آرمان اصفهان
17:22 - دوشنبه 29 شهریور 1395

حدود نیم میلیون دوتابعیتی در ایران زندگی می کنند/ تهیه لیست دوتابعیتی های مشغول به فعالیت در دستگاه های اجرایی توسط نمایندگان

وزارت امور خارجه یکی از پرتراکم ترین وزارت خانه ها در حوزه استخدام و فعالیت افراد دوتابعیتی است. وزیر محترم دستگاه دیپلماسی کشور باید به سوالات مطرح شده در مجلس پاسخ های شایسته بدهند؛ چرا که نمایندگان سوال می کنند که چرا این وزارت خانه تا این حد مورد علاقه دوتابعیتی ها و نفوذی ها شده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ چرا وزارت خارجه تا این حد مورد علاقه دوتابعیتی ها و نفوذی ها است/حدود نیم میلیون دوتابعیتی در ایران زندگی می کنند/ تهیه لیست دوتابعیتی های مشغول به فعالیت در دستگاه های اجرایی توسط مجلس
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش چشمگیر بودجه دفاعی کشور در برنامه بودجه امسال سبب می شود نظام ناچار به تمرکز بر سپاه و ارتش و دست شستن تدریجی از بسیج شود. این موضوع چنانچه با واکنش بسیجیان مواجه نشود، فاجعه‌ای عظیم در کشور رخ می‌دهد.
جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، شب گذشته در دومین جلسه از سلسله نشست های بررسی عملکرد مجلس و با عنوان «دیدبان» که در اتاق کنفرانس حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده بود، با انتقاد از رفتارهای اخیر وزارت امور خارجه در برابر بدعهدی های طرف غربی اظهارداشت: آقای ظریف به زودی باید پاسخ بدهند که چرا درباره هولوکاست سکوتی معنادار اختیار کرده و موضعی در قبال این موضوع نگرفته اند؛ ایشان هم چنین باید جواب بدهند که چرا با ارائه گزارشات غیرواقعی، از برجام به عنوان نجات بخش ملت و رفع کننده سایه جنگ یاد کرده اند.

وی افزود: با علم به این نکته که ملت و دستگاه های اجرایی تابحال متواتراً از ناحیه افراد دوتابعیتی گزیده شده اند، وزارت امور خارجه یکی از پرتراکم ترین وزارت خانه ها در حوزه استخدام و فعالیت افراد دوتابعیتی است. وزیر محترم دستگاه دیپلماسی کشور باید به سوالات مطرح شده در مجلس پاسخ های شایسته بدهند؛ چرا که نمایندگان سوال می کنند که چرا این وزارت خانه تا این حد مورد علاقه دوتابعیتی ها و نفوذی ها شده است. حدود نیم میلیون دوتابعیتی در ایران زندگی می کنند که البته با حفظ حقوق شهروندی همه اینها، مجلس محترم بنا دارد تا با هماهنگی وزیر اطلاعات، لیستی از دوتابعیتی های مشغول به فعالیت در دستگاه های اجرایی را تهیه نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم ضمن اشاره به برخی نواقص برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: علی‌رغم همه تأکیداتی که رهبر معظم انقلاب بر موضوعاتی از قبیل فرهنگ اسلامی، توجه به خانواده و نیز مباحث امنیتی و دفاعی دارند، دولت بنا دارد تا حذف فیلترها و کاهش قدرت دستگاه های نظارتی را در حوزه فرهنگ پیاده سازی کند که در این صورت، مفتضح شدن زمینه های فرهنگی پاکی چون نشریات، سینما، موسیقی و شبکه های مجازی را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: کاهش چشمگیر بودجه دفاعی کشور در برنامه بودجه امسال سبب می شود تا پیرو برنامه ششم توسعه، نظام ناچار به تمرکز بر سپاه و ارتش و دست شستن تدریجی از بسیج شود. این موضوع چنانچه با واکنش بسیجیان سرافراز ما مواجه نشود، فاجعه ای عظیم در کشور رخ خواهد داد و آن حذف بسیج مردمی و در امتداد آن، حذف تمامی برکات و دستاوردهای این نهضت بزرگ مردمی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مقام معظم رهبری در مرقد امام، به تبیین شاخصه های پنج گانه انقلابی گری پرداخته اند، به این معناست که مشخصاً ایشان در این حوزه دغدغه مند هستند. رهبر بصیر ما نفوذ غیرانقلابی ها به بدنه نظام را رصد کرده و درباره آن به ملت و مسئولان هشدار داده اند و این وظیفه همه مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی است که هم چون امام و رهبری، با تمام قوا به میدان بیایند و تا آخرین نفس، انقلابی باقی بمانند.

وی در انتها تصریح کرد: پاکسازی قسمت های آلوده شده نظام به جریان نفوذ، تنها از طریق امر به معروف و نهی از منکر میسر است و تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از نمادهای انقلابی بودن مجلس، می‌تواند کمک بزرگی به این موضوع باشد.

انتهای پیام/ صبح توس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار