آرمان اصفهان
13:02 - چهارشنبه 04 آذر 1394

سيد‌هادي خامنه‌اي تشريح کرد:

نقش رسانه‌ها در شکل‌گيري مجلسي کارآمد و منطقي

دبير کل مجمع نيروهاي خط امام با بيان اينکه درباره ترکيب مجلس آتي نمي‌توان پيش‌بيني قطعي کرد، گفت: ما تنها مي‌توانيم آن چيزي که احساس مي‌کنيم مطلوب مجلس آينده است را بيان کنيم.

به گزارش آرمان اصفهان؛ دبير کل مجمع نيروهاي خط امام با تاکيد بر اينکه قصد کانديداتوري در انتخابات پيش روي مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي‌را ندارد، اما شرکت ديگران را در اين پروسه ضروري و مهم مي‌داند، گفت: مجمع نيروهاي خط امام ليست انتخاباتي جداگانه‌اي در انتخابات پيش رو ارائه نخواهد داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد‌هادي خامنه‌اي با بيان اين که در انتخابات مجلس شوراي اسلامي‌به دليل حضورم در چهار دوره آن، قصد کانديداتوري ندارم، اظهار کرد: در مجلس خبرگان نيز شرکت ديگران را ضروري مي‌دانم، ولي کانديد شدن خودم را نه.وي افزود: مجمع نيروهاي خط امام با همکاري و هماهنگي با شوراي هماهنگي احزاب اصلاح‌طلب سعي در شناسايي افراد شايسته براي انتخابات پيش رو دارد.

وي همچنين ادامه داد: براي داشتن مجلسي منطقي و عقلايي کارهاي زيادي بايد انجام دهيم، يکي از مسئوليت‌هاي مهم در اين زمينه به عهده رسانه‌ها است. رسانه‌ها مي‌توانند با تبيين مسائل به واسطه گفت‌وگو‌هاي مناسب و مفيد با افراد سرشناس و آگاه، بحث‌ها و گفت‌و‌گوهاي نقادانه خوبي را در جامعه رواج دهند، تا مسئولان نيز تحت تاثير آگاهي افکار عمومي‌انتخابات خوبي را برگزار کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين خامنه‌اي در خصوص ترکيب مجلس دهم نيز خاطر‌نشان کرد: کوشش ما بر اين است که مجلس آينده، مجلس شايسته و خدمتگذاري باشد. تا نمايندگاني متخصص، آشنا به کار، به دور از منافع و مطامع شخصي و به دور از افراط و تفريط به آن راه پيدا کنند.

وي اضافه کرد: در مجلس خبرگان نيز همين گرايش و خواسته را داريم. طبيعي است که در اين مجلس نيز مانند مجلس شوراي اسلامي‌کارآمدي و کارايي مهم است. قطعا کارآيي و کارآمدي جوان‌ترها و حوصله رسيدگي به مسائل آن‌ها بيشتر از مسن ترها است، اما به اين فاکتور به عنوان يک شاخص تعيين کننده نبايد نگاه کرد. دبير کل مجمع نيروهاي خط امام با بيان اينکه درباره ترکيب مجلس آتي نمي‌توان پيش‌بيني قطعي کرد، گفت: ما تنها مي‌توانيم آن چيزي که احساس مي‌کنيم مطلوب مجلس آينده است را بيان کنيم.

وي يادآوري کرد: افرادي نا آشنا به مباني انقلاب، سعي در تغيير شرايط انقلاب به نفع خودشان را دارند تا با آنچه که مد نظر امام بود فاصله به وجود بيايد.

اما بايد کوشش‌هاي ما و شما (رسانه‌ها) در راستاي ترويج آن انديشه‌هاي اصيل انقلاب باشد. راه حل مبارزه با اين انحرافات همين است و راه ديگري وجود ندارد.

همچنين دبير کل مجمع نيروهاي خط امام تاکيد کرد: اين تشکل سياسي ليست جداگانه اي از شوراي هماهنگي اصلاحات براي انتخابات پيش رو نخواهد داشت، به اين دليل که تمام احزاب اصلاح طلب موظف هستند در ائتلاف اصلاح طلبان حضور داشته باشند و با شوراي هماهنگي همکاري کنند.

جماران

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار