آرمان اصفهان
12:00 - جمعه 21 خرداد 1395

کشف اسرار آمیزترین نقاط دنیا از دریچه «گوگل ارث»

در پرونده امروز شما را با چند یافته جالب گوگل که بیشترشان توسط سایت معتبر «لایو ساینس» منتشر و باعث کشف مناطق مرموز و ناشناخته شده است، آشنا می کنیم.

آرمان اصفهان/ میترا تاتاری: همین چند وقت پیش بود که خبر کشف شهر گمشده متعلق به تمدن مایاها توسط یک نوجوان 15 ساله کانادایی در رسانه ها سر و صدای زیادی به پا کرد.
«ویلیام گادوری» به جای این که مثل کریستف کلمب و فردیناند ماژلان برای کشف زمین، مجبور به پیمودن قاره ها و اقیانوس ها شود، بدون این که حتی زحمت بلند شدن از روی صندلی اتاقش را به خودش بدهد، توسط تصاویر ماهواره ای توانست این شهر مرموز را که سال ها به معمای بی جواب دانشمندان تبدیل شده بود کشف کند.
این کشف ارزشمند او ثابت می کند که جست وجو روی کره زمین چقدر با گذشته فرق کرده است و به راحتی نشستن بر پشت میز و دیدن تصاویر ماهواره ای با استفاده از ابزاری مثل گوگل ارث است.
«گوگل ارث»، نرم افزاری است که تصاویر را از منابع مختلف جمع آوری می کند. این گنجینه بی نظیر ازتصاویر با کیفیت پایین ماهواره هایی که در ده ها هزار مایل(کیلومتر) بالای جو زمین قرار گرفته اند تا ماهواره های با تصاویر کیفیت بالا در نزدیکی زمین و حتی تصاویری که از هواپیماها و بالون ها گرفته است، جمع آوری می شود.
تصاویر موجود در «گوگل ارث» تاکنون به کمک باستان شناسان و فضانوردان زیادی آمده است و صدها منطقه کشف نشده و هواپیما و کشتی گمشده با استفاده از همین ماهواره های همیشه بیدار، پیدا شده اند.
در پرونده امروز شما را با چند یافته جالب گوگل که بیشترشان توسط سایت معتبر «لایو ساینس» منتشر و باعث کشف مناطق مرموز و ناشناخته شده است، آشنا می کنیم.
از آنجایی که تصاویر ماهواره ای برای هر کسی که نرم افزار گوگل ارث را دانلود کند، قابل دسترسی است، با کمی گشت و گذار در این آلبوم شگفت انگیز شاید شما هم بتوانید نقاط جالب و اسرار آمیز جدیدی را کشف کنید.

پایگاه نظامی مرموز در صحرای چین!

تصاویر تازه ثبت شده گوگل از صحرای گبی در چین، نشان دهنده ساختار مرموزی از خطوط  در این صحراست که شباهت بسیاری به خیابان های شهر واشنگتن در آمریکا دارد و عده زیادی بر این باورند که چینی ها این منطقه را برای شبیه سازی حمله به واشنگتن، در صحرای گبی نزدیک مرکز فرماندهی فضایی چین، ساخته اند.

طبق گفته کارشناسان این پایگاه نظامی مرموز، برای اهداف نظامی از جمله تست اسلحه، کالیبراسیون ماهواره های جاسوسی و آزمایش های ابزار دقیق ساخته شده است. خطوط این شبکه پیچیده به طرز استادانه ای در فاصله ای به طول 33 کیلومتر کشیده شده است. دولت چین تاکنون هیچ توضیحی درباره این منطقه نظامی نداده است!بزرگ ترین کلمه دنیا!

«حمد بن حمدان آل نهیان»، نام یکی از شیوخ بیلیونر و یکی از اعضای خاندان حکومتی ابوظبی است که نام خودش را روی شن های جزیره اختصاصی اش به نام«فوتایسی» در خلیج فارس نقش بسته است! کلمه «حمد»، که نام این شخص است با سه کیلومتر طول و سه کیلومتر ارتفاع، احتمالا بزرگ ترین کلمه ای است که در دنیا وجود دارد!

معمولا کلماتی که روی شن و ماسه حک می شود، به راحتی با وزش باد و جابه جایی شن و ماسه محو می شود اما نام این مرد ثروتمند اماراتی آنقدر بزرگ حک شده است که از فضا به راحتی قابل مشاهده است.
در تصویر گرفته شده از این کلمه، حرف M در جزر و مد دریا قرار گرفته است.چرخ های عجیب!

منطقه ای در صحرای سیاه در کشور اردن ، یکی از نقاط جالب و عجیبی است که توسط تصاویر ماهواره ای گوگل ارث شکار شده است، در این تصاویر، اشکال چرخ شکلی که در امتداد یکدیگر قرار گرفته اند، روی زمین نقش بسته است.

یک گروه از دانشمندان با استفاده از آرشیو عکس های هوایی گوگل ارث از این منطقه، مشغول مطالعه روی این اشکال عجیب هستند. طبق یافته های آن ها، این سازه های چرخ مانند سنگی 8500 سال قدمت دارند و به نظر می رسد در راستای حرکت طلوع خورشید در زمستان قرار گرفته اند. شکل این چرخ ها هم متفاوت است و برخی از آن ها به جای دایره به شکل مربع، مستطیل یا حتی مثلث هستند و تعداد پره های چرخ هم در آن ها متفاوت است. هنوز دلایل اصلی شکل گیری این اشکال مشخص نشده است. جزیره عشق

این تصویر مربوط به جزیره ای در نزدیکی کرواسی، با مساحتی حدود 130 هزار یارد مربع است که توسط ماهواره ها شکار شده است. هیچ انسانی در این جزیره زندگی نمی کند و صاحب آن هم تا زمانی که عروس و دامادها برای گذراندن ماه عسل خود در این جزیره به او مراجعه نکرده بودند از شکل ظاهری قلب مانند جزیره اش بی خبر بود!تصویر صورت روی خاک

این تصویر عجیب مربوط به منطقه ای در آلبرتای  کاناداست. فرسایش زمین باعث شده تا تصویر نیم رخ یک انسان روی خاک نقش ببندد. اگر دقیق تر به عکس نگاه کنید، جاده ای که در امتداد گوش های تصویر قرار دارد، شبیه هدفونی شده که این شخص در گوش خود گذاشته است!جزیره اشباح!

در سال 2012، گروهی از محققان استرالیایی با تصویر عجیبی که نشان از یک جزیره مرموز سیاه رنگ در آب های جنوب اقیانوس آرام و غرب کالدونیای جدید داشت، مواجه شدند. بعد از رویت این تصویر غیر منتظره، گروهی از دانشمندان برای کشف معمای این شبح اقیانوسی به این منطقه سفر کردند اما در کمال تعجب هیچ اثری از خشکی در این مختصات، پیدا نکردند! این دانشمندان بعد از مدتی تحقیق در نهایت در سال 2013، با انتشار مقاله ای، خطای سیستم و یا امکان بقایای یک کشتی یا قایق در این منطقه را به عنوان دلیل این اتفاق، عنوان کردند. اما این شکل عجیب سیاه رنگ، هنوز هم در برخی تصاویر گوگل ارث دیده می شود و دوباره ناپدید می شود!تالار آدم فضایی ها؟!

در سال 2007، تصاویر عجیبی از ماهواره ها دریافت شد که نشان دهنده طرح یک مثلث با اضلاع کاملا مساوی و نوری در وسط بود که در خاک های استرالیا نقش بسته بود. یوفو شناسان بلافاصله با انتشار این تصویر عجیب،  آن را مربوط به یک سفینه فضایی دانستند که در بالای این زمین در هوا معلق است. اما دیگر کاربران گوگل، احتمال می دهند که این شکل عجیب، احتمالا مربوط به یک آنتن کنترل از راه دور مزرعه بادی نزدیک آن باشد که با سه مجموعه سیم یک مثلث را تشکیل داده و برجی در وسط آن برای انتقال سیگنال های کنترل تعبیه شده است.دریاچه خون؟!

در حومه یکی از شهرهای عراق دریاچــــه ای وجـود دارد که طبــــق تصــاویر ماهواره ای سراســـر قرمز اســـت! با مشـــاهده این تصــــویر در گوگـــل ارث حــــدس و گمــــان هـــای ترسنـــــاکی دربــــــاره آن مطرح شد. از جمله این که کشت و کشتار زیاد در این کشور و ریختن اجساد به داخل دریاچه سبب ایجاد این رنگ عجیب شده است. عده دیگری هم ذبح دام در کنار این دریاچه را دلیل خون رنگ بودن آن می دانند. هر چند مقامات این کشور ریختن فاضلاب به دریاچه را مسبب این اتفاق عنوان کرده اند، اما طبق تحقیقات سایت «لایو ساینس» این مسئله به اثبات نرسیده و هنوز هم هیچ دلیل موجه علمی برای قرمز رنگ بودن این دریاچه کشف نشده است.جزیره در دریاچه در جریزه در دریاچه…

جزیره‌ای واقع در یک دریاچه‌ که خود این دریاچه در یک جزیره در درون دریاچه قرار دارد، از نادر ترین مناطق روی کره زمین است که  توسط تصاویر ماهواره ای که از آب های جنوب کانادا گرفته شده است، در نزدیکی جزیره ویکتوریا کشف شد. با در نظر گرفتن تمام احتمالات ممکن، هرگز هیچ انسانی پایش را هم در این جزیره نگذاشته است!کشتی گمشده!

«اس اس جاسم»، نام یک کشتی باری بولیویایی است که در سال 2003 در سواحل کشور سودان غرق شد و با استفاده از تصاویر ماهواره ای در همان سال، بلافاصله موقعیتش شناسایی شد. این کشتی 83 متری، بزرگ ترین کشتی به گل نشسته ای است که هم اکنون در تصاویر گوگل ارث دیده می شود.قبرستان هواپیماها و جت ها!

پایگاه هوایی «دویس مونتان» در شهر توسان در ایالت آریزونای آمریکا، آرامگاه ابدی هزاران جت، موشک، هواپیما و تجهیزات هوایی مستعمل است که توسط ایالت متحده آمریکا و دیگر متحدانش از جنگ جهانی دوم تاکنون از رده خارج شده است. این پایگاه هوایی 2600 هکتاری که شامل هزاران هواپیما و جت است، آن قدر بزرگ است که به راحتی توسط تصاویر ماهواره ای گوگل ارث، دیده می شود. این تصویر یکی از معروف ترین تصاویر گوگل است و عده زیادی علاقه دارند تا ساعت ها وقتشان را برای گشت و گذار آنلاین در این تصویر هوایی بگذارند.محل فرود آدم فضایی ‌ها؟

این تصویر یکی از رموز کشف نشده گوگل ارث به شمار می آید. این شکل غیر متعارف احتمالا  مربوط به یک پایگاه هوایی در آمریکا است. یک سازمان نظامی اعلام کرده که این عکس رد یک موتور سیکلت است، برخی معتقدند که این تصویر مربوط به نوعی ابزار کالیبراسیون برای ماهواره ‌هاست.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار