آرمان اصفهان
15:47 - پنجشنبه 04 شهریور 1395

ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما

این فیلم ها را نبینید!

تنها فیلم کوبریک در این ژانر است. کوبریک آن قدر در کارش دقیق بود و سخت می گرفت که انگار سر صحنه همه را به قتل می رساند! به دلیل وسواس کارگردان فیلمبرداری یک سال به طول انجامید. شلی دووال مجبور شد یک صحنه را 127 مرتبه بازی کند

آرمان اصفهان؛ به تعداد علاقه مندان به سینمای وحشت می توان فهرستی از ترسناک ترین فیلم ها را ارائه داد! برای همین به سراغ فهرست سایت معتبر IMDB رفتیم. در این فهرست جای فیلم های بسیاری خالی است مانند: پرندگان، کشتار با اره برقی در تگزاس، آرواره ها، سوسپیریا، حالا نگاه نکن، آکیولس، مستاجر، زیر پوست، شب بخیر مامان، جلسه9، فیلم کابوس در خیابان الم، مارتین، یتیم، تست بازیگری، شیطانی، غریبه ها، اره، پروژه جادوگر بلر، سکوت بره ها، خانه کشتار، یتیم خانه، فعالیت فراطبیعی، کانجورینگ و… اما در صدر این فهرست 5 فیلم قرار دارد:
1- روانی
(آلفرد هیچکاک 1960 – امتیاز 8.5)
در تبلیغات فیلم اعلام می شد که «پایان فیلم را لو ندهید، ما فقط یک پایان داریم». زنان در سینما از حال رفتند، مردان دنبال در خروجی می گشتند و بازیگر فیلم بعد از بازی در آن از دوش گرفتن می ترسید! شخصیت منفی این فیلم، دومین شخصیت شرور تاریخ سینما به انتخاب منتقدان سینماست.
سکانس فراموش نشدنی: ملاقات با مادر صاحب هتل

2- بیگانه
(ریدلی اسکات 1979- امتیاز 8.5)
در فضا هیچ کسی صدای فریاد کشیدن شما را نمی شنود. ریدلی اسکات فیلم اسلشر را از کره زمین جدا کرد و با روایت داستانی از ورود موجودی بیگانه به سفینه فضایی، ژانر وحشت را به فضا برد. اسکات به منظور ساخت ترکیبی از 2001 اودیسه فضایی و کشتار با اره برقی در تگزاس، هنرمندی را استخدام کرد تا موجود فضایی قاتل را طراحی کند.
سکانس فراموش نشدنی: سیگورنی ویور در پایان با موجود بیگانه روبه رو می شود

3- درخشش
(استنلی کوبریک 1980- امتیاز 8.4)
تنها فیلم کوبریک در این ژانر است. کوبریک آن قدر در کارش دقیق بود و سخت می گرفت که انگار سر صحنه همه را به قتل می رساند! به دلیل وسواس کارگردان فیلمبرداری یک سال به طول انجامید. شلی دووال مجبور شد یک صحنه را 127 مرتبه بازی کند و شبی نبود که جک نیکلسون خسته و کوفته به خانه بر نگردد. با این حال بازیگر نقش بچه که 7 ساله بود، تا ۱۲ سالگی نفهمید در فیلمی ترسناک بازی کرده است!
سکانس فراموش نشدنی: جک نیکلسون به طور کامل کنترلش را از دست می دهد: «جانی اومده»!

4- موجود
(جان کارپنتر 1982- امتیاز 8.2)
دانشمندان با یک موجود فضایی روبه رو می شوند که مدام تغییر شکل می دهد و به شکل کسانی که به قتل می رساند، در می آید. جان کارپنتر نسخه اصلی فیلم را به روز کرد و اشاره هایی هم به بیماری ایدز در فیلمش کرد اما موجود در زمان اکران هیچ موفقیتی به دست نیاورد. با وجود این، موجود امروزه به عنوان اثری کلاسیک در قالب علمی-تخیلی-وحشت شناخته می شود.
سکانس فراموش نشدنی: سکانس تغییر شکل حفره روی سینه موجود بیگانه.

5- جن گیر
(ویلیام فریدکین 1973- امتیاز 8)
وقتی نسخه اصلی فیلم اولین بار در انگلستان نمایش داده شد، چند انجمن شهری، نمایش عمومی فیلم را تحریم کردند. جیغ های شیطانی که از دهان لیندا بلیر بیرون می آمد، صدای جیغ حیواناتی بود که ذبحشان می کردند. یکی دیگر از صداهای به یادماندنی، صدای چرخیدن 360 درجه ای سر ریگان است که همه کارکنان و بازیگران کیف پول های چرمی خود را جلوی میکروفون جمع کرده و به هم می مالیدند!
سکانس فراموش نشدنی:چرخش 360 درجه ای گردن لیندا بلر
نکته: ذکر این اسامی به معنای توصیه به تماشای آن ها نیست.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار