آرمان اصفهان
05:27 - پنجشنبه 28 مرداد 1395

نکونام قید بازی خداحافظی را زد!

اول از همه باید بگویم اگر جواد نکونام بخواهد هر جای دنیا برای او می‌روم و بازی می‌کنم، به نکونام هم گفتم اگر در آمریکا هم بازی بگذاری، با هزینه شخصی به آنجا می‌آیم، اما تعجب می‌کنم چرا فدراسیون فوتبال برای چنین بازیکنی اقدام نمی‌کند

آرمان اصفهان: در سالهای گذشته، بازی خداحافظی درخور شان بازیکنان ملی پوش کشورمان برگزار نمی شد و حواشی به دنبال داشته است. ظاهرا این بار نیز قرار است این مساله برای جواد نکونام رخ دهد.

کنار کشیدن نکونام

با اینکه قرار بود بازی خداحافظی جواد نکونام روز ۴شهریورماه با حضور ستاره های سابق لالیگا برگزار شود، این ستاره ارزنده فوتبال ایران از حضور در چنین مسابقه ای کنار کشید. ورزش سه نوشت: مسابقه خداحافظی جواد نکونام به همت باشگاه هنرمندان قرار بود با حضور ستاره هایی مانند کریستین کارمبئو، فرناندو مورینتوس، اریک آبیدال، مندیتا، فرناندو سانز و… در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود اما جواد نکونام به خاطر لیست بازیکنان اعلام شده از سوی باشگاه هنرمندان کناره گیری کرد. باشگاه هنرمندان لیستی را به عنوان تیم یاران نکونام منتشر کرد که ظاهرا مورد تایید نکونام نیست. ابراهیم میرزاپور، علی دایی، علی کریمی، محمد نوازی، یحیی گل‌محمدی، علیرضا اسدی، جواد زرینچه، کریم باقری، مهدی پاشازاده، علی روزبهانی، مهدی هاشمی‌نسب، بهزاد غلامپور، وحید هاشمیان، فرهاد مجیدی، پژمان جمشیدی، وحید شمسایی، رسول خطیبی، جواد کاظمیان، فریدون زندی، مهدی مهدوی‌کیا، عادل فردوسی‌پور، بهرام رادان، سیدجواد هاشمی، پوریا پورسرخ، محسن تنابنده، محمدرضا گلزار، محمد سیانکی، فرشید فهیم، حسین سلیمانی و مهدی صالح‌پور در این لیست قرار داشتند. مربی جدید تیم ملی اصرار داشت که در این مسابقه چهره های چون علی پروین، احمدرضا عابدزاده، سیروس دین محمدی، مجید نامجو مطلق، حمید استیلی، خداداد عزیزی و… حضور داشته باشند اما در لیست ارائه شده نامی از آنها دیده نمی شد. به همین خاطر نکونام به مسئولان برگزاری مسابقه انصرافش را از این مسابقه اعلام کرد. او اعتقاد دارد عدم حضور اسطوره های فوتبال بی احترامی به آنها است و تیمی که نامش نکونام است باید مورد تایید او باشد. نکته قابل توجه اینکه علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال هم در لیست اعلام شده از سوی باشگاه هنرمندان قرار دارد.

نظر علی پروین

علی پروین در گفت‌وگو با فارس، در خصوص برگزاری بازی خداحافظی برای جواد نکونام گفت: من نمی‌دانم پشت پرده برگزاری این بازی ها چیست اما چیزی که می‌دانم این است که نکونام بازیکن کوچکی نبوده که بخواهند به او بی‌احترامی کنند. او رکوردشکن فوتبال ایران است که کاپیتان تیم ملی هم بوده است. اما یکسری از افراد از نام او سوءاستفاده می‌کنند. وی ادامه داد: بار قبل که این بازی انجام شد من خواستار این بودم که مسائل مالی به صورت شفاف اعلام شود و الان هم همین را می‌گویم.

باید پشت پرده افرادی که بازیکنان را می‌آورند و بازی را برگزار می‌کنند مشخص شود مطمئن باشید در یک مصاحبه کامل همه چیز را در این خصوص خواهم گفت تا مردم بدانند اصل ماجرا چیست. پروین در ادامه صحبت‌های خود با فارس، تصریح کرد: باید نهادهای نظارتی دقت نظر بیشتری روی این مسائل داشته باشند و از آنها می‌خواهم به این بازی ورود کنند باید همه چیز در مورد این بازی شفاف اعلام شود تا با آبروی جواد نکونام بازی نشود. بار قبل که این تیم به ایران آمد خواهان این شدم که ریز مسائل مالی اعلام شود و از طرفی باید مشخص شود که این افراد صلاحیت برگزاری بازی را دارند یا نه.

خداداد عزیزی چه گفت؟

خداداد عزیزی در گفت‌وگو با فارس، درخصوص حضورش در بازی خداحافظی جواد نکونام و اتفاقاتی که پیرامون برگزاری این مسابقه رخ داده است، اظهار داشت: اول از همه باید بگویم اگر جواد نکونام بخواهد هر جای دنیا برای او می‌روم و بازی می‌کنم، به نکونام هم گفتم اگر در آمریکا هم بازی بگذاری، با هزینه شخصی به آنجا می‌آیم، اما تعجب می‌کنم چرا فدراسیون فوتبال برای چنین بازیکنی اقدام نمی‌کند و بازی خداحافظی نمی‌گذارد. وی افزود: در این وسط یک عده به دنبال جیب خودشان هستند و نمونه بارزش مسابقه سال گذشته بود که یک نفر با ۵۰۰ میلیون تومان گم شده و دیگر خبری از او نشد. خداداد عزیزی با تأکید بر اینکه باید فدراسیون در مورد چنین بازی‌هایی ورود و اقدام کند، گفت: این گونه بازی‌ها تشریفاتی است و معمولابرای قدردانی انجام می‌شود. تاج هم دوست خوب من است و همیشه به ما محبت داشته، ولی از او می‌خواهم که برای این‌گونه کارها او پا پیش بگذارد، اسپانسر برای چنین مسابقاتی خود به خود جلو می‌آید و یک بازیکن باید برای فدراسیون و مردم ارزش داشته باشد، نه‌اینکه دیگران بازی خداحافظی بگذارند. عزیزی ادامه داد: روز بازی خداحافظی نکونام روز اوست و خودش باید بگوید چه کسی بیاید یا چه کسی نباشد. به همین دلیل گفتم اگر نکونام بخواهد به هر کجای دنیا می روم.

وعده فدراسیون

امیرحسین حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در خصوص کناره‌گیری جواد نکونام از بازی خداحافظی‌اش گفت: در ابتدا جا دارد از همه پیشکسوتان و دلسوزان فوتبال کشور که با انجام مصاحبه و حمایت‌های خود جواد نکونام را مورد پشتیبانی ویژه خود قرار دادند، تشکر و قدردانی داشته باشیم. وی ادامه داد: با توجه به اینکه جواد نکونام کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان از دیداری که قرار بود به‌عنوان خداحافظی وی برگزار شود، کناره‌گیری کرده است، فدراسیون فوتبال در آینده‌ای نزدیک قطعا مراسمی در خور شان و جایگاه وی که تلاش بسیار زیادی برای ارتقای فوتبال کشور مبذول داشته، انجام خواهد داد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: هرچند در گذشته بزرگانی از فوتبال ملی کشور خداحافظی کرده‌اند و نتوانسته‌ایم مراسمی برای خداحافظی این عزیزان برگزار کنیم، به‌طور حتم جبران مافات خواهیم کرد و این اقدام برای این عزیزان نیز انجام می‌شود. جا دارد مجددااز اعلام نظر به‌جای بزرگان و پیشکسوتان فوتبال کشور، کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم. حسینی تاکید کرد: برگزاری این مسابقه که قرار بود چهارم شهریورماه برگزار شود، هیچ ارتباطی به فدراسیون فوتبال ندارد و این فدراسیون به هیچ‌وجه در جریان جزئیات برنامه‌های پیش‌بینی شده برای آن نبوده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار