آرمان اصفهان
16:47 - دوشنبه 25 مرداد 1395

افزایش تنش میان مقامات اروپا با ترکیه بر سر قانون جنجالی« اجازه برقراری رابطه جنسی با کودکان»!

در سوم ماه اوت امسال نیز تلویزیون های فرودگاه به نقل از همین روزنامه، خبری را منتشر کردند که: « اگر شما به ترکیه سفر می کنید یعنی از حامیان اردوغان هستید. بعدها به درخواست مقامات ترکیه این خبر برداشته شد.

آرمان اصفهان؛ همزمان فرودگاه بین المللی «وین» این خبر را به صورت گسترده در تمامی تلویزیون های فرودگاهی منتشر کردند که همین امر باعث ایجاد تنش شدید بین مقامات ترکیه با اتریش  شد.

تلویزیون های فرودگاه در زمان انتشار سر فصل های روزنامه ها، روزنامه «کرونن تسایتونگ» را نمایش می دادند که نوشته آن این جمله بود: «ترکیه مجوز رابطه جنسی با کودکان زیر 15 سال را صادر کرده است».

خبرگزاری «فرانسه» گزارش داد، آنکارا در اعتراض به انتشار اخبار در سراسر تلویزیون های فرودگاه بین المللی وین، کاردار اتریش را احضار کرده است.

لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که رسانه های اتریش از اقدامات مقامات ترکیه انتقاد می کنند؛ در سوم ماه اوت امسال نیز تلویزیون های فرودگاه به نقل از همین روزنامه، خبری را منتشر کردند که: « اگر شما به ترکیه سفر می کنید یعنی از حامیان اردوغان هستید».

بعدها به درخواست مقامات ترکیه این خبر برداشته شد.

ماه گذشته دادگاه قانون اساسی ترکیه قانون مجازات برای «تمام رفتارهای جنسی با کودکان زیر 15 سال» را حذف کردند.

بر همین اساس، وزیر خارجه سوئد ضمن محکوم کردن حذف این ماده از قانونی، در صفحه  شخصی توییتر خود نوشت: « کشور ترکیه باید در خصوص این ماده از قانون، تجدید نظر کند. چرا که کودکان نیاز به حمایت بیشتر دارند، نه اینکه در برابر خشونت و آزار و اذیت جنسی کمتر حمایت شوند».

انتهای پیام/ صاحب نیوز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار