آرمان اصفهان
11:00 - دوشنبه 29 شهریور 1395

نماینده سمیرم:

جشنواره سرزمین هزار چشمه الگویی برای معرفی سمیرم است

اولین جشنواره هفته فرهنگی اجتماعی سمیرم با عنوان «سرزمین هزارچشمه» در محل ورزشگاه شهید صابری این شهرستان، از 25 تا 28 شهریورماه با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار شد.

 به گزارش آرمان اصفهان؛ نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت : جشنواره سرزمین هزار چشمه الگویی ماندگار و همیشگی برای معرفی فرهنگ و هنر و ظرفیت های بکر این خطه است.
اصغر سلیمی شامگاه یکشنبه در آئین اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و اجتماعی سمیرم با عنوان سرزمین هزار چشمه اظهار کرد: بهره مندی، معرفی و ترویج این توانمندی ها یک ضرورت اجتناب ناپذیر در دنیای کنونی است.
به گفته وی امروز توزیع مناسب گردشگر در همه جای کشور بویژه در مناطق خوش آب و هوا و بکری مانند سمیرم باید در دستور کار باشد که برپایی این دست برنامه ها و جشنواره ها حرکت خوبی در همین زمینه است.
وی با قدردانی از اداره میراث فرهنگی و گردشگری، فرمانداری سمیرم و اداره ورزش و جوانان به سبب برگزاری این جشنواره فرهنگی و اجتماعی ابراز امیدواری کرد: برپایی این جشنواره با کیفیت بهتر در سال های آتی ادامه یابد.
فرماندار سمیرم نیز در ادامه گفت: «جشنواره سرزمین هزارچشمه» فرصت مناسبی برای معرفی مفاخر و بزرگان این خطه بود.
به گفته محمدحسین نصرتی، بزرگانی همچون جهانگیرخان قشقایی، استاد حبیب الله فضائلی، نقاش باشی سمیرمی، کمال الملک وزیر و بسیاری دیگر برای شهرستان سمیرم و ایران اسلامی عزت و ارزش آفرین بوده اند و امروز این راه با ورود جوانان و فرهیختگان نسل جدید ادامه دارد.
دربرنامه پایانی این جشنواره از تعدادی از نخبگان و برترین های ورزشی، فرهنگی و هنری این شهرستان قدردانی شدند.
اولین جشنواره هفته فرهنگی اجتماعی سمیرم با عنوان «سرزمین هزارچشمه» در محل ورزشگاه شهید صابری این شهرستان، از 25 تا 28 شهریورماه با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار شد.
شهرستان 100 هزار نفر جمعیت شهری عشایری و روستایی و دارای 11 منطقه نمونه گردشگری در جنوب استان اصفهان، شمال یاسوج، شرق اقلید و آباده استان فارس و غرب لُردگان استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

025

jongshadi04

ایرنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار