آرمان اصفهان
03:30 - شنبه 30 مرداد 1395

پادشاهی که 100 همسر دارد

چندهمسری ازجمله مواردی است که در فرهنگ‌های مختلف، دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به آن وجود دارد. یکی از مجریان «cnn» که با ابومبی دوم دیدار داشته در این‌باره می‌گوید: «نباید سبک زندگی پادشاهان این منطقه را مورد قضاوت قرار دهیم.

 آرمان اصفهان: ابومبی دوم یازدهمین پادشاه «بافوت» کامرون 100 همسر دارد. خبرها حاکی است که تمام این زن‌ها همسر اصلی او نیستند بلکه طبق سنت محلی این منطقه، زمانی که پادشاهی می‌میرد، جانشین او تمام همسرانش را به ارث می‌برد و سپس با ملکه‌های خود ازدواج می‌کند. به گزارش «cnn»، ملکه‌ها با پشتیبانی از پادشاه، نقش مهمی در پادشاهی او ایفا می‌کنند. طبق سنت‌ها، قدیمی‌ترین همسران پادشاه این سنت را به همسران جوان‌تر منتقل می‌کنند و از آنجا که پیش از این، پادشاه تنها شاهزاده بوده، این سنت را به پادشاه کنونی نیز می‌آموزند. به رغم قانونی بودن چندهمسری در کامرون، آمارها نشان می‌دهد که ازدواج‌های چندهمسری کمی در آفریقا ثبت می‌شود.
این نشان از تغییر ارزش‌ها دارد که تناقض‌هایی را در این میان ایجاد کرده است. اما در این میان، ابومبی دوم که تا 47 سال بزرگ‌ترین پادشاهی منطقه بوده، معتقد است که بدون از بین بردن فرهنگ هر منطقه نیز می‌توان مدرن شد و پیشرفت کرد به طوری که با نابودی فرهنگ و سنت‌ها، دیگر چیزی از انسانیت باقی نمی‌ماند.
چندهمسری ازجمله مواردی است که در فرهنگ‌های مختلف، دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به آن وجود دارد. یکی از مجریان «cnn» که با ابومبی دوم دیدار داشته در این‌باره می‌گوید: «نباید سبک زندگی پادشاهان این منطقه را مورد قضاوت قرار دهیم. این در حالی است که پادشاهان آفریقایی نیز مانند پادشاهان انگلستان به فرهنگ و تاریخی غنی وابسته‌اند.
تمام همسران جوان ابومبی دوم که طبق سنت بر او تحمیل شده‌اند، به رغم فرانسوی‌زبان بودن منطقه، به زبان انگلیسی مسلط‌اند و بازاریابان حرفه‌ای هستند.»
بعد از ابومبی دوم، پادشاهی «زوفوآ سوم» آغاز می‌شود که 72 زن و بیش از 500 کودک را بعد از مرگ پدرش به ارث می‌برد اما شواهد نشان می‌دهد که او خود را پادشاه مدرنی می‌داند و معتقد است که «برای پادشاه شدن در این روزها باید تحصیلکرده باشی زیرا همه‌چیز به سرعت در حال تغییر و حرکت است. به عبارتی، آموزش نور است و نادانی تاریکی است.»

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار