آرمان اصفهان
15:08 - دوشنبه 04 مرداد 1395

بهبود وضعیت دو جاده اصلی سمیرم به یاسوج و شهرضا در دستور کار است

در این جلسه ساماندهی محورهای ارتباطی سمیرم، ساماندهی روشنائی مسیر ورودی سمیرم از سمت شمال، تأمین اعتبارات ریالی این شهرستان و ضرورت اجرای عملیات جاده سازی محور ورودی حنا مطرح شد.

آرمان اصفهان؛ کارشناس ایمنی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بهبودو اصلاح وضعیت دو جاده اصلی سمیرم به شهرضا و سمیرم به یاسوج در دستور کار جدی این اداره کل است.
محمدحسین زاده روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان سمیرم خاطر نشان کرد: در بخش راه های روستائی نیز اصلاح و بهسازی جاده ونک در غرب و جاده شهر حنا در شرق این شهرستان در دستور کار قرار دارد.
به اعتقاد این کارشناس، شرایط طبیعی حاکم بر راه ها و جاده های شهرستان سمیرم وظیفه اداره کل راه و شهرسازی و اداره راه شهرستان سمیرم را به انجام امور راهداری در فصول پربارش و سرد سال محدود می کند.
معاون فرماندارشهرستان سمیرم نیز گفت: از 18 میلیارد تومان اعتبار درخواستی شهرستان سمیرم فقط سه تا چهار میلیارد تومان آن محقق شده که حتی جوابگوی تأمین حقوق کارمندان این شهرستان هم نیست.
محمدرضا عسگریان افزود: رفع نقاط حادثه خیز جاده های شهرستان سمیرم ازجمله پروژه های استانی و ملی است که در سایه تحقق اعتبارات درخواستی عملیاتی می شود.
به گفته این مسئول، اجرای پروژه های راه و شهرسازی در سال 95 نیز یک دغدغه مهم شهرستانی محسوب می شود و در این راستا سیاست های کنترلی حوزه راه سازی و راهداری نیز بخشی مهم از امنیت جاده ای را ترسیم می کند.
وی با بیان اینکه نصب دوربین مداربسته برای جاده مواصلاتی سمیرم شهرضا، جاده سمیرم یاسوج و مسیر سه راهی مهرگرد فتح آباد سمیرم نقشی اثرگذار به منظور کاهش بار خطرات جاده ای دارد، تصریح کرد: متولی رسیدگی به امور امنیتی مسیر ورودی سمیرم از سمت جنوب تعریف شده نیست. 200
وی همچنین از اتمام عملیات طرح ملی راه سازی و تأمین امنیت جاده ای جاده واقع در گردنه بیژن محور ارتباطی سمیرم به سمت استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد و اضافه کرد: با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه آب ملخ، تسطیح و بهسازی جاده ورودی این منطقه در دستور کار قرار گیرد.
در این جلسه ساماندهی محورهای ارتباطی سمیرم، ساماندهی روشنائی مسیر ورودی سمیرم از سمت شمال، تأمین اعتبارات ریالی این شهرستان و ضرورت اجرای عملیات جاده سازی محور ورودی حنا مطرح شد.
شهرستان کوهستانی و سردسیر سمیرم دارای 35 کیلومتر بزرگراه، 70 کیلومتر راه اصلی، 125 کیلومتر راه فرعی و 540کیلومتر راه روستایی است.
این شهرستان رتبه دوم راه های همسنگ و رتبه سوم راه های روستایی استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار