آرمان اصفهان
10:14 - شنبه 25 اردیبهشت 1395

فضاحت خاندان هاشمی رفسنجانی با حمایت از بهائیت

آيت‌الله‌زاده‌اي كه با چادر و پوشش اسلامي به ديدن دوستان بهايي بي‌حجابش رفت تا عكس منتشره از اين ديدار موجي از تعجب و انتقاد و اعتراض را برانگيزد. نشستي كه ذيل عكس عباس افندي(عبدالبهاء) برگزار شد و طي آن فائزه هاشمي به ديدار این فرد بهایی رفت.

به گزارش آرمان اصفهان، اگرچه افکار عمومی مردم ایران یک نگاه واحد و مشخص نسبت به خانواده آقای هاشمی‌رفسنجانی دارند و طی دو دهه اخیر همواره اتهامات فراوانی در حوزه مسائل اقتصادی و سیاسی نسبت به اعضای این خانواده جنجالی مطرح بوده است اما پدر این خانواده یعنی شخص حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی همواره با ادعای سوابق خود در انقلاب اسلامی به نوعی پوششی بر رفتار خانواده خود ایجاد کرده است.

با این حال اما علنی شدن فساد اقتصادی مهدی هاشمی‌رفسنجانی و همچنین قانون‌شکنی‌های مکرر دیگر عضو جنجالی این خانواده یعنی فائزه هاشمی باعث شد دستگاه قضایی برای مدتی و به خاطر بخشی از اتهامات- و نه صرفا همه اتهامات- این پسر و دختر هاشمی‌رفسنجانی را محاکمه کند.

با این حال اما چتر حمایتی رفسنجانی بر سر این دوعضو خانواده بوده است و درباره مهدی هاشمی، اگرچه فساد او علنی شده است اما هاشمی همچنان از فرزند مفسد خود حمایت می‌کند وحتی برای گذراندن دوران حبس، فیلمی از رفسنجانی منتشر شد که فرزندش را بدرقه می‌کند. به گزارش «وطن امروز»، به غیر از فساد اقتصادی، جرائم امنیتی نیز بخشی از پرونده این خانواده جنجالی را تشکیل می‌دهد.

حضور مکرر مهدی هاشمی در انگلیس و همچنین اقامت درازمدت او در این کشور پس از فتنه 88 باعث شد ابهامات فراوانی درباره ارتباط پسر هاشمی‌رفسنجانی با انگلیسی‌ها مطرح شود.

نقش پررنگ انگلیسی‌ها در فتنه 88 باعث شد موضوع ارتباط مهدی رفسنجانی با انگلیسی‌ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. از سوی دیگر رفتار‌های نامتعادل فائزه هاشمی در فتنه 88، اظهارات ساختارشکنانه و بعضا بی‌ادبانه او درباره مسائل سیاسی و نیز سفرهای او به خارج از کشور بویژه به آمریکا، باعث شده حرف و حدیث‌ها درباره این عضو خانواده رفسنجانی نیز بسیار باشد.

با این حال اما اکنون و بویژه پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، دور جدیدی از اقدامات ساختارشکنانه درباره این خانواده مطرح شده است. اگرچه تا پیش از این مهدی هاشمی به فساد اقتصادی و حرف و حدیث‌های امنیتی شهره داشت و فائزه هاشمی نیز توانسته بود خود را به عنوان یک عنصر ساختارشکن خانواده در حوزه سیاسی مطرح کند اما اکنون در دور جدید جنجال‌آفرینی‌ها، فائزه هاشمی‌رفسنجانی مرزهای عقیدتی تشیع و اسلام را نیز زیر پا گذاشته و رسما انحراف عقیدتی خود را نشان داده است. فائزه که پیش از این به صورت مستقیم یا غیرمستقیم حمایت‌هایی از تروریست‌های منافقین و بهایی‌ها داشت، این بار فرصت را فراهم دید تا ساختارشکنی خود را در حوزه اعتقادات و احکام دینی دنبال کند.

فائزه هاشمی‌رفسنجانی هفته گذشته در اقدامی عجیب به دیدار یکی از رهبران فرقه بهائیت رفت و در جمع بهاییان حضور یافت. براساس این گزارش دختر هاشمی‌رفسنجانی هفته گذشته به دیدار فریبا کمال‌آبادی، از رهبران بهائیت رفت. فریبا کمال‌آبادی یکی از هفتعضو شورای رهبری بهاییان در ایران است.

اعضای این شورا که نام خود را یاران ایران نامیده‌اند و امورات بهاییان در ایران را در دست گرفته‌اند عبارتند از: فریبا کمال‌آبادی، جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم و مهوش ثابت. بهروز توکلی 15 اسفند 1386 در مشهد دستگیر شد.

دو ماه پس از دستگیری توکلی و مشخص شدن ماهیت اصلی شورای رهبری بهائیت در ایران (یاران ایران) 6 عضو دیگر این شورا نیز در تهران دستگیر و محاکمه شدند. براساس اطلاعات منتشر شده، ارتباط این رهبران بهایی با سرویس‌های امنیتی خارج از ایران برای محاکم قضایی کشور کاملا ثابت شده است.

به‌گونه‌ای که ارتباطات گسترده این هفت نفر با رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از اتهامات این افراد بوده است. اتهامات این افراد عبارت بوده است از: «جاسوسی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «راه‌اندازی و گسترش تشکیلات غیرقانونی»، «همکاری با رژیم غاصب و اشغالگر قدس»، «مشارکت در جمع‌آوری اسناد طبقه‌بندی شده و ارائه آن به بیگانگان با هدف بر هم زدن امنیت کشور»، «تبانی و اجماع با هدف بر هم زدن امنیت کشور»، «تبانی و اجماع با هدف اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی ایران»، «مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی ایران» و «افساد فی‌الارض» که البته اتهام جاسوسی برای آنها اثبات شد و در نهایت دادگاه، این افراد را به حبس محکوم کرد. براساس حکم دادگاه، فریبا کمال‌آبادی به 20 سال زندان محکوم شد. البته موضوع جاسوسی بهاییان برای اسرائیل موضوع جدیدی نیست.

حضور «بیت‌العدل» یعنی تشکیلات راهبری بهاییان دنیا در حیفا در واقع ماهیت واقعی فرقه بهائیت را نشان داده است. در نهایت نه‌تنها در ایران بلکه تشکیلات بهائیت در سراسر دنیا به عنوان تشکیلاتی در اختیار رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود. در ایران نیز بارها جداشدگان از فرقه بهائیت درباره جاسوسی بهاییان برای رژیم صهیونیستی اظهارنظر کرده‌اند. جمع‌آوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف و انتقال این اطلاعات به بیت‌العدل در حیفا یک تکلیف برای رهبران بهاییان در ایران است و از آن سو انتقال این اطلاعات به رژیم صهیونیستی از طریق بیت‌العدل نیز رویه ثابت در تعامل بهاییان با رژیم صهیونیستی است.

براساس گزارشات به‌دست آمده، دستگیری هفت عضو شورای رهبری بهاییان در ایران نیز در همین راستا بوده است و نهادهای امنیتی اطلاعات مهمی درباره ارتباط 7 عضو شورای رهبری بهاییان در ایران با رژیم صهیونیستی در اختیار دارند. البته پس از دستگیری توکلی در مشهد، روند دستگیری و محاکمه شش عضو دیگر این تشکیلات تسهیل شد.
دیدار فائزه هاشمی‌رفسنجانی با فریبا کمال‌آبادی در شرایطی که جرم این بهایی‌ها ثابت شده و این افراد در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند؛ نشان‌دهنده تداوم ساختارشکنی‌های عضو خانواده رفسنجانی است. در این میان بی‌توجهی دختر آقای هاشمی‌رفسنجانی به احکام دینی درباره فرقه بهائیت نیز قابل تامل است.

او در حالی به دیدار یکی از رهبران بهاییان در ایران رفت – البته پیش از این نیز اظهارنظرهای فائزه رفسنجانی درباره بهاییان انتقادات فراوانی به همراه داشت- که براساس فتوای همه علمای شیعه، اعضای فرقه بهائیت کافر و نجس هستند. بهائیت که توسط انگلیسی‌ها و با هدف تخریب نبوت پیامبر اکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ایجاد شده، تنها فرقه‌ای است که اصل مسلم میان همه مذاهب ابراهیمی درباره «ختمیت نبوت» با رسالت حضرت محمد(ص) را نقض کرده! بهاییان معتقدند میرزاحسینعلی نوری ملقب به بهاء‌الله آخرین فرستاده خداوند روی زمین است!

نخستین کشوری هم که بلافاصله این ادعای انحرافی و این کفر را پذیرفت انگلستان بود و انگلیسی‌ها از آن زمان به عنوان اصلی‌ترین حامیان بهاییان شناخته شدند. انحرافات فکری و اخلاقی بهاییان به گونه‌ای است که همه مراجع شیعه طی 100 سال اخیر با صدور فتاوایی بهاییان را کافر و نجس دانسته‌اند و عموم مسلمانان را از معاشرت با این افراد بر حذر داشته‌اند. البته انحراف فرقه بهاییان به گونه‌ای بوده است که طی سال‌ها مردم مسلمان ایران به نوعی با طرد آنها، انزجار خود را از تفکرات انحرافی و شرک‌آلود این فرقه اعلام داشته‌اند و شرایط برای آنها به گونه‌ای شد که عمدتا یا ایران را ترک کردند یا اعتقادات خود را پنهان کرده‌اند.
دیدار دختر هاشمی‌رفسنجانی با رهبران بهایی آن هم زیر قاب عکسی از رهبر این فرقه شرک‌آلود نشان داد اکنون در کنار فساد اقتصادی و سیاسی، انحراف عقیدتی نیز به سیاهه اعمال فرزندان آقای هاشمی‌رفسنجانی افزوده شده است. سوال اساسی مردم ایران اکنون این است: هاشمی‌رفسنجانی چگونه می‌تواند خود را سهیم در انقلاب و نظام اسلامی بداند؛ درحالی که درباره خانواده او هم فساد اقتصادی ثابت شده است، هم انحراف سیاسی مشاهده شده است و هم، ‌اکنون ‌انحراف عقیدتی نمود یافته است؟!
فائزه هاشمی پس از دیدار با یکی از رهبران بهائیت در ایران، در اظهاراتی عجیب که نشان‌دهنده بی‌سوادی فرزند هاشمی از اصول اسلامی است، بهائیت را یک «دین» دانست و گفت: «رفتن من به زندان باعث شد با یکسری افراد در آنجا همبند شوم و آنها را از نزدیک بشناسم. ارتباط من با فریبا یا دیگران ارتباط دوستانه‌ای است که در زندان به وجود آمده و خود جمهوری اسلامی باعث به‌وجود آمدن این ارتباط شده و نگاه من به این موضوع نگاه حقوق بشری است که آنها هم باید مثل شهروندان دیگر، از حقوق اولیه شهروندی برخوردار باشند که متاسفانه از کمترین حقوق برخوردار نیستند.

نگاه من به موضوع بهایی‌ها موضوع حقوق‌بشر است و اینکه حالا من مسلمانم و آنها بهایی هستند یا اینکه اصلا کدام دین خوب است و کدام دین بد است، این بحث‌ها نیست. موضوع حقوق بشر است و اینکه به هرحال یکسری اقشار در جامعه ما متاسفانه از حقوق اولیه‌شان برخوردار نیستند، از جمله بهایی‌ها و این خوب نیست. اسلام هم با این تبعیض موافق نیست.

ما احادیث و آیات فراوانی در این‌باره داریم. توصیه حضرت علی(ع) به مالک اشتر را داریم که می‌گوید حقوق آنهایی که در دین با تو مشترک نیستند هم باید رعایت شود. این رفتار، رفتار اسلامی نیست که متاسفانه ما در جمهوری اسلامی شاهد آن هستیم.

همچنین کبری آسوپار نیز در روزنامه جوان در یادداشتی با عنوان «رفیق بهایی‌ام کجایی؟!» نوشته است:

فريبا كمال‌آبادي از رهبران جامعه موسوم به بهايي‌هاي ايران اين روزها و در دوران مرخصي خود از زندان، مهمان ويژه‌اي داشت؛ آيت‌الله‌زاده‌اي كه با چادر و پوشش اسلامي به ديدن دوستان بهايي بي‌حجابش رفت تا عكس منتشره از اين ديدار موجي از تعجب و انتقاد و اعتراض را برانگيزد. نشستي كه ذيل عكس عباس افندي(عبدالبهاء) برگزار شد و طي آن فائزه هاشمي به ديدار كسي رفت كه پيش‌تر در دوران حبس شش‌ماهه خود در اوين با او آشنا شده بود.

فائزه هاشمي قبل‌تر از روابط خوب خود با بهايي‌ها و منافقين آشكارا سخن گفته بود. وي در مصاحبه با روزنامه فيگارو با اشاره به زنداني شدنش به مدت شش ماه در سال 2012 مي‌گويد که «زندان تجربه بسيار خوبي بود چراکه با زنان و مردان بزرگ ايراني، بهايي‌ها، اعضاي مجاهدين خلق، اصلاح‌طلبان و کساني آشنا شدم که براي باورهاي‌شان مبارزه مي‌کنند.» او همچنين 20‌فروردين 92 در مصاحبه با روزنامه بهار با مرور خاطرات دوره بازداشت خود، از بهايي‌ها و مجاهديني‌ها و منافقين به عنوان دوستان خود ياد کرده و گفته بود: «در ميان هم‌بندي‌ها و دوستانم، بهايي‌ها، تعدادي از سازمان مجاهدين و… چند نفر لائيک و چپ بودند… بابا در ملاقات، گله‌هاي آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدين، منافقين نمي‌گويم يا چرا روابط خوبي مثلاً با مجاهدين و بهايي‌ها دارم.»

فائزه هاشمي البته اگر در زندان هم با اين افراد از نزديك آشنا نمي‌شد، مواضع سال 88 اين فرقه نشان مي‌دهد كه با فائزه هاشمي در يك جناح محسوب مي‌شدند و هر دو از مهره‌گردانان نسبتاً اصلي فتنه 88 به شمار مي‌رفتند.

بهائيت در ايران يك فرقه سياسي مخالف نظام جمهوري اسلامي است؛ در قانون اساسي به عنوان يك مذهب به رسميت شناخته نشده و بسياري از اعضاي رده بالاي اين فرقه، همچون همين ميزبان فائزه هاشمي، به دليل جاسوسي براي اسرائيل، اقدام عليه نظام و امثال آن در زندان بسر مي‌برند. چندان ادعاي گزافي نخواهد بود كه بگوييم فائزه هاشمي در جغرافياي جمهوري اسلامي و با سوءاستفاده از موقعيت فرزند يكي از مقامات نظام بودن، به اقدام عليه نظام مشغول است و باز ادعاي گزافي نخواهد بود كه بگوييم اين اقدام فائزه هاشمي، اقدام آيت‌الله‌زاده‌اي است فراتر از عليه نظام، اقدامي عليه دين اسلام است… ما سكوت مي‌كنيم و قضاوت در باب اين ديدار با دشمنان فرقه‌اي اسلام و اعضاي تشكل‌هاي ضدنظام را به مخاطب وامي‌گذاريم اما چه نيكو خواهد بود كه آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني كه خود مجتهد و مفسر قرآن است و خود براي به ثمر رسيدن اين انقلاب و پيشرفت حكومت برآمده از آن، تلاش‌هاي بسياري كرده، براي يافتن نشانه‌هاي «انحراف از اسلام و انقلاب» كمي دقيق‌تر به اعمال و رفتار اعضاي خانواده خويش بنگرد و اگر قرار است موضعي عليه چنين اقدامي گرفته شود، اول از زبان رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبري كه از قضا پدر فائزه هاشمي است، انجام گيرد.

و از سويي ديگر، ديدار يك آقازاده با سران بهائيت، محل اعتراض و انتقاد ماست و اگر كسي به بهانه اين ديدار كذايي، از ابروي بالاي چشم فائزه هاشمي سخني گفت، سريع حاميان آيت‌الله موضع نگيرند كه چون با پدر مشكل داريد، به اعتراض با فرزند او مشغولید‌‌ چه آنكه هر كسي غير از فرزندان آيت‌الله هاشمي هم به اين ديدار رفته بود، باب اين اعتراضات باز مي‌شد و اصل اين ديدار آنقدر انگيزه براي اعتراض ايجاد مي‌كند كه كسي براي اعتراض به فائزه هاشمي، نياز به انگيزه انتقام از پدر نداشته باشد و حتي جاي اين سؤال خواهد بود كه آيا آزادي عمل فائزه هاشمي به دليل استفاده او از رانت دختر هاشمي بودن نيست؟

انتهای پیام/ منابع: جوان و وطن امروز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار