آرمان اصفهان
12:09 - چهارشنبه 11 آذر 1394

آب و فضلیت های آن

آب جوشیده هم براى هر دردى نافع است و به‌هیچ‌وجه ضرر ندارد. در عوض خوردن تگرگ اصلا خوب نیست.

به گزارش آرمان اصفهان؛ حتما درباره خواص آب و تاثیر نوشیدن آن بر سلامتی چیزهایی شنیده‌اید. جالب است که بدانید؛ افزون‌بر کارشناسان حوزه سلامت، ائمه‌اطهار(ع) هم در احادیث و روایات بسیاری دراین‌ باره سخن گفته‌اند.
از امام‌جعفرصادق(ع) نقل است: هر که از آب دنیا بهره‌مند باشد و لذت ببرد، خدا او را در آخرت ازآشامیدنی‌هاى بهشت بهره‌مند می‌گرداند.

شخصى از آن‌ حضرت درباره اینکه آب چه مزه‌ای دارد، پرسید و حضرت فرمودند: مزه زندگانى؛ چراکه حق‌تعالى می‌فرماید که از آب هر چیز صاحب حیاتى را آفریده‌ایم. آیا باز هم کافران به خدا ایمان نمى‌آورند.
ابن‌ابى‌طیفور نقل می‌کند به خدمت امام‌موسى(ع) رسیدم و آن حضرت را نهى کردم از خوردن آب و حضرت فرمودند که خوردن آب بد نیست، طعام را در معده مى‌گرداند و خشم را فرو مى‌نشاند و عقل را زیاد و صفرا را کم می‌کند.

خواص آب سرد و گرم
اگرچه خواص فیزیکی آب در هر حالتی ثابت است و تغییر نمی‌کند، خواص درمانی آن در حالت‌های مختلف با هم متفاوت خواهد بود. بنابراین برای رفع هر مشکلی باید حالت خاصی از آن را برای نوشیدن انتخاب کرد.
امام‌جعفرصادق(ع) می‌فرمایند: آب سرد حرارت را فرو مى‌نشاند، صفرا را ساکن مى‌کند، طعام را در معده مى‌گدازد و تب را از بین مى‌برد و آب جوشیده هم براى هر دردى نافع است و به‌هیچ‌وجه ضرر ندارد.

در عوض خوردن تگرگ اصلا خوب نیست.
امام‌رضا(ع) هم می‌فرمایند: آب جوشانده شده‌ای که هفت مرتبه جوشیده و از ظرفی به ظرف دیگر برگردانده شده باشد، تب را از بین می برد و به ساق پا و قدم قوت می‌دهد. امیرمومنان‌علی(ع) هم بر خوردن آب باران سفارش بسیار می‌کنند و می‌فرمایند: آب باران بخورید که به‌درستى بدن را پاک و بیماری‌ها و دردها را دفع مى‌کند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار