آرمان اصفهان
15:03 - یکشنبه 27 تیر 1395

حقيقت داعش آشكار است اما سوء‌مديريت فرهنگي ما آشكار‌تر

به نظرمي‌رسد سياست چنداني در پي جنگ نرم ما با داعش عربستان و صهيونيست‌ها وجود ندارد همانگونه كه گفته شد حتي از فضاهاي غيررسمي در فضاي مجازي هم استفاده چنداني نشده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ حمله تروريستي نيس كه توسط يك جوان 31 ساله تونسي صورت گرفته است درمقايسه با حملات ديگر داعش البته كمي مشكوك‌تر است.
به نيس يكي از شهرهاي فرانسه حمله شد اما اين حمله به نسبت حملات قبل تفاوت‌هاي آشكاري دارد. حمله تروريستي نيس كه توسط يك جوان 31 ساله تونسي صورت گرفته است درمقايسه با حملات ديگر داعش البته كمي مشكوك‌تر است.

هنوز اخبار اين حمله منتشر نشده عربستان هجمه وسيعي را براي مقصر نشان دادن ايران آغاز مي‌كند از هشتك‌گذاري درتوييتر (در اقدامي هماهنگ ايران را عامل عمليات تروريستي فرانسه معرفي كردند) در فضاي مجازي گرفته تا پخش اينفوگرافي و گزارش و شايعات مختلف درباره حضور ايران در پشت پرده عمليات تروريستي نيس و يك سايت عربستاني درهمين زمينه اينفوگرافي از فعاليت‌هاي تروريستي ايران در پاريس تهيه و منتشر كرده است.

اينها شوخي نيست كه ساده ازكنار آن بگذريم. عربستان مدت‌هاست با ايران وارد جنگ نرم و رسانه‌اي شده است. وليعهد جوان و متمول عربستان چندي قبل با مديران شركت‌هايي همچون فيس بوك ملاقات داشته است تا علاوه بر شبكه‌هاي ماهواره و سايت‌ها، فضاي مجازي را هم در اين امور با خود همراه كند. دلارهاي وهابيون سعودي براي تخريب چهره ايران به اشكال مختلف در‌جريان است، دراين میان ما چه كرده‌ايم؟! شيعيان حتي يك مسجد در فرانسه ندارند تا بتوانند صداي خود را از طرف آن به جامعه جهاني برسانند.

به گفته پروفسور بونو در گفت‌وگويي كه با ما داشت تاكنون از كارشناسان شيعي در راديو و تلويزيون‌هاي فرانسه استفاده نشده است و دليل آن نيز رياست يك صهيونيست بر شوراي راديو و تلويزيون فرانسه است.

بونو در اين گفت‌وگو همچنين به فعاليت وسيع و گسترده وهابيت و آل‌سعود بر نسل دوم مهاجران فرانسوي اشاره مي‌كند و عدم فعاليت شيعيان دراين عرصه را بسيار مشهود مي‌داند. ظاهراً بايد اين حقيقت تلخ را بپذيريم كه در عرصه جنگ نرم همانقدركه عربستان با جديت ورود پيدا كرده و با كمك حاميان صهيونيست خود رسانه‌هاي رسمي و جهاني را قبضه نموده، ما حتي رسانه‌هاي غير رسمي را نيز دست نخورده گذاشته‌ايم و در عمل فعاليت چنداني براي مقابله با اين هجمه‌هاي رسانه‌هاي صورت نداده‌ايم مگر اينكه به صورت خودجوش اتفاقي بيفتد كه آن هم معمولاً چندان حمايت نمي‌شود.
حالا چهارسال از حمله داعش به عراق و سوريه گذشته و پنج سال از آغاز اغتشاشات در سوريه و جنگ دراين كشور مي‌گذرد.

سؤال آن است در طول اين سال‌ها چه كارهايي صورت گرفته و خروجي دستگاه‌هاي تبليغي ما چه بوده است؟! چند مستند مي‌شناسيد كه در چنين شرايطي مي‌توان آن را به جامعه جهاني معرفي كرد تا با پشت پرده حملات تروريستي داعش به فرانسه و كشورهاي ديگر آشنا شوند و اينچنين وهابيون جسور نشوند كه سعي كنند چنين جنايت آشكاري را گستاخانه به ايران نسبت بدهند آن هم كشوري مثل ايران كه خود ضربه خورده تروريست بوده است؟! منافقين 17 هزار تن را در ايران ترور كردند آن هم به وحشيانه‌ترين شكل ممكن و حالا در فرانسه براي رپرتاژهاي وسيع خبري مانور مي‌گذارند و تجمع مي‌كنند و بار ديگر ايران را تهديد به عمليات‌هاي تروريستي مي‌كنند.

بله ما همه حقيقت را مي‌دانيم اما دنيا چطور؟! چقدر براي معرفي حقيقت به دنيا تلاش كرده‌ايم؟! چقدر درعرصه رسانه فعال بوده‌ايم؟! برخي مسئولان مي‌گويند در جشنواره مدافعان حرم، 150 اثر رونمايي شده است كه مي‌تواند تا حدودي اين خلأ را پركند. البته مي‌دانيم كه اين آمار و ارقام هرچه باشند جدي نيست چه آنكه هميشه خروجي را ملاك مي‌دانند نه كميت ساخت‌ها را. اما سؤال جدي‌تر كه بايد از آقايان پرسيد آن است كه حالا اين توليدات كجا هستند؟! و چرا به نمايش در نمي‌آيند؟!

چقدر از اين توليدات مي‌توانند تأثيرات بين‌المللي براي جهان داشته باشند؟!
به نظرمي‌رسد سياست چنداني در پي جنگ نرم ما با داعش عربستان و صهيونيست‌ها وجود ندارد همانگونه كه گفته شد حتي از فضاهاي غيررسمي در فضاي مجازي هم استفاده چنداني نشده است.

بيشتر منتظر موج‌هاي مردمي هستيم كه گاه مسير را اشتباه مي‌پيمايد. حجت‌الاسلام دكتر جهانگيري سهروردي كه از مبلغان بين‌المللي است خاطره عجيبي دارد كه بايد مسئولان فرهنگي كشور به دقت به آن گوش دهند. او اخيراً به اندونزي سفر كرده؛ كشوري كه مردمش علاقه زيادي به ايران و انقلاب اسلامي دارند اما مي‌گويد در يكي از سخنراني‌هاي تبليغي با سؤال عجيبي مواجه شدم كه بيانگر فضاي فكري حاكم در بخشي از آن كشور است.

يكي از دانشجويان كارشناسي ارشد از او پرسيده بود چرا ايران از داعش دفاع مي‌كند؟!
بله، حقيقت اين است. در سايه سوء‌مديريت‌هاي فرهنگي و منم منم كردن‌هاي مديراني كه بيشتر موعظه بلد هستند تا مديريت، حالا عربستان در حال وارونه جلوه دادن حقيقت و تغيير ديدگاه جهانيان نسبت به يك حقيقت آشكار است.
معصومه طاهری

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار