آرمان اصفهان
08:28 - دوشنبه 21 تیر 1395

فراموشی فتنه زمینه‌ساز پروژه نفوذ

اگر قرار باشد ما وقایع گذشته را کن فیکون کنیم باید بگوییم که بسیاری از سوره‌های قرآن را نیز باید تعطیل کنیم چراکه خداوند هم اصرار دارد که مردم وقایع گذشته را به عنوان عبرت برای آینده مرتب تکرار کنند

به گزارش آرمان اصفهان؛ فتنه ۸۸ روایت تلخ و دردناکی است که اثرات و تبعات آن برای سال‌ها کشور را عقب راند فتنه‌ای که گرچه به تعبیر مقام معظم رهبری سر اصلی آن در خارج از کشور و توسط دشمنان قسم خورده خارجی هدایت می‌شد اما برخی عوامل داخل که می‌توان از آنها به عنوان سران داخلی فتنه یاد کرد در تعمیق و تشدید آن نقش اساسی داشتند.
این نقش به اندازه‌ای مهم و اثرگذار بود که اگر آن را همسنگ و بلکه فراتر از نقش دشمن خارجی بدانیم سخنی به گزاف نگفته‌ایم چراکه اگر همراهی و همکاری داخلی‌ها نبود دشمن خارجی هرگز جرات و جسارت تحمیل چنین خسارتی به کشور را نداشت با این توصیف طی یکی دو سال اخیر جریانی تلاش دارد گرد فراموشی بر تمام خیانت‌های جماعت فتنه‌گر بپاشد.
این جماعت بدون توجه به خسارت عظیم مادی و معنوی که به کشور وارد کردند و با اقدامات ساختارشکنانه خود علاوه بر ایجاد چالش بزرگ امنیتی و سیاسی برای کشور جان ده‌ها نفر از جوانان این کشور را گرفتند و فراتر از آن در روز عاشورای حسینی سال ۸۸ علاوه بر هتک حرمت این روز به عزاداران آن حضرت تعرض کردند اکنون در تلاشند که خواسته‌های خود را بنام مطالبات مردم جا بزنند، غافل از اینکه رفتارهای موسمی و اقلیتی تندرو و افراطی نخواهد توانست این قطعه مهم و اثرگذار از تاریخ را به فراموشی بسپارد.
رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته بارها به موضوع جریانات و فتنه سال ۸۸ پرداخته‌اند تا این جریان فراموش نشود و اعلام کرده‌اند این جریان خط قرمز است، بنابراین نباید برخی جریان‌ها به دنبال تطهیر سران فتنه یا فراموشی این جریان باشند.

خیانت سران فتنه فراموش نمی‌شود
در همین زمینه نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه اتهام فتنه‌گران هرگزاز ذهن تاریخی ملت فراموش نخواهد شد، گفت: برخی جریانات درصددند با اقداماتی فتنه ۸۸ را به فراموشی بسپارند.
سیدحسین نقوی حسینی درباره فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبری جستن مسئولین از فتنه و اعلام مواضع آشکار درباره این موضوع اظهار کرد: فتنه خط قرمز نظام است و همه کسانی که در فتنه سال ۸۸ نقش داشتند، چه به‌عنوان سران فتنه و چه بازیگر فتنه متهم هستند.
وی با بیان اینکه مردم وجه منفی این افراد را به خوبی شناختند و با حماسه بزرگ ۹ دی فتنه دشمنان را سرکوب کردند، گفت: سران فتنه با سکوت خود نشان دادند که کماکان دنباله‌رو خط دشمن بوده و خط فکری معاندان نظام را بر خواست مردم ترجیح می‌دهند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: خیانت سران فتنه هرگز از ذهن تاریخی ملت فراموش نخواهد شد. برخی جریانات داخلی وابسته به فتنه‌گران تلاش می‌کنند تا آنها را از این اتهام سنگین و نابخشودنی مبرا کرده و با اقداماتی فتنه ۸۸ را به فراموشی بسپارند.
نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب با تدبیر درست و به‌موقع تذاکراتی را درباره فتنه ۸۸ به مسئولین نظام می‌دهند تا هیچ‌وقت یادمان نرود که این فتنه خطر بزرگی برای نظام بود که با لطف خدا و بصیرت مردم این خطر تبدیل به فرصت برای شناخت بهتر بعضی از اشخاص شد. سران فتنه بدانند دیگر بین مردم هیچ جایگاهی ندارند.

ملت منتظر محاکمه سران فتنه هستند
از سوی دیگر نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها نسبت به تعهدات خود در مقابل ایران گستاخی کرده‌اند که این موضوع از پس‌لرزه‌های فتنه است.
محمدمهدی مفتح درباره فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تبرّی جستن برخی از مسئولین از فتنه و اعلام مواضع آشکار در این‌باره اظهار کرد: این اولین‌باری نیست که رهبری معظم انقلاب در مورد فتنه به‌صورت صریح موضع خودشان را بیان می‌کنند. ایشان ده‌ها بار در مورد فتنه سال ۸۸ موضع‌گیری کرد‌ه‌اند و از مسئولین هم خواسته‌اند تا مواضع خود را در قبال فتنه اعلام کنند.
وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران در فتنه ۸۸ لطمه سنگینی به مملکت وارد کردند، گفت: در شرایطی که کشورمان در اوج قدرت بود و استکبار جهانی بحث غنی‌سازی اورانیم و مسائل هسته‌ای ما را به رسمیت شناخته و از موضع خود عقب‌نشینی کرده بود، سران فتنه با به‌کارگیری تعداد قلیلی فتنه‌گر باعث شدند تا آمریکاییها از این آشوب‌گری استفاده کرده و با تحمیل فشار و رد موضوع هسته‌ای، ضربه جبران ناپذیری را به نظام بزنند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام هنوز ضربات فتنه ۸۸ را حس می‌کند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و همدستان غربی‌اش با بدعهدی در برجام و دست‌درازی به اموال ایران نسبت به تعهدات خود در مقابل ایران گستاخی کرده‌اند که این جسارت‌ها از پس‌لرزه‌های همان فتنه ۸۸ است.
مفتح افزود: متأسفانه برخی از مسئولین هنوز در مقابل فتنه ۸۸ موضع‌گیری نکرده و حتی خواهان رفع حصر سران فتنه هستند. آنها بدانند که دیگر هیچ جایگاهی بین ملت شهیدپرور نخواهند داشت و به‌زودی باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

مرور فتنه راه عبرت‌آموزی
عده‌ای می‌خواهند این فتنه را به فراموشی بسپارند، در حالی که فراموش کردن فتنه ۸۸ فراموش کردن وقایع گذشته است.
یکی از کارهایی که خداوند منان در قرآن به صورت جدی در همه سوره‌ها به آن اشاره داشته است بیان قصه گذشتگان است و بیان سرنوشت امت‌های گذشته که در کامیابی‌ها و ناکامی‌ها درگیر بودند.
اگر قرار باشد ما وقایع گذشته را کن فیکون کنیم باید بگوییم که بسیاری از سوره‌های قرآن را نیز باید تعطیل کنیم چراکه خداوند هم اصرار دارد که مردم وقایع گذشته را به عنوان عبرت برای آینده مرتب تکرار کنند تا دوباره امت‌های جدید دچار ناکامی‌هایی که امت‌های گذشته به خاطر غرور و فراموش کردن هویت خود دچار شدند، نشوند.
امروز به واسطه همین مرور است که همه می‌دانند فتنه‌گران دنباله‌روی خط دشمن و معاند نظام هستند. حتی بسیاری بر این عقیده هستند که گذشت درباره سران فتنه بس است و باید بدون اغماض با آنها برخورد شود تا اشخاصی که کماکان سنگ دشمن را به سینه می‌زنند عبرت گرفته و جرأت بیان رفع حصر و اینگونه حرف‌ها را نداشته باشند.
در حقیقت اساس فتنه ۸۸ نتیجه تلاش دشمن برای سلب اعتماد مردم از نظام و ولایت فقیه بود و دشمن با پروژه شبیخون فرهنگی به سراغ کسانی رفت که سابقه انقلابی داشتند.
بی‌بصیرتی خواص باعث نفوذ دشمن در فتنه ۸۸ شد و فتنه هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد چون اگر فتنه ۸۸ فراموش شود زمینه فتنه نفوذ فراهم می‌شود چراکه دشمنان قصد نفوذ به مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز را دارند.

سیاست روز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار