آرمان اصفهان
09:16 - دوشنبه 18 مرداد 1395

عجایب دنیا؛

مکان هایی که هوس رفتن به آنجا را نمی کنید!

اگر کره زمین را به عنوان خانه خود در نظر بگیریم، دره مرگ در ایالت های «کالیفرنیا» و «نوادا» می تواند نقش فر داغ آشپزخانه این خانه را داشته باشد! این بیابان در گرما یکی از بالاترین رکورد های کره زمین را داراست: 57 درجه سانتی گراد.

آرمان اصفهان/ زمین سیاره ای است زیبا و اعجاب بر انگیز که همیشه ما را در گوناگونی و زیبایی خود شگفت زده می کند. این سیاره پر از قله ها، کوه های آتشفشان، رودخانه های سحرانگیز، بیابان های بی انتها و طبیعت متنوع است.
با این همه، هرگز نباید فراموش کنیم که طبیعت تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد.
در ادامه، هیجان انگیزترین و در عین حال خطرناک ترین مکان های روی زمین را آورده ایم. اگر انسان خطرپذیری هستید و می خواهید تعطیلات پرمخاطره ای داشته باشید این مکان ها برای شما بسیار مناسب هستند:
دره مرگ، کامچاتکا، روسیه

در شبه جزیره «کامچاتکا» ی روسیه در شرقی ترین نقطه این کشور، دره ای 6 کیلومتری مشهور به «دره مرگ» وجود دارد. به دلیل وجود کوه آتشفشان، گاز های سمی در این دره تهدیدی جدی برای هر جانداری محسوب می شود.

دره مرگ به همین دلیل، کاملا از وجود جانداران، حتی پرندگانی که از آنجا عبور می کنند، خالی شده است. 
صحرای داناکیل، اریتره

دمای 50 درجه، آتشفشان های فعال، چشمه های آب گرم که گاز های سمی تولید می کنند. هیچ طبیعتی به بی رحمی صحرای «داناکیل» وجود ندارد. خیلی ها این صحرا را جهنم زمین می نا مند اما با وجود این، ماجراجویان بی باک را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. رفتن به این مکان بدون یک راهنمای باتجربه به شدت منع می شود. 
کوه واشنگتن، ایالات متحده

سریع ترین باد های کره زمین در قله این کوه ثبت شده است که بیشترین شان، 327 کیلومتر بر ساعت است. علاوه بر باد های قوی، دمای 40- درجه ای و بارش برف های سنگین، کوه واشنگتن را به مرگبارترین قله دنیا تبدیل کرده است. در واقع خطراتی که در این کوه 2000 متری انسان را تهدید می کند شاید از کوه اورست هم بیشتر باشد! 
کوه آتشفشان سینابونگ، اندونزی

کوه آتشفشان فعال «سینابونگ» در جزیره «سوماترا» ی این کشور قرار دارد. تعداد زیاد انفجار های این کوه، افراد زیادی را در این جزیره و اطراف آن، بی پناه کرده است و روستا ها و شهر های نزدیک این کوه، بار ها از گدازه و خاکستر پوشیده شده اند. آخرین انفجار این کوه در 27 فوریه سال 2016 رخ داده است. 
سرزمین مار ها، برزیل

جزیره «ایلیا دا کوییمادا» مشهور به سرزمین مار ها، یکی از خطرناک ترین مکان های زمین است که سمی ترین مار های دنیا را در خود جای داده است. در این جزیره در هر متر مربع 5 مار زندگی می کند. به دلیل مرگ و میر زیاد در این جزیره، دولت برزیل رفتن به آن را منع کرده است و هیچ کس حق پا گذاشتن به این جزیره را ندارد. 
پارک ملی مادیدی، بولیوی

در نگاه اول این مکان بسیار زیبا به چشم می آید اما در کنار زیبایی اش، مکانی است بسیار خطرناک. زیرا خشن ترین و سمی ترین جانداران دنیا را در بردارد. تماس با هر نوع گیاهی در «پارک ملی مادیدی» بولیوی ایجاد خارش و سرگیجه می کند! کوچک ترین زخم یا جراحت نیز توسط انگل های گرمسیری عفونی می شود! 
دره مرگ، ایالات متحده

اگر کره زمین را به عنوان خانه خود در نظر بگیریم، دره مرگ در ایالت های «کالیفرنیا» و «نوادا» می تواند نقش فر داغ آشپزخانه این خانه را داشته باشد! این بیابان در گرما یکی از بالاترین رکورد های کره زمین را داراست: 57 درجه سانتی گراد. شما بدون آب، تنها 14 ساعت می توانید در این بیابان داغ، دوام بیاورید! 
کوه آتشفشان ارتا، اتیوپی

آتشفشــــان «ارتــــا» یکـــی از خطـــرناک ترین آتشفشــــان های زمیـــن اســــت. کوچــک ترین زمین لرزه در این منطقه، زمین را به شدت به لرزش درمی آورد و شکاف های عمیقی روی آن ایجاد می کند. تمام این ها به دلیل دو دریاچه گدازه ای است که در دهانه قله وجود دارد و تغییر مقدار گدازه های آن باعث تکان خوردن سطح زمین می شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار