آرمان اصفهان
13:26 - دوشنبه 05 مهر 1395

آمار مراجعان به دليل نزاع در اصفهان افزایش یافت

تعداد مجوزهای صادر شده در موضوع سقط جنین درمان افزایش 12.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته به گونه ای که تنها در مرداد ماه سال جاری 60 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه و49 نفر ازآنها مجوز دریافت کرده اند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ تعداد 19 هزار و 312 نفر به دليل صدمات ناشي از نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان اصفهان در پنج ماه اخیر به این مراکز مراجعه كردند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان با بیان اینکه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل معادل هشت دهم درصد افزایش يافته است.
علی سلمانپور اظهار کرد: شش هزار و 365 نفر از این تعداد زن و 12 هزار و 947 نفر نیز مرد بوده اند.
به گفته این مسوول، اين در حالي است كه در مدت مشابه سال قبل تعداد 19هزار و 159 نفر به دلیل نزاع به مراكز پزشكي قانوني استان مراجعه کرده اند که شش هزار و 77 نفر زن و 13 هزار و 82 نفر مرد بوده اند.
به گفته این مسوول، در همین مدت بیشترین مراجعان نزاع مربوط به شهرستانهای اصفهان ، خمینی شهر، فلاورجان و لنجان بوده است.

وی در ادامه با اشاه به اینکه تعداد 66 هزار و 367نفر درحوزه معاینات سرپائی در اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه مورد معاینه قرار گرفته اند ادامه داد: از این تعداد 20 هزار و 807 نفر زن و 45 هزار و 560نفر مرد بوده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 4.3درصد افزایش داشته است.

مدیر کل پزشکی قانونی اصفهان اصفهان با بیان اینکه شهرستانهای اصفهان، کاشان، خمینی شهر و فلاورجان بیشترین آمار مراجعین سرپائی را درمرداد ماه داشته اند ادامه داد: اجساد معاینه شده دراداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه در پنج ماهه اول سال جاری نیز یکهزار و 505 مرود بوده است.
وی افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل دو درصد افزایش داشته است.
وی همچنین از افزایش آمار متقاضیان دریافت مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی استان اصفهان در پنج ماهه اول سال 95 خبر داد و گفت: 241نفربرای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مراجعه و 204نفر از آنها مجوز سقط درمانی را دریافت کرده اند
سلمانپور خاطر نشان کرد: تعداد مجوزهای صادر شده در موضوع سقط جنین درمان افزایش 12.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته به گونه ای که تنها در مرداد ماه سال جاری 60 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه و49 نفر ازآنها مجوز دریافت کرده اند.
وی تاکید کرد: این عدد نسبت به مرداد ماه سال گذشته 20درصد رشد داشته است.
این مسوول تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان متولی بررسی درخواست های صدور مجوز سقط درمانی، تنها درمواردی اقدام به صدور مجوز سقط درمانی می نماید که جنین زیر چهار ماه و واجد ناهنجاری های شدید مادرزادی بوده و یا مادر مبتلا به بیماریهای صعب العلاج همراه باخطر جانی در صورت تداوم بارداری باشد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار