آرمان اصفهان
07:28 - شنبه 19 تیر 1395

دردسرهاي این روزهای تيم ملي فوتبال:

قحطي زمين تمرين و حريف تداركاتي

علاوه بر نامشخص بودن حريفان تداركاتي ايران براي انتخابي جام جهاني، مشكل زمين تمريني تيم ملي هم حل نشده است تا نگراني‌ها حول تيم فوتبال كشورمان همچنان ادامه داشته باشد.

آرمان اصفهان؛ در حالي تيم ملي فوتبال كشورمان بايد 11 شهريور در اولين بازي مرحله نهايي انتخابي جام جهاني روسيه به مصاف قطر برود كه شاگردان كرش با معضل پيدا كردن حريف تداركاتي و زمين تمريني مواجه هستند!
مهدي تاج و همكارانش در فدراسيون فوتبال در روزهايي كه كارلوس كرش در مرخصي به سر مي‌برد، سرگرم جمع و جور كردن برنامه‌هاي اردوها و بازي‌هاي تداركاتي تيم ملي فوتبال كشورمان قبل از آغاز اولين بازي مرحله گروهي جام جهاني روسيه در تاريخ 11 شهريور هستند. كرش البته اواخر خرداد، پس از مجادله با برانكو و لغو اردوهاي تيم ملي در ارمنستان و اتريش، با عصبانيت اعلام كرده بود با اتفاقاتي كه افتاده است «ديگر مي‌خواهد مانند بقيه به سرنوشت تيم ملي بي‌تفاوت باشد» و به همين خاطر از برگزاري اردوي تيم ملي تنها چهار روز قبل از بازي با قطر خبر داد تا نشان دهد كه لغو برنامه‌هايش براي تيم ملي، او را نااميد كرده است.
با اين حال رئيس فدراسيون فوتبال پس از دلجويي از كرش، سرمربي پرتغالي تيم ملي را متقاعد كرده كه فدراسيون تمام تلاشش را براي عملي كردن برنامه‌هاي كرش براي تيم ملي خواهد كرد و به همين خاطر گفته مي‌شود كرش قبل از رفتن به مرخصي، در جلسه‌اي با تاج برنامه‌هايش را قبل از اولين بازي ايران در انتخابي جام جهاني كه 11 شهريور مقابل قطر برگزار مي‌شود، ارائه داده و تاج هم قول داده  برنامه اردوها و بازي‌هاي تداركاتي تيم ملي طوري هماهنگ خواهد شد كه تداخلي با بازي‌هاي ليگ نداشته باشد و مشكلات گذشته پيش نيايد.حريف تداركاتي نيست
بازي‌هاي تيم ملي فوتبال كشورمان در مرحله نهايي انتخابي جام جهاني روسيه از 11 شهريور آغاز مي‌شود و شاگردان كرش 11 شهريور در تهران ميزبان قطر هستند و چهار روز بعد يعني 15 شهريور در چين به مصاف تيم ملي اين كشور مي‌روند. بر اساس برنامه كرش، اردوي تيم ملي براي بازي با قطر، از 23مرداد آغاز شود. بازي‌هاي ليگ شانزدهم تا هفته چهارم پيگيري خواهد شد و 23مرداد، ملي‌پوشان به اردوي تيم ملي ملحق خواهند شد تا برنامه آماده‌سازيشان را براي بازي با قطر آغاز كنند. در همين راستا، برگزاري اردو در يكي از كشورهاي اروپايي در برنامه تيم ملي قرار گرفته است.
از ايتاليا به عنوان يكي از گزينه‌هاي برپايي اردوي تيم ملي نام برده مي‌شود و تلاش براي برگزاري چند بازي تداركاتي با تيم‌هاي باشگاهي اين كشور آغاز شده است. با اين وجود، همزماني برپايي اردوي ايران با آغاز سري A باعث شده تا تلاش‌هاي فدراسيون تا امروز براي مهيا كردن بازي تداركاتي به جايي نرسد. تنها گزينه پيش‌روي تيم ملي بازي با تيم‌هاي درجه دومي ايتالياست که قطعاً اين موضوع با موافقت كرش روبه‌رو نخواهد شد.
ضمن اينکه مذاکرات با فدراسيون‌هاي تايلند و استراليا نيز ادامه دارد تا يکي از اين دو کشور قبل از ديدار با ايران به ديداري تدارکاتي به مصاف کشورمان بروند. به نظر مي‌رسد که اگر تايلند پاسخ مثبت خود را ارائه کند، اين ديدار دهه اول شهريور در تهران برگزار شود. در حالي تيم ملي با توجه به فراهم نشدن حريف تداركاتي، شايد بدون انجام بازي دوستانه به مصاف قطر برود كه قطري‌ها براي بازي با كشورمان برنامه گسترده‌اي را در نظر گرفته‌اند و چهار بازي تدارکاتي را در دستور کار قرار داده‌اند. قطري‌ها ابتدا 18 مرداد در دوحه به مصاف تيم ملي عراق خواهند رفت.

آنها سپس به سوئيس سفر مي‌کنند و ۱۰ روز در اين کشور اردو دارند. قطري‌ها در سوئيس به مصاف تيم رئال بتيس و سپس به مصاف اردن مي‌روند و مجدداً به دوحه برمي‌گردند. آخرين بازي تدارکاتي قطري‌ها هم سوم شهريور در دوحه مقابل تيم تايلند است.

تيم ملي همچنان زمين تمرين ندارد
علاوه بر نامشخص بودن حريفان تداركاتي ايران براي انتخابي جام جهاني، مشكل زمين تمريني تيم ملي هم حل نشده است تا نگراني‌ها حول تيم فوتبال كشورمان همچنان ادامه داشته باشد. زير كشت رفتن زمين شماره يك آكادمي ملي فوتبال از ابتداي امسال باعث شد تا شاگردان كرش براي برپايي تمريناتشان خانه به دوش شوند تا جايي كه تمرينات تيم اوايل خرداد قبل از سفر به اروپا و بازي با مقدونيه، به خاطر نداشتن زمين، برگزار نشد.

البته پس از نپسنديدن زمين باشگاه پاس قوامين و به مشكل خوردن كرش با رئيس وقت مجموعه ورزشي آزادي به خاطر تمرين نكردن در زمين شماره يك، براي مدتي تمرينات تيم ملي در زمين پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
در اين شرايط صحبت‌هاي مدير تيم‌هاي ملي نشان مي‌دهد كه همچنان معضل زمين تمرين تيم ملي به قوت خودش باقي است. محمدرضا ساكت ديروز به سايت فدراسيون فوتبال گفت: «يکي از چالش‌‌هاي مهم ما زمين‌هاي تمرين و مسائل مربوط به آن است. هم اکنون زمين شماره2 آکادمي ملي فوتبال در حال تعويض است و از حدود سه ماه پيش تاکنون قابليت استفاده را ندارد.
زمين شماره يك آکادمي ملي فوتبال نيز نياز به اصلاحات دارد. هشت گروه کارشناسي از متخصصان برجسته اين زمين را مورد بررسي قرار داده‌اند و همه آنها به شرايط نامناسب آن تأکيد داشتند.

ضمن اينکه پيمانکار فعلي زمين شماره يك در حال تلاش براي بازسازي اين زمين است اما در نهايت اين زمين تمرين نيز بايد مورد اصلاح مجدد قرار گيرد تا پاسخگوي نياز تيم‌هاي ملي باشد.»

نویسنده : سعيد احمديان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار