی‌رسد
وی با بیان این که فاضلاب شهرضا با بودجه دولتی به نتیجه نمی‌رسد، اظهار کرد: اولویت اول ما در فاضلاب استفاده از توان شهرداری، مردم و بخش صنعت شهرستان است اما اگر استقبالی از جانب این سه بخش صورت نگرفت به سمت رایزنی با سرمایه‌گذاران خارج از شهرستان می‌رویم، کما این که رایزنی‌هایی با برخی سرمایه‌گذاران و فولاد مبارکه انجام‌شده است؛ اما سرمایه‌گذاری خارج از شهرستان در این پروژه در آینده پشیمانی به همراه خواهد داشت.

ریزگردهای گاوخونی سمی و سرطان زا است
محمودی با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی حاصل از خشکی زاینده‌رود برای شهرستان شهرضا و استان، گفت: تالاب گاوخونی شرایط ویژه‌ای دارد و ریزگردهای آن برخلاف سایر ریزگردها سمی و سرطان‌زا است؛ اگر معاونت محیط‌ زیست ریاست جمهوری، وزارت نیرو و مسئولان استانی در این زمینه اقدامی نکنند، برای کل مردم منطقه مشکل‌آفرین خواهد بود.

وی با اشاره به پیگیری‌ها برای استیضاح وزیر راه و وزیر نیرو، تأکید کرد: استیضاح وزیر نیرو آماده‌شده ست و من نیز هفته آینده در مجلس آن را امضا خواهم کرد.

این نماینده اعتدالی مجلس با اشاره به حضور خود در هیات رئیس فراکسیون مستقلین، گفت: در جلسه بعدی این فراکسیون که با رئیس‌جمهور که به دعوت ایشان برگزار خواهد شد، بنده نیز حضور خواهم داشت.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار