آرمان اصفهان
13:30 - چهارشنبه 31 شهریور 1395

انتقاد نماینده سمیرم از برخورد کادر درمانی با بیماران سمیرمی/ برخی مدیران شهرستان باید تغییر کنند

دکتر سلیمی: گزارش هایی از نحوه برخورد ناشایست و متفاوت کارکنان بیمارستانی شهرستان همجوار و حتی تفاوت در خدمات دهی به عزیزان اعزامی ما از سمیرم رسیده که دور از شأن جامعه پزشکی است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود احزاب کارآمد، قوی و بابرنامه یکی از مهمترین عوامل ایجاد تنش های سیاسی در ایران است.

اصغر سلیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگردر کشور احزاب و گروه های سیاسی قوی داشتیم شاهد چرخش های گاه و بیگاه برخی سیاسیون و یا دودستگی های موجود نبودیم.
دبیر اول کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم تاکید کرد: تنها راه حل اساسی این مشکلات و مسائل وجود احزاب قدرتمندی است که ضمن توسعه برنامه های سیاسی از بروز تنش های احتمالی هم جلوگیری کنند و بتوانند در بخش های مختلف اثرگذار باشند.
این نماینده مجلس شاخص های قانون و ولایتمداری را لازمه فعالیت خوب و سالم سیاسی عنوان کرد و گفت: هر گروهی که معتقد به این شاخص ها باشد و در عمل هم اثبات کند؛ درون نظام و شاکله سیاسی آن جای می گیرد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا درباره تغییرمدیران با تغییر دولت ها یا نمایندگان مجلس تصریح کرد: من به این مساله در شهرستان سمیرم با دید مثبت می نگرم چرا که بسیاری از مدیران ما سال های سال است تغییر نکرده اند.
سلیمی با بیان اینکه یک مدیر بعد از چند سال مدیریت هر چه خلافیت و فکر داشته رو کرده است اظهار کرد: هر چند این موضوع ارتباطی با تکالیف نمایندگان ندارد اما از باب نظر خواهی در سمیرم تغییر تعدادی از مدیران ضرورت دارد.
وی گفت :نکته مهم در این خصوص به کار گیری و نصب مدیرانی است که پروازی و یک روز در میان نباشند و در ثانی با اولویت بومی بودن و توانایی و تجریه کافی به کار گرفته شوند.
وی با انتقاد از برخی ضعف ها دربخش سیاسی شهرستان اظهار کرد: ساکن نبودن مدیر در شهرستان پذیرفتنی نیست چرا که بخش مهمی از دغدغه مندی یک مسئول سکونت و زندگی در میان مردم محل خدمت خویش است.drsalimi2
سلیمی سپس به موضوع مهم گردشگری و ضرورت توسعه این صنعت با توجه به ادامه خشکسالی و کم آبی در منطقه تصریح کرد: با وجود پیگیری های زیاد برای ورود سرمایه گذار متاسفانه بوروکراسی و کاغذبازی زیادی در موضوع جذب توریست و فعالیت های توسعه ای این بخش در اصفهان شاهدیم.
به گفته این نماینده مجلس علاوه بر این فرهنگ گردشگری پذیری و توسعه خدمات در این بخش حیاتی نیز باید در میان اهالی و مردم محلی نهادینه شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم با تاکید بر اهمیت بسترسازی برای این فرهنگ سازی ادامه داد: آب و خاک این شهرستان غنی است و با دارا بودن آب و هوایی خوب در هر چهار فصل تنها راهکار تامین اقتصاد محلی روی آوردن به گردشگری پایدار است.
وی خاطر نشان کرد: تلاش های زیادی در این زمینه صورت گرفته که امیدواریم با همت مدیران گردشگری استانی و کشوری و کم کردن کاغذبازی ها و همچنین یاری مردم بتوانیم رشد این صنعت خوب را در منطقه شاهد باشیم.
نماینده مردم سمیرم در مجلس سپس به مسائل بهداشت و درمان این منطقه اشاره کرد اظهار کرد: مشکلات بهداشت و درمان این شهرستان از سالهای گذشته تاکنون همچنان پابرجاست.
سلیمی که خود چند سالی است مدیر بیمارستان سمیرم بود ادامه داد: تامین پزشک در شهرستان مشکل است و دراین خصوص در دیدارهایی با وزیر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان این موارد را مطرح کرده ایم.
وی سطح ارجاع بیمار سمیرم به شهرستان همجوار را بالا عنوان کرد و گفت: متاسفانه گزارش های زیادی از نحوه برخورد ناشایست و متفاوت کارکنان بیمارستانی شهرستان همجوار و حتی تفاوت در خدمات دهی به عزیزان اعزامی ما از سمیرم رسیده که دور از شأن جامعه پزشکی است.
وی ابزار امیدواری کرد: با نحوه توزیع بهتر پزشک عمومی و همچنین سهمیه بیشتر شهرستان در آزمون سراسری در رشته های پیراپزشکی و پزشکی مشکلات این بخش در شهرستان کمتر شود.
این نماینده مجلس به گردهمایی اخیر مجمع نمایندگان اصفهان در خمینی شهر اشاره کرد و گفت: درخواست ما برای شهرستان در آن نشست اختصاص یک آمبولانس و یک پمپ بنزین در محوطه بیمارستان بود تا دست کم بیمار به سرعت به مراکز درمانی مرکز استان اعزام شود و مشکلاتش کاهش یابد.
شهرستان سمیرم با افزون بر 100 هزار جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار