آرمان اصفهان
12:44 - پنجشنبه 24 تیر 1395

صفر تا صد ترکیب پرسپولیس در بازگشت از اردوی اوکراین:

همچنان به دنبال مهاجم نوک

اگر برانکو در خط دفاع دغدغه یافتن بهترین ارنج را دارد، در نوک حمله او همچنان در پی یافتن یک مهاجم نوک گلزن است. علی علی‌پور و امید عالیشاه در اردوی اوکراین خوب گلزنی کرده‌اند…

آرمان اصفهان/ حمید رضا معصومیان- تیم فوتبال پرسپولیس امروز آخرین جلسه تمرین خود را در اوکراین برگزار کرده و عصر فردا به ایران برمی‌گردد.

قرمزپوشان که برای برگزای یک دوره اردو به این کشور رفته بودند، بعد از انجام ٣٠جلسه تمرین و چهار بازی دوستانه فردا به تهران بازمی‌گردند تا خود را برای حضور در لیگ برتر امسال آماده کنند. آن‌ها در اوکراین چهار بازی تدارکاتی با تیم‌های این کشور داشتند که ماحصل آن دو پیروزی، یک تساوی و یک شکست بود.

قرمزپوشان در آخرین بازی خود با تیم آرسنال کیف در شرایطی ٣ بر ٣ مساوی کردند که ابتدا از حریف خود با سه گل پیش افتادند، اما قبل از پایان نیمه اول بازی مساوی شد! احمد نوراللهی، علی علیپور و امید عالیشاه گل‌های آخرین بازی دوستانه پرسپولیس را زدند.

این در شرایطی است که با وجود رضایت برانکو از تیم و خصوصا مهره‌های جدید، همچنان قرمزها در نوک حمله خود دغدغه جذب یک مهاجم ششدانگ و گلزن را دارند. ضمن اینکه در خط دفاعی هم یک جای خالی وجود دارد و برانکو با چیدن ترکیب‌های متعدد در بازی‌های دوستانه پرسپولیس نشان داد در حال آزمون و خطا برای یافتن بهترین ترکیب خود است.

دغدغه‌های برانکو در دفاع
سرمربی پرسپولیس در بازی‌های این تیم در اردوی تدارکاتی اوکراین و در چهار بازی برگزارشده، ترکیب‌های متفاوتی را در خط دفاعی خود به کار گرفت، اما نکته جالب اینکه برانکو از صادق محرمی و محمد انصاری بیشترین استفاده را کرده است؛ دو بازیکنی که ظاهرا سرمربی کروات قرمزها روی آن‌ها نظر ویژه‌ای دارد و حتی گفته که محرمی به‌راحتی جای رامین رضائیان را برای او پر کرده است.

این دو بازیکن در چهار دیدار تدارکاتی این تیم و از ٣۶٠دقیقه ممکن، ٣١۵دقیقه را در میدان حضور داشتند و تنها ۴۵دقیقه روی نیمکت نشستند. در مجموع اصلی‌ترین ترکیب دفاعی موردنظر برانکو در دیدارهای تدارکاتی این تیم شامل محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه در قلب دفاع، صادق محرمی در دفاع راست و محمد آرام‌طبع در دفاع چپ بود؛ البته به این ترکیب حسین ماهینی، حسینی و یک مدافع خارجی (احتمالاً ماریچ) نیز اضافه خواهند شد.

همچنان به دنبال جایگزین طارمی
اگر برانکو در خط دفاع دغدغه یافتن بهترین ارنج را دارد، در نوک حمله او همچنان در پی یافتن یک مهاجم نوک گلزن است. علی علی‌پور و امید عالیشاه در اردوی اوکراین خوب گلزنی کرده‌اند، اما برانکو می‌داند که این دو بازیکن سرعتی همه خصوصیات یک مهاجم نوک ششدانگ را ندارند؛ کسی با مختصات مهدی طارمی که به نظر نمی‌رسد به آسانی پیدا شود.

بعد از ناامید شدن از گزینه‌های داخلی حالا پرسپولیس به دنبال گزینه‌های خارجی است و جدیدترین مهاجمی که معرفی شده، آقای گل لیگ فنلاند است.

الکساندر کوکو که در لیگ فنلاند بازی می‌کند، سابقه آقای گلی این لیگ را هم در کارنامه دارد و در فصل گذشته نیز ١۶گل برای تیمش به ثمر رسانده است.کوکو ١٨٩سانتی‌متر قد دارد و از لحاظ قیمت نیز در مقایسه با گزینه‌های دیگری که به پرسپولیس معرفی شده‌اند، شرایط بهتری دارد.

برانکو: ۴ بازی خیلی خوب داشتیم
سرمربی پرسپولیس درباره اردوی این تیم در اوکراین گفت: چهار بازی خیلی خوب داشتیم. من از این بازی‌ها راضی هستم. توانستیم از طریق این بازی‌ها توانایی بازیکنان را ارزیابی کنیم و میزان آمادگی آن‌ها را بسنجیم.

برانکو افزود: بیرانوند، امیری و سیدجلال به عنوان بازیکنان ملی‌پوش در کنار ساسان انصاری که بازیکن بسیارخوبی است و کیفیت کارش را نشان داده است، به علاوه آرام‌طبع همگی خوب بوده‌اند.

همین‌طور صادق محرمی که مطمئن هستم با موفقیت زیاد جای رضائیان را خواهد گرفت. برانکو درباره مدافع استرالیایی تیمش هم گفت: گولج به زمان نیاز دارد تا خودش را هماهنگ کند.

شهر آرا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار