آرمان اصفهان
09:33 - پنجشنبه 13 آبان 1395

رکـورد 16 ساله موشـک شکست

شب جادویی سردار ایرانی در مادرید

آزمون در حالی توانست در ورزشگاه کالدرون دروازه اتلتیکو را باز کند که این تیم 14 بازی پیاپی در این مسابقات در خانه گل نخورده بود. تیم سیمئونه در حالی به این رکورد رسیده بود که تا پیش از بازی مقابل روستوف مقابل تیم‌های قدرتمندی همچون بایرن و بارسا و مهاجمان سرشناس این تیم دروازه خود را بسته نگه داشته بود

به گزارش آرمان اصفهان: انتقام پپ از بارسایی‌ها، گل بی‌نظیر مسوت اوزیل برای آرسنال، رکورد جدید مسی و توقف ناپولی در جهنم استانبول؛ همه این‌ها از اتفاقات مهم هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا بودند اما مسلما برای ما ایرانی‌ها مهمترین و شیرین‌ترین اتفاق گلزنی سردار آزمون بود.
گلی که سردار ایرانی در بازی سه‌شنبه شب برای روستوف به ثمر رساند برای همه ما ایرانی‌ها یک گل خاص و ویژه بود. مدت‌ها بود که همه ما منتظر رویش یک گل ایرانی دیگر در معتبرترین تورنمنت باشگاهی جهان بودیم و بالاخره بعد از 10 سال و 11 ماه و 10 روز این انتظار با گلزنی سردار آزمون در ورزشگاه کالدرون شهر مادرید و مقابل یکی از بهترین تیم‌های حال حاضر فوتبال اروپا به پایان رسید. سعید عزت‌اللهی در پلی‌آف انتخابی این مسابقات مقابل اندرلخت و سردار آزمون هم مقابل اندرلخت و آژاکس در همین مرحله گلزنی کرده بودند اما گلزنی در مرحله گروهی و مراحل حذفی کاملا متفاوت با پلی‌آف است. پس از علی کریمی که در سال 2005 توانست با لباس بایرن‌مونیخ دروازه راپیدوین اتریش را باز کند، هیچ بازیکن ایرانی دیگری نتوانسته بود در مرحله گروهی یا مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کند. آخرین گل کریمی در لیگ قهرمانان اروپا در نوامبر سال 2005 به ثمر رسید و جالب اینجاست که آزمون هم در همین ماه از سال میلادی دروازه اتلتیکو را باز کرد.
آزمون در حالی توانست در ورزشگاه کالدرون دروازه اتلتیکو را باز کند که این تیم 14 بازی پیاپی در این مسابقات در خانه گل نخورده بود. تیم سیمئونه در حالی به این رکورد رسیده بود که تا پیش از بازی مقابل روستوف مقابل تیم‌های قدرتمندی همچون بایرن و بارسا و مهاجمان سرشناس این تیم دروازه خود را بسته نگه داشته بود اما آزمون کاری را انجام داد که مسی، سوارز، نیمار و لواندوفسکی در انجام آن ناکام بودند.
گل آزمون به اتلتیکو علاوه بر شکستن طلسم 11 ساله فوتبال ایران در لیگ قهرمانان اروپا یک رکورد جدید دیگر هم به دنبال داشت. تا پیش از این گل، مهدی مهدوی‌کیا با 23 سال جوان‌ترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان اروپا بود. در سال 2000 مهدی مهدوی‌کیا در سن 23 سالگی در بازی تاریخی هامبورگ- یوونتوس گلزنی کرد؛ دیداری که با نتیجه تساوی 4- 4 خاتمه یافت و هافبک ایرانی هامبورگ علاوه بر گلی که زد یک پاس گل داد و یک پنالتی هم برای تیمش گرفت.
16 سال بود که مهدی مهدوی‌کیا، ستاره دوست‌داشتنی فوتبال کشورمان با گلزنی مقابل یووه عنوان جوان‌ترین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان را یدک می‌کشید و حالا این عنوان متعلق به آزمونی است که در 21 سالگی توانسته گلزنی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان را تجربه کند. البته اولین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان علی دایی بود که موفق شد در سال 1999 با پیراهن هرتابرلین آلمان 2 ‌بار مقابل چلسی و یک بار مقابل میلان گلزنی کند. در آن زمان دایی 30 ساله بود.
در سال 2005 نیز علی کریمی در 27 سالگی در بازی خارج از خانه بایرن‌مونیخ مقابل راپیدوین اتریش گل دوم باواریایی‌ها را به ثمر برساند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار