آرمان اصفهان
10:38 - دوشنبه 01 آذر 1395

پشه های ناشناس اهالی سمیرم را نگران کرده است

روزهای اخیر در حالی که کمتر نشانی از فصل سرما در خطه سردسیر سمیرم در جنوب اصفهان دیده می شود، ازدیاد نوعی پشه سبز رنگ ناشناس اهالی این منطقه را تا اندازه ای نگران کرده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ حدود دو هفته ای هست که پشه های ریز و سبز رنگی در هوای سمیرم پرسه می زنند و به قدری زیاد شده اند که همه شهر و مردمانش را کلافه کرده اند.

بدترین حالت ممکن درک این آلودگی را موتورسوارانی درک می کنند که در حرکت در هر کوچه و خیابانی تمام بدن و لباس هایشان مملو از این پشه های مزاحم سبز رنگ می شود.
معاون شبکه بهداشت سمیرم در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: هنوز اطلاعات زیادی از این نوع پشه در دست نداریم اما پیگیر شیوع و نوع آن هستیم.
محسن محمدی افزود: این موضوع را به جهاد کشاورزی شهرستان نیز گزارش کرده ایم.
رئیس اداره محیط زیست سمیرم نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اطلاع دقیقی از این گونه خاص در دست نیست.
پژمان خاکسار اظهار کرد: این نوع خاص حشره به احتمال زیاد به دو علت شیوع یافته است.
به گفته این مسئول، استفاده زیاد کشاورزان از انواع کود و سموم، آن هم به دفعات در بخش کشاورزی و باغبانی و همچنین تغییرات اقلیمی و وقوع خشکسالی های مداوم در این چند سال می تواند دو عامل اصلی تکثیر این حشرات باشد.
وی خاطر نشان کرد: دو ماه از فصل پاییز گذشته و هنوز هیچ بارندگی در این مدت شاهد نبوده ایم و همین عامل نیز در شیوع این پشه ها موثر است.
بر این اساس و با وجود سرمای هوا در سمیرم این نوع حشره سبز همچنان در هوای سمیرم آلودگی پشه ای ایجاد کرده و تنها با تاریک شدن هوا و شب هنگام خبری از آنها نیست.
شاید بارش اندکی باران در این روزهای منتهی به زمستان چاره کار و خلاصی از دست این مزاحمان ریز نقش باشد.
شهرستان سمیرم، با 150 روستا و آبادی، چهار شهر و چهار بخش و افزون بر 100 هزار جمعیت روستایی، شهری و عشایری در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

ایرنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار