آرمان اصفهان
12:44 - چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395

پیامدهای کاندیداتوری احمدی نژاد، در پرونده ویژه «همشهری ماه»

مرتضی نبوی در گفتگویی پیرامون همین موضوع، شرایط دولت را نامناسب ارزیابی کرده است و برخی دیگر، با اشاره به احتمال ریاست علی لاریجانی بر پارلمان، بهارستان را مقدمه ای برای حضور در پاستور ارزیابی کرده اند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ شماره ۱۴۳ ماهنامه همشهری ماه با عکسی از چهره محمود احمدی نژاد و تیتر «خواب احمدی نژاد برای اصولگرایان» که مربوط به احتمال کاندیداتوری رئیس جمهور پیشین کشورمان در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ است، منتشر شد.

در پرونده ویژه این شماره همشهری ماه درباره کاندیداتوری رییس دولتهای نهم و دهم، زمینه های بازگشت احمدی نژاد و موضع اصولگرایان نسبت به این احتمال بررسی شده و سپس غلامعلی دهقان، سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفته است که بازگشت احمدی نژاد به عرصه سیاست، توأم با التهاب و استراس خواهد بود. یک تحلیلگر سیاسی نیز گفته حضور احمدی نژاد در انتخابات باعث می شود تا دولت روحانی بدون دغدغه پاسخگویی در زمینه عملکرد چهارساله خود، کارزار انتخاباتی خود را مدیریت کند.

اما در زمینه وضعیت انتخابات ۹۶، همشهری ماه به سراغ برخی از چهره های سیاسی رفته و نظر آنها را درباره انتخابات پیش رو جویا شده است.

مرتضی نبوی در گفتگویی پیرامون همین موضوع، شرایط دولت را نامناسب ارزیابی کرده است و برخی دیگر، با اشاره به احتمال ریاست علی لاریجانی بر پارلمان، بهارستان را مقدمه ای برای حضور در پاستور ارزیابی کرده اند. در کنار این، همشهری ماه گزارشهایی را نیز پیرامون آرایش سیاسی مجلس دهم منتشر کرده است.

در حوزه سیاست خارجی نیز همشهری ماه به مواضع ریاض در حمایت از تروریسم پرداخته و گفتمان وهابی حاکم بر خاندان حاکم بر عربستان را «ضد مقاومت» خوانده است.

تفاوت های سلفیسم و داعشیم، نفوذ وهابیت در چچن، هدف قراردادن مسلمانان مسیر جاده ابریشم از سوی تندروها، استفاده از دلارهای نفتی برای گسترش تروریسم شبکه ای و فشار افراطیون بر مراکش برای کشیده شدن به دامان تروریسم از دیگر محورهای این پرونده است.

در حوزه اقتصادی اما همشهری ماه نگاهی انداخته است به بدهی های انباشته شده دولت. در این پرونده، کارشناسان از دولت خواسته اند تا به جای مدیریت تقاضا، به بخش تولید کمک کند. برادران شرکا، رئیس پیشین سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم به دولت پیشنهاد کرده است که به قیمت افزایش رونق اقتصادی، تورم را بالا ببرد.

انتشار اوراق خزانه اسلامی نیز راهکار پیشنهادی دیگری برای مقابله دولت با بحران بدهی هاست.

پایان بخش این شماره ۱۳۲ صفحه ای که ۵۰۰۰ تومان قیمت دارد هم پرونده ای در خصوص مهاجرت نخبگان علمی، ورزشی و فرهنگی به خارج از کشور است. در این پرونده زمینه ها و پیامدهای خروج نخبگان مورد بررسی قرار گرفته است و صاحبنظران پیشنهاداتی را به منظور کاهش روند مهاجرت نخبگان ارائه کرده اند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار