آرمان اصفهان
16:24 - یکشنبه 16 خرداد 1395

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم؛

مقابله با فساد در فضای مجازی یک مطالبه جدی و عمومی است

اینکه عده ای جوان و فعال رسانه ای و سایبری به صورت خودجوش و مردمی اقدام به تشکیل این جبهه مردمی کرده اند اقدام نیکو و خداپسندانه ای آن هم در این شرایط فوق حساس و خطیر اجتماعی و فرهنگی است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ در چند روز گذشته، جمعی از فعالان فضای مجازی استان اصفهان با هماهنگی با سایر استان‌های کشور به‌صورت رسمی طی بیانیه‌ای، از تأسیس «جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی استان اصفهان» خبر داده بودند.

در بخشی از آن بیانیه آمده بود: امروزه فضای مجازی بخشی تفکیک‌ناپذیر و مؤثر از زندگی شده است. بخشی که با فرصت‌ها و آسیب‌های فراوان همراه بوده و خواهد بود. فضای مجازی امروز شکل دهنده بخش عمده‌ای از فرهنگ اجتماعی ماست. به همین دلیل است که اگر این فضا آلوده و مسموم باشد، همه ما در معرض خطر بزرگی خواهیم بود. کودکان بی‌گناه و معصوم ما، بزرگ‌ترها و کوچک‌ترها، همه در معرض آسیب‌های این فضا قرار خواهند گرفت.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است: جمعی از فعالان فضای مجازی استان اصفهان با هماهنگی با سایر استان‌های کشور به‌صورت رسمی طی این بیانیه تأسیس «جبهه مردمی مبارزه با فساد در فضای مجازی استان اصفهان» را اعلام می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در همین رابطه تاکید کرد: مقابله با مظاهر فساد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک مطالبه عمومی و جدی است.

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفت و گو با اصفهان بیدار خاطر نشان کرد: این شرایط در حالی است که دشمن این ابراز را در خدمت مطامع و اغراض سیاسی و فرهنگی خود قرار داده و از فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی بهره برداری می کند.

وی خاطر نشان کرد: اینکه عده ای جوان و فعال رسانه ای و سایبری به صورت خودجوش و مردمی اقدام به تشکیل این جبهه مردمی کرده اند اقدام نیکو و خداپسندانه ای آن هم در این شرایط فوق حساس و خطیر اجتماعی و فرهنگی است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم ادامه داد: امروز هر کسی که می تواند در فضای مجازی و برای سالم تر شدن این فضا و دوری از آلودگی و پالایش آن اقدامی انجام دهد باید در آن حضور موثر پیدا کند و از هیچ تلاشی دریغ نورزد.

این نماینده اصولگرای مجلس دهم اظهار کرد: تولید محتوای خوب و مقابله به مثل به محتوای زننده و ناسالم در ابعاد مختلف در این فضاها یک خواست عمومی و به حقی است که باید دنبال شود.

حجت الاسلام سالک کاشانی ابراز امیدواری کرد؛ در مجلس دهم نیز مواردی از این دست با جدیت بیشتر دنبال شود تا این خواسته های به حق عمومی جامه عمل پوشانده شده و با اراده خوبی در مسیر تحقق و عملیاتی شدن قرار گیرد.

انتهای پیام/ اصفهان بیدار

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار