آرمان اصفهان
10:08 - پنجشنبه 13 خرداد 1395

«بازار پيام» و آینده جهان ارتباطات با حضور دکتر محسنیان راد

در این نشست نظریه «بازار پیام» و آینده جهان ارتباطات مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. این نظریه نخستین بار در سپتامبر سال 2001 از سوی ارتباط شناس ایرانی، دکتر «مهدی محسنیان راد» در کنفرانس انجمن بین‌المللی تحقیق در ارتباط‌جمعی (IAMCR) در بوداپست ارائه شد.

به گزارش آرمان اصفهان، اولين نشست تخصصي گروه خبر و ارتباطات كميته فرهنگ رسانه شهرداري اصفهان با عنوان «بازار پيام» و آینده جهان ارتباطات پنجشنبه 13 خرداد با حضور دكتر مهدي محسنيان راد استاد برجسته علوم ارتباطات برگزار مي شود.
محسنيان راد متولد 1324 است و از نخستین گروه دانشجویان علوم ارتباطات در ایران و از شاگردان پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علوم ارتباطات ایران است.
وي در دو نوبت در سالهاي 75 و77 به عنوان پژوهشگر نمونه سال كشور انتخاب و ازسوي روساي جمهور وقت مورد تقدير قرار گرفت.
محسنيان راد در حال حاضر استاد تمام دانشگاه امام صادق علیه السلام است و از اثار آن مي توان به: تحلیل محتوای رادیو ایران، ارتباطات انسانی، ارتباط شناسی روزنامه نگاران ایران و آموزش روزنامه نگاری در ایران، انقلاب، مطبوعات و ارزش‌ها، تحلیل محتوای چهل سال متون آموزش روزنامه نگاری، روش‌های مصاحبه خبری، ایران در چهار کهکشان ارتباطی (سیر تحول تاریخ ارتباطات در ایران از آغاز تا امروز. سه جلد)، ریشه‌های فرهنگی ارتباط در ایران، ارتباطات انسانی، در حسرت فهم درست: روایت ۴۲ سال پژوهش ارتباطی در ایران. تهران و… اشاره کرد.

100001
در این نشست نظریه «بازار پیام» و آینده جهان ارتباطات مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. این نظریه نخستین بار در سپتامبر سال 2001 از سوی ارتباط شناس ایرانی، دکتر «مهدی محسنیان راد» در کنفرانس انجمن بین‌المللی تحقیق در ارتباط‌جمعی (IAMCR) در بوداپست ارائه شد. سال 2003 آن را در کنفرانس گفتگوی تمدن‌ها در تولدو (Toledo) اسپانیا مطرح و شب بعد از کنفرانس، در یک برنامه کوتاه، آن را برای بینندگان تلویزیون مادرید اسپانیا توضیح داد.

همان سال در كنفرانس بین‌المللی سينماگران آسيا–¬¬اقيانوسيه در شيراز ارائه نمود و ازآن‌پس توانست نظریه بازار پیام را در کنفرانس‌های بین‌المللی داخلی و خارجی مختلف ارائه کند.

ازجمله سال 2005 در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی در تونس، سال 2006 در اجلاس بین‌المللی سازمان جهاني تجارت در تهران، 2008 در کنفرانس انجمن بین‌المللی ارتباطات جهانی در مسقط، 2009 در اجلاس کنفرانس انجمن بین‌المللی ارتباطات جهانی در بنگلور هند، همان سال در دانشگاه بوعلی همدان، 2011 در همايش ملي فضاي مجازي و سياست در دانشگاه تبریز، 2012 در پژوهشگاه فضایی ایران، 2013 در دانشگاه شهید بهشتی، 2014 در دانشگاه تهران و 2016 در دانشگاه زاهدان ارائه کند.
حضور برای علاقه مندان آزاد است.
پنجشنبه 13 خرداد- ساعت 17 – خیابان باغ گلدسته – تالار ادب

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار