آرمان اصفهان
10:06 - یکشنبه 03 مرداد 1395

مردم پیش از دولت یازدهم کف زمین زایمان می‌کردند!

در چاله انتخابات

واقعاً موقعی که ما آمدیم مردم کف زمین زایمان می‌کردند و شرایط بهداشتی و درمانی در برخی از بیمارستان‌ها بسیار بد بود و ما از دولت تشکر می‌کنیم که با بودجه و هزینه‌هایی که در این حوزه انجام داد امروز می‌توانیم سرمان را بلند کنیم.

به گزارش آرمان اصفهان؛ با نزدیک شدن به فصل انتخابات ریاست جمهوری رفته رفته به روزهایی می‌رسیم که فرقی نمی‌کند چه پستی داشته باشی و در چه حوزه‌ای تلاش می‌کنی، همین که بتوانی از جناحی حمایت کنی و برای جناحی سخنرانی یا قلم فرسایی کنی کافیست. درست است که تجربه‌های جامعه درخصوص کارناوال‌های جناحی در زمان انتخابات زیاد شده و نباید از طرفداری فوتبالیست بازیگر و حتی فروشنده دست فروش از جناح خاصی شوکه شوند اما حداقل انتظارشان این است افرادی که خود را سنبل خدمت معرفی می‌کنند و می‌گویند فقط به فکر رفاه و درست شدن اوضاع مردم هستند وارد این وادی نشده یا اگر قرار است وارد این وادی شوند عادلانه از کم حزبی‌های خود تعریف و تمجید کنند.
یکی از افرادی که جامعه انتظار نداشت وارد این حیطه شود، وزیر بهداشت است. کسی که با گسترش نظام سلامت در جامعه و تلاش برای پایین آوردن هزینه‌های درمان از جیب مردم می‌کوشید ثابت کند با وجود ثروتی میلیاردی دغدغه دیگری به جز مرتفع کردن مشکلات مردمی ندارد. اما رفته رفته وزیر هم به چالش انتخابات نزدیک شد و به اظهارنظرهای سیاسی و جناحی نزدیک شد تا جایی که روز گذشته در اظهارنظری عجیب اعلام کرد: “مردم پیش از دولت یازدهم کف زمین زایمان می‌کردند!”

اظهارات بی‌سابقه وزیر بهداشت در نهی دولت قبل!
سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام‌شده دولت یازدهم درخصوص افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان البرز گفت: واقعا موقعی که ما آمدیم، مردم کف زمین زایمان می‌کردند.
به گزارش فارس، هاشمی گفت: خبر خوشی که امروز می‌توانم به مردم بدهم این است که طرح تحول سلامت با تمام قدرت ادامه پیدا خواهد کرد البته حلقه‌های این زنجیر با مصوبات دولت و مجلس تکمیل خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های موجود در بحث طرح تحول سلامت، پایدار نبودن منابع مالی این طرح است که با کمک مجلس و در قالب برنامه ششم امیدواریم این مشکلات نیز برطرف شود.
وزیر بهداشتدی برای افتتاح پروژه‌های درمانی به استان البرز سفر کرده‌ است، گفت: سه دانشکده داروسازی، دندانپزشکی و پرستاری و مامایی در استان البرز افتتاح خواهیم کرد و تخت‌های ویژه و ICU در این استان به دو برابر قبل خواهد رسید.
هاشمی با اشاره به مشکلات بهداشتی و درمانی در دولت‌های گذشته و کمبود خدمات بهداشتی و درمانی به ویژه در استان البرز گفت: در استان البرز کمترین تخت بیمارستانی در کشور را داشتیم که امروز ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی دیگر نیز در استان البرز خواهیم داشت و در ماه‌های آینده نیز ۵۰۰ تخت بیمارستانی اضافه‌ خواهیم کرد که با این میزان یک آرامش و رضایت نسبی در بین مردم برقرار شده است.
وی ادامه داد: واقعاً موقعی که ما آمدیم مردم کف زمین زایمان می‌کردند و شرایط بهداشتی و درمانی در برخی از بیمارستان‌ها بسیار بد بود و ما از دولت تشکر می‌کنیم که با بودجه و هزینه‌هایی که در این حوزه انجام داد امروز می‌توانیم سرمان را بلند کنیم.
وزیر بهداشت با تأکید نسبت به کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم، گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم پرداخت از جیب مردم در حوزه بهداشت و درمان کاهش داشته است و مردم سهم کمی از هزینه تمام شده خدمات را می‌پردازند.
هاشمی در پایان گفت: با توجه به اینکه استان البرز سهم بزرگی از تصادفات را در خود جای می‌دهد اورژانس‌های این استان نیز افزایش پیدا کرده و این میزان باز هم رو به افزایش است.
البته این نخستین‌باری نبود که وزیر بهداشت درباره انتخابات اظهارنظر می‌کرد او پیش از این نیز گفته بود که از حضور یا انتخاب مجدد روحانی در انتخابات مطمئن نیستم. قاضی‌زاده ‌هاشمی گفت: مردم باید تصمیم بگیرند که چه کسی رئیس‌جمهوری آینده می‌شود. روحانی باید تصمیم بگیرد که اصلا برای دوره بعد می‌آید یا خیر.
بعد از تعصباتی جمعی از پزشکان در رابطه با چشم‌پوشی از خطاهای صورت گرفته و تلاش برای پنهان‌سازی مرگ‌های عجیب و غریب در بیمارستان‌ها از سوختگی در اتاق عمل قلب باز تا فوت به دلیل اشتباه تشخیص گاز اکسیژن و هیدروژن، و البته فوت چند مادر باردار و آسیب دیدن چند فرزند تازه متولد شده توسط پزشکان حالا اظهارنظر درباره اینکه در دولت قبل مردم کف خیابان زایمان می‌کردند کمی قابل تحمل به نظر می‌رسد تا جایی که شاید بتوان در جواب گفت زایمان در کف خیابان و زنده ماندن بهتر از آسیب‌دیدگی مادر و فرزند در برخی بیمارستان‌ها است.
ضمن آنکه در نهایت باید به وزیر بهداشت هشدار داد تا نکند به اشتباهی دچار شود که خدمات ارائه شده در این بخش را تحت‌الشعاع قرار دهد، هدف از اقدامات انقلابی و جهادی که در حوزه بهداشت و درمان انجام شده بود رفاه عمومی بود نه اینکه مانند دیگر مسئولین دولت‌ها (از دولت‌های گذشته تاکنون) اقدامات صورت گرفته چماقی شود بر سر نفرات قبلی و تمام خدمات قبلی‌ها را زیر سوال ببرد!
قاضی‌زاده هاشمی نباید فراموش کند که خودش هم به رای مجدد مردم به دولت تدبیر و امید صد درصد خوشبین نبوده است و قبلا اعلام کرده که معلوم نیست روحانی رای بیاورد. پس باید کاری نکند تا وزیر جدید بهداشت در دور بعدی یا در چهار سال بعدی همان بلایی سر اقدامات خوبی که در این حوزه انجام شده بیاورد که خودش سر بقیه وزرای دولت‌های قبل آورد.
البته وزیر بهداشت به نظر نمی‌رسد بخواهد وارد این فضاها شود و باید دید این رفتارها در ادامه سخنرانی‌ها و افتتاح‌های وی هم دیده می‌شود و با گرم شدن تنور انتخابات اظهارات وی رنگ و بوی جناحی و البته تخریبی دولت‌های قبل به خود می‌گیرد یا باز هم می‌خواهد محبوبیت مردمی خود را حفظ کرده از سیاسی‌کاری در اقدامات خیرخواهانه پرهیز کند چیزی که ممکن است در صورت ادامه روند اقدامات مثبت انجام شده در حوزه بهداشت و درمان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

سوشیانت آسمانی

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار