آرمان اصفهان
07:35 - سه شنبه 20 مهر 1395

پاییز و توصیه های طب سنتی برای این فصل

فلسفه خاصیت پیشگیری حجامت از بیماری‌های فصل پاییز این است که فضولاتی را که در شش ماه اول سال در خون جمع شده خارج می‌کند و خون را تصفیه می‌کند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ یکی از دغدغه‌های مهم مردم با آغاز فصل پاییز این است که چگونه خود را در برابر بیماری‌های این فصل از جمله سرماخوردگی‌های مکرر واکسینه کنند و مجبور نباشند از داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک‌های قوی استفاده کنند.

? توصیه‌های طب سنتی:

? به طور کلی توصیه شده است که در ابتدای فصل بهار موقعی که طبیعت از خواب بیدار می‌شود و ابتدای فصل پاییز وقتی که طبیعت به خواب می‌رود حجامت کنید و حجامت در این دو وقت از بیماری‌های فصل جلوگیری می‌کند.
? فلسفه خاصیت پیشگیری حجامت از بیماری‌های فصل پاییز این است که فضولاتی را که در شش ماه اول سال در خون جمع شده خارج می‌کند و خون را تصفیه می‌کند.
? به طور کلی تصفیه خون باعث می‌شود دستگاه‌های بدن از جمله سیستم دفاعی کار خود را به خوبی انجام دهند.
? اگر به مدت دو هفته (14 روز) هر روز صبح انار بخوریم و دیگر تا ظهر چیزی نخوریم کمک شایانی به تصفیه و پاکسازی خون می‌کنیم.
? خوردن شلغم حداقل هفته‌ای دو مرتبه را فراموش نکنیم و هنگامی که شلغم روی شعله در حال پختن است صورت خود را در معرض بخار آن قرا دهیم چرا که با این کار سینوس‌های ما نرم می‌شوند.
? دمنوش‌هایی چون آویشن، عناب و بنفشه، گل ختمی و بابونه، چای کوهی و عناب مفید است.

? ابوالفضل منتظری نسب

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار