آرمان اصفهان
22:20 - چهارشنبه 31 شهریور 1395

با اشاره به انتشار برخی اخبار دروغ:

عارف: عده ای می خواهند شورای عالی اصلاح طلبان را متلاشی کنند

محدودیت های ایجاد شده برای اصلاح طلبان، تصور پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ برای عده‌ای از نخبگان اصلاح طلب سخت بود اما با نقش آفرینی مؤثر جوانان و مردم دستاورد ارزشمندی نصیب اصلاح طلبان شد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی در گفت‌وگو با تسنیم از جمع‌بندی نهایی سازوکار شورای هماهنگی اصلاح طلبان خبر داد. همزمان «محمدرضا عارف» رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکیدکرده است: یکی از دستاوردهای ارزشمند جریان اصلاحات در انتخابات اخیر تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان بود و عده‌ای تلاش کردند این شورا را متلاشی کنند.
علی تاجرنیا با اشاره به جلسه اخیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، افزود: در انتخابات سال آینده، شورای هماهنگی همچنان هویت خودش را خواهد داشت و جلساتش را ادامه می‌دهد. در موضوع انتخابات طبیعتاً سازوکار اصلی با شورای سیاست گذاری است که ترکیب آن ظرف دو هفته آینده به صورت مشخص معین می‌شود.

شورا احتمالاً ترکیبی 40 نفره خواهد داشت که متشکل از نمایندگان احزاب و برخی چهره‌های ملی و اثرگذار اصلاح‌طلب در حوزه سیاسی و اجتماعی است. تاجرنیا درباره کمیته‌ای که زیر نظر حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تبریزی شکل گرفته بود تا سازوکار جدید شورای سیاست گذاری را مشخص کند، اظهار کرد: تقریباً تا 90 درصد کار این کمیته به اتمام رسیده و منتظر نظر شورای هماهنگی بودند که این کار هم انجام شد. احتمالاً در جلسه‌ای که طی روزهای آینده داریم کار کمیته به‌طور کامل به اتمام می‌رسد.
حکیمی‌پور: جلسه مصوبه‌ای به‌ همراه نداشت
در همین حال احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره خبر منتشر شده از جلسه این شورا مبنی بر تصمیم شورای هماهنگی در الحاق به شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، گفت: در جلسه دو شب گذشته 17 تشکل اصلاح‌طلب حاضر بودند که یک تشکل نیز حق رأی نداشت. حکیمی‌پور تأکید کرد: متأسفانه به‌خلاف خبری که از زبان ریاست دوره‌ای شورا  بعد از جلسه اعلام شد، در این جلسه درباره الحاق شورای هماهنگی به سازوکار شورای‌عالی سیاست گذاری، مباحث مطرح شده به بحث نهایی جهت رأی‌گیری نرسید و اصولاً هیچ مصوبه‌ای به‌همراه نداشت. تنها پیشنهاد مطرح شده در این جلسه که مصوبه شورا را گرفت، رسیدن به جمع‌بندی نهایی درباره الحاق به شورای‌عالی سیاست گذاری پس از دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با رئیس دولت اصلاحات بود.
عارف: عده ای می‌خواهند شورای عالی اصلاح‌طلبان را متلاشی کنند
در عین حال به گزارش مهر، محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: یکی از دستاوردهای ارزشمند جریان اصلاحات در انتخابات اخیر تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان بود و عده‌ای تلاش کردند این شورا را متلاشی کنند.وی که در دیدارهای جداگانه با مجمع اصلاح طلبان یزد و شورای مرکزی حزب همبستگی سخن می گفت با تبریک عید سعید غدیر و با یادآوری فضای یاس و ناامیدی در قبل از انتخابات ۹۲ در بین برخی نخبگان اصلاح طلب، گفت: دستاورد انتخابات ۹۲ از سقف انتظارات برخی اصلاح طلبان بالاتر بود چرا که متاسفانه به خاطر عملیات روانی رقیب و محدودیت های ایجاد شده برای اصلاح طلبان، تصور پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ برای عده‌ای از  نخبگان اصلاح طلب سخت بود اما با نقش آفرینی مؤثر جوانان و مردم دستاورد ارزشمندی نصیب اصلاح طلبان شد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای ارزشمند جریان اصلاحات در انتخابات اخیر، تشکیل شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود و عده‌ای تلاش کردند این شورا را متلاشی کنند و هر روز در رسانه‌های خودشان اخبار دروغی علیه این شورا منتشر کردند اما باید به هواداران جریان اصلاحات این نوید را بدهم که شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با جدیت به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که با تشکیل حزب فراگیر فاصله زیادی داریم ودر مقطع فعلی هیچ راهی جز حرکت جبهه‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: با حفظ انسجامی که در بین خانواده اصلاحات وجود دارد باید برنامه ریزی جدی برای انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا آغاز شود. شوراها بهترین مکان برای تجربه مردم سالاری دینی و واگذاری امور مردم به مردم و تربیت نیرو است و امیدوارم در انتخابات آینده زنان و جوانان بیشتری در شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشته باشند.
با ایجاد محدودیت برای اصحاب رسانه نمی توان با فساد مبارزه کرد
رئیس فراکسیون امید با اشاره به برنامه‌های فراکسیون متبوع خود گفت: یکی از برنامه‌های جدی فراکسیون امید مبارزه با فساد است.
ما معتقدیم مبارزه با فساد با شعار تحقق پیدا نمی‌کند؛ یکی از الزامات مبارزه با فساد شفاف سازی است و مطمئناً در دنیای امروز اطلاع رسانی دقیق و شفاف رسانه‌هاست که می‌تواند مانع از بروز فسادهای گسترده شود نه ایجاد محدودیت برای اصحاب رسانه و فیلتر سایت های خبری.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار