آرمان اصفهان
09:00 - سه شنبه 26 مرداد 1395

روزهای خوش سوریان را فراموش نکنیم

یادمان نرود حمید سوریان هم مانند بسیاری از قهرمانان به‌نام کشتی ایران، پایان خوشی در کارنامه‌اش ثبت نشد تا مشخص شود این قهرمانان تا روزهای پایانی حضورشان در تیم‌ملی، هدفی جز کسب افتخار مجدد و خوشحال کردن مردم ایران نداشته‌اند.

آرمان اصفهان: با پایان غم‌انگیز حمید سوریان در المپیک ریو و ضربه‌شدن نابغه کشتی ایران و جهان توسط حریف قزاقش، هجمه‌ای از انتقادهای غیرمنصفانه علیه این کشتی‌گیر سبک‌وزن و همین‌طور محمد بنا که او را برای ریو برگزیده بود، در فضای شبکه‌های مجازی به جریان افتاد.
بارها در بخش کشتی روزنامه فرهیختگان به نوع انتخاب حمید سوریان در تیم‌ملی و دور زدن رقابت‌های انتخابی اشاره داشتیم و اینکه باید طریقی طی شود تا سوریان هم در کنار سایر مدعیان پوشیدن دوبنده تیم‌ملی، به مبارزه بپردازد. با این حال اعتقاد محمد بنا به‌عنوان یکی از برترین مربیان کشتی دنیا، بر این بوده است که همواره تجربه و سابقه یک ورزشکار را برای گزینش نفرات تیم‌ملی بر مسابقات انتخابی ترجیح داده است.
حقیقتا المپیک مکانی برای تجربه‌اندوزی نیست و اینکه عده‌ای از منتقدان حضور کشتی‌گیرانی چون سامان عبدولی، محمد نوربخش، محمد فقیری و محسن حاجی‌پور را به بنا پیشنهاد می‌دادند نمی‌توان پذیرفت. کشتی‌گیران یادشده حتی در رقابت‌های قهرمانی آسیا و همین‌طور رقابت‌های جهانی با شکست‌هایی فاحش به کار خود پایان داده‌اند، اما سوریان با کسب هفت طلای المپیک و جهان نشان داده که تفاوت سطح بالایی با رقیبان داخلی‌اش دارد.
سوریان برای المپیک ریو و در این 100 روز اخیر، بیست و چند کیلو از وزن بدنش را از دست داده بود و به هیچ‌عنوان در کشتی‌هایی که گرفت کم‌کاری نکرد. او در هر دو کشتی که باخت در سه دقیقه اول رقابتش با قدرت تمام از حریفان پیش بود اما خالی کردن بدنش باعث شد تا ستاره این‌بار حذف غم‌انگیزی از بازی‌ها داشته باشد.
یادمان نرود حمید سوریان هم مانند بسیاری از قهرمانان به‌نام کشتی ایران، پایان خوشی در کارنامه‌اش ثبت نشد تا مشخص شود این قهرمانان تا روزهای پایانی حضورشان در تیم‌ملی، هدفی جز کسب افتخار مجدد و خوشحال کردن مردم ایران نداشته‌اند. لطفا بیشتر قدر اسطوره‌هایی چون سوریان را بدانیم و با یک شکست، کارنامه پرافتخارشان را به ورطه فراموشی نسپاریم.

نویسنده : حسام رسولی‌منزه خبرنگار

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار