آرمان اصفهان
15:01 - دوشنبه 15 شهریور 1395

حقوق 90 میلیونی صدا و سیما به کارشناس انگلیسی!

کوربین بریتانیایی در آنسوی مرزها در استودیوی شبکه پرس تی وی (Press Tv) برای تنها حضور در چهار برنامه مبلغی در حدود 90 میلیون دریافت کرده که البته معتقد است «این مبلغ ناچیز بوده و بیشتر این پولی که پرداخت شده را صرف مخارج دفترش کرده است.»

به گزارش آرمان اصفهان، در شرایطی که کارشناسان و فعالان سیاسی اصلاح طلب بزرگنمايي قلم کوچکنمايي قلم بازگشت http://aftabeyazd.ir/?newsid=48786دربایکوت کامل تلویزیون به سر می برند، مقامات این رسانه برای حضور یک فعال سیاسی انگلیسی در پرس تی وی حقوق نجومی در نظر گرفته اند
روز گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر این که سیاستمداری انگلیسی حضوری ممتد در یکی از شبکه های تلویزیونی صدا و سیما دارد و به خاطر این آمد و شد مداومش در شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی، 20 هزار پوند یعنی مبلغی حدود90 میلیون و 540 هزار تومان دریافت کرده که البته بنا به گفته خودش این میزان حقوق برای شرکت در 4 برنامه ناچیز بوده است! این مرد بریتانیایی کسی نیست جز جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلستان. حضور این مرد انگلیسی و مبلغ دریافتی اش از رسانه ملی در حالی است که از یک سو مسئولان صدا و سیما بارها از کمی بودجه خود گلایه کرده‌اند و دولت یازدهم را در معرض انتقادات خود قرار داده‌اند و از دیگر سو در حالی تریبون را در اختیار فردی انگلیسی قرار داده‌اند که حضور سران اصلاحات و کارشناسان حامی دولت و اصلاح‌طلب، بیش از 12سال است که از رسانه ملی رخت بربسته‌اند.
یادی از کنایه های نجف زاده
« اگر می‌بینید خبرها به این صورت شده بدانید حقوق ما دست دولته و اگه غیر این عمل کنیم بودجه صدا و سیما را نمی دهند و حقوق ما را قطع می کنند پس مجبوریم بگیم همه جا آرومه…» این جملات را کامران نجف زاده در یکی از سری برنامه‌های «صرفا جهت اطلاعِ» اخبار 20:30 بر زبان آورده و به گمان خود در پی کنایه زدن به دولت بوده و اینگونه در لفافه از کسری بودجه سازمان متبوع خود انتقاد کرده است.

محمد سرافراز مدیر سابق نجف زاده نیز بارها به تلخی، تیر انتقادش را به سمت دولت روانه و با اشاره به تخصیص کم بودجه دولت به این سازمان بیان کرده است که «با این بودجه که کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان است سازمان حقوق کارکنان را هم نمی تواند، بپردازد.» در جای دیگری نیز گفته بود: «رشد منفی بودجه سازمان صداوسیما به عنوان قرارگاه خط مقدم جنگ نرم کشور در لایحه بودجه 95 نشان داد که دولت به‌رغم وعده‌های داده شده به مراجع عالی کشور به تعهداتش عمل نکرده است. بدون شک این کاهش بودجه بر سیاست‌های سازمان صداوسیما در رقابت با رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاثیر نامطلوبی دارد. از طرفی برخلاف سایر دستگاه‌ها که بین حقوق و دستمزد کارکنان با هزینه‌های جاری‌شان تخصیص جداگانه وجود دارد در بودجه رسانه ملی حقوق و دستمزد کارکنان در دل هزینه‌های جاری دیده شده است.»
این در حالی است که کوربین بریتانیایی در آنسوی مرزها در استودیوی شبکه پرس تی وی (Press Tv) برای تنها حضور در چهار برنامه مبلغی در حدود 90 میلیون دریافت کرده که البته معتقد است «این مبلغ ناچیز بوده و بیشتر این پولی که پرداخت شده را صرف مخارج دفترش کرده است.» از همین روی، خود عملکرد صدا و سیما به راحتی انتقاداتش نسبت به کمبود بودجه اش را زیرسوال می‌برد.»
اصلاح طلبان در بایکوت، بریتانیایی ها آزاد!
یک مجری کت و شلوار پوش به همراه میکروفن، دوربین و نورافکن تنها سالی یک بار در سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب برای گفتگو با سید حسن خمینی نوه امام راحل به جماران فرستاده می‌شود تا او در مدت زمانی محدود با مردم سخن بگوید.

تصویر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یکی از نزدیک‌ترین یاران امام (ره) هم که می‌توان گفت از قاب دوربین‌های رسانه ملی رخت بربسته است.

اکثر دولتمردان دولت‌های هفتم و هشتم هم در 12 سال اخیر گذرشان به ساختمان جام جم نیفتاده است. چرایی عدم حضور این چهره‌ها در رسانه ملی، به اتخاذ نگاه یک سویه و جناحی این سازمان عریض و طویل باز‌نمی‌گردد؟ که برای خود گعده ای از کارشناسان و فعالان اصولگرا تشکیل داده است و همانند چرخه ای در طول سال از هر یک از آنها بهره می‌برد.

در خلال استفاده از این گعده کارشناسان اصولگرا، از فردی نیز دعوت به عمل می‌آورد که صدا و سیما ویدئو کلیپ‌های فراوان و مستندات وافر، علیه زادگاه وی می‌سازد و خود او نیز در مصاحبه‌اش به انتقاد از سیاست‌های ایران می‌پردازد. در چنین شرایطی صدا و سیما یک بریتانیایی منتقد را به افرادی چون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی و سایر خدمتگزاران اصلاح‌طلب به نظام ترجیح می‌دهد!

آفتاب یزد – مریم علیزاده منصوری

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار