آرمان اصفهان
۱۰:۵۹ - سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵

کارشناسان از سکوت و بی‌تحرکی مسؤولان انتقاد می‌کنند:

سونامی بی حجابی و سکوت

در اسناد محرمانه این جاسوس آمریکایی آمده است: بیشتر زنان و مردان ایرانی شاغل در محیط‌های مختلط ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ‌ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﻧﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﻨﻨﺪ!

 به گزارش آرمان اصفهان، آخرین وصیت شهید مدافع حرم نیز درست مانند پدر شهیدش در دوران دفاع مقدس، این بود: «خواهرم! بهترین زینت تو حفظ حجاب است.

حجاب تو از خون من ارزشمندتر است. من می‌روم تا تو پاک بمانی. خواهرم! گوهر ارزشمند حجاب را حفظ کن تا برادرت به تو افتخار کند. …»

این روزها به خیابان که می‌آیی، بخصوص در شهرهای بزرگ و از همه بدتر در پایتخت، دیگر چیزی به نام «عفاف» را پررنگ نمی‌بینی. به هر طرف که می‌نگری، بدحجابی و بدپوششی است، آرایش‌های غلیظ است و لباس‌هاس تحریک‌کننده و نامناسب و مردان باغیرتی که دست در دست زنان بزک کرده‌شان، پیاده‌روهای شلوغ شهر را گز می‌کنند تا ناموسشان، به بهای «هیچ» بازار چشمان هیز و ناپاک را گرم کند.

می‌گویند این‌ها، نشانه‌های آخرالزمان است … اما براستی این بانوان در برابر خون برادران رشید و شهیدشان چه پاسخی دارند؟ مسؤولانی که این وضعیت آشفته و آسیب‌زا را می بینند و دم برنمی‌آورند، در برابر خدا و خون پاک شهدا چه پاسخی خواهند داشت. براستی ما به کجا می‌رویم؟
دانشجو شدن با آرایش اتاق خواب
شهید چگونه می‌تواند شاهد باشد که دختر دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزاد، حق مردم در داشتن جامعه‌ای سالم و معنوی را زیر پا می‌گذارد وبا آرایش اتاق خواب و لباس مجلسی جذاب، پا در محیط مختلط کلاس آیین زندگی می‌گذارد؟
یکی ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻭﺭان ﻭ ﺟﺎﺳﻮﺳﺎﻥ ﮐﺎﺥ ﺳﻔﯿﺪ ﺩﺭ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺧﻮﺩ خطاب به دولت ایالات متحده ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ: «ﻣﺎ ﻣﻮﻓﻖ ﺷﺪﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺸﮑﯽ ﺯﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺗﻮﺭﯼ ﻭ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﻨﯿﻢ و ﭼﺎﺩﺭ ﺗﻮﺭﯼ ﻭ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﺯﻧﺎﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﺘﻮ(!)

همچنین ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻫﺎﯼ ﺑﻠﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﺘﻮﻫﺎﯼ ﺭﻧﮕﯿﻦ، ﺗﻨﮓ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ و شبیه لباس داخل منزل تبدیل کنیم ﻭ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺣﺠﺎﺏ ﯾﮏ ﺯﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ که آن هم به لطف تولید و ارسال پارچه‌های خاص لیز که براحتی سر می‌خورد و مدام از سر آن‌ها می‌افتد و ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ با مردان غریبه، ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ».
اعتراف دشمن به سناریوی بدحجابی
در ادامه این گزارش لو رفته در اسناد محرمانه این جاسوس آمریکایی آمده است: «بیشتر زنان و مردان ایرانی شاغل در محیط‌های مختلط ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ‌ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﻧﺘﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﺤﺮﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﻨﻨﺪ(!)
تلاش‌های فرهنگی و تبلیغاتی انجام شده ما بر بستر ماهواره‌های رایگان که در داخل ایران حتی با کیفیت‌تر از کانال‌های زمینی تلویزیون ج. ا. ا. قابل دریافت است، دیگر از حیا و عفاف خانوادگی و اجتماعی در بین خانواده‌های دارای ماهواره چیزی باقی نگذاشته و آن‌ها مانند موم، سبک زندگی غربی- آمریکایی را اجرا می‌کنند.
البته در ‌‌نهایت باید هنوز هم برای بی‌حجابی تلاش کنیم، زیرا ﺍﮔﺮ ﻣﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺭﺍ بیشتر ﺑﻪ ﺧﯿﺎﺑﺎﻧ‌ﻬﺎ ﺑﮑﺸﺎﻧﯿﻢ(!) ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﻓﺮﺻﺘﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﺮﺑﯿﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻧﺸﺎﻥ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ(!) و آن زمان است که ﭼﯿﺰﯼ ﺍﺯ ﺍﺳﻼ‌ﻡ ﻭ ﺍﻧﻘﻼ‌ﺏ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﻗﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﻣﺎﻧﺪ».
سونامی دوم بد حجابی
دکتر زرین‌پور، استاد دانشکده علوم تربیتی و مشاور خانواده در این باره به خبرنگار ما می‌گوید: استکبار برای غیرت‌زدایی از مردان در ایران هزینه‌های میلیاردی داشته و منتظر برداشت این هزینه کرد از طریق وادادگی مردان ایرانی در قبال حجاب و پوشش خانم‌هایشان در فرآیند طرح «سونامی دوم بدحجابی» است.
وی می‌افزاید: متأسفانه در قبال این هجمه خطرناک، چیزی برای دفاع نداریم و فرهنگ ما به دلیل انفعال مسؤولان و پاسخگویان حوزه عفاف و حجاب، به حاشیه رانده شده و منتظر دریافت ضربه و سپس اجرای طرح‌های تدافعی خشک و مُسکن‌وار برای کاستن از برخی تبعات مقطعی آن است.

n3065098-4923590
این مشاور خانواده و آسیب‌شناس اجتماعی همچنین می‌گوید: احترام به قوانین و هنجارهای جامعه مخصوص ایران نیست و باید به سنت، عقاید و ارزش‌های هر کشوری احترام گذشت و این احترام باید جزو فرهنگ جامعه شود، اما برای رسیدن به این مرحله زیرساخت‌هایی لازم است تا یک عزم ملی اثربخش ایجاد شود، اما دولت در این باره هیچ تصمیمی ندارد.
چه کسانی موافق بدحجابی هستند؟
دکتر زرین‌پور با اشاره به مقطعی بودن طرح‌های پوشش بانوان در ادارات دولتی خاطرنشان می‌کند: متأسفانه در حوزه حجاب و عفاف به دلیل نبود عزم جدی و ملی، دولت هیچ اصراری بر عفاف و حجاب بانوان کارمند ندارد و آن‌ها در یک محیط ناسالم در یک یا حتی دو شیفت کاری، بیشترین زمان عمرشان را با شادمانی و رضایت کامل در کنار همکاران مرد، می‌گذرانند.
این استاد دانشکده علوم تربیتی و مشاور خانواده، زیان‌های این نوع همکاری را بیشتر از فواید آن دانسته و می‌گوید: در این زمینه باید وزیران و مدیران شرکت‌های دولتی و سازمان‌های خدمات عمومی پاسخگو باشند، اما آنچه از ظواهر برمی‌آید، این است که متأسفانه خود دولتی‌ها بد حجاب‌ترین کارمند‌ها را در استخدام دارند!
وی در پایان تأکید می‌کند: حجاب تنها پوشش نیست، بلکه داشتن عفت مهم‌تر از حجاب است و عفت و حیای زن ـ که یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ و بقای عفت عمومی جامعه است- در دانشگاه‌ها و ادارات ما وجود ندارد. باید توجه کنیم که حجاب بر‌تر می‌تواند ریشه عفاف و حیا در جامعه باشد که نه تنها در اسلام، بلکه در همه ادیان و مذاهب الهی بر آن تأکید شده و عقل بشری نیز آن را تأیید می‌کند.
«حجاب» خود را حفظ کنید
یک کمپین زیبا و معنوی از توییت ساده «اسما المحیری»، دختر ۲۳ ساله اماراتی، آغاز شد؛ «تا کی می‌خواهیم به کسانی که برخلاف اصول ما رفتار می‌کنند و لباس‌های شرم‌آور می‌پوشند، تنها نگاه کنیم؟» و این حرکت فرهنگی توانست از ورود گردشگران بدون حجاب به این کشور گردشگری جلوگیری کند، اما این نوع حرکت‌ها در کشور ما فراموش شده است.
حجت الاسلام دکتر سید ابراهیم فخر امینی، روان‌شناس و استاد دانشگاه در این باره به خبرنگار ما می‌گوید: باید برای ایجاد حرکت‌های فرهنگی و مذهبی در رابطه با حجاب، ارزشگذاری کرد، اما به‌رغم اینکه ۳۲ وزارتخانه، نهاد و سازمان دولتی و شبه‌دولتی خودشان را در بحث حجاب محق می‌دانند، اما کسی از این نوع حرکت‌های خودجوش حمایت نمی‌کند.
وی با بیان اینکه هم اکنون جامعه ایران در دوره‌ای زندگی می‌کند که باید آن را دوره گذار از سنت به مدرنیته دانست، می‌گوید: به دلیل هجمه ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی نوپدید درباره مقبولیت سبک زندگی مدرن، هم اکنون بسیاری از ارزش‌های ناب اخلاقی کمرنگ شده و در حال رنگ باختن هستند.
فراموشی انسان‌ها از خدا محوری
وی تأکید می‌کند: ارزش‌های اسلامی، ایرانی بر پوشش کامل زن و مرد تأکید دارد و در هیچ‌یک از اسناد تصویری باستانی، اثری از بد پوششی در میان زنان ایرانی وجود ندارد، اما هم اکنون باید ببینیم چه نوع تحولی در زنان به‌وجود آمده که از نظر آنان این ارزش‌ها قدیمی‌ شده و به استانداردهای جامعه مدرنیته که بر محور انسان‌محوری و فراموشی از خدا بنا شده، روی آورده‌اند.
حجت الاسلام فخر امینی یادآور می‌شود: اینکه می‌گویند، مبارزه با بی‌حجابی به اندازه مبارزه با فساد اقتصادی مهم است یک واقعیت اساسی است و نباید مغلطه شود. البته مردم باید بدانند که هیچ کدام از این دو مورد نسبت به هم تقدم و تأخر ندارند، زیرا هر دو آسیب، بنیان‌های نظام اسلامی و جامعه را سست می‌کنند.
دورخیز بدحجابان برای تابستان
وی با بیان اینکه از هم اکنون یک حرکت وقیحانه و شرم آور در پاساژ‌ها و بازار‌ها و نیز اماکن عمومی مختلط قابل مشاهده است، به گونه‌ای که انسان از دیدن برخی صحنه‌ها خجالت می‌کشد، می‌افزاید: بدپوششی هدفمند از سوی جبهه استکبار به عنوان یک حرکت فرهنگی مؤثر علیه فرهنگ ایرانی، اسلامی کشورمان رخ نموده و بی‌حجابی در بهار و تابستان ۱۳۹۵ بالاترین رکورد خود را از ابتدای انقلاب اسلامی خواهد داشت.
به اعتقاد این آسیب‌شناس اجتماعی، فساد ناشی از روند افزایشی این بی‌حجابی، آسیب‌های مختلف و وسیعی را نمایان خواهد خواهد کرد و جوانان، خانواده و اجتماع را در برخواهد گرفت و افزایش جرایمی مانند تجاوز به عنف، ربایش زنان بزک کرده، سرقت و نزاع را شاهد خواهیم بود که لازم است در این زمینه پیشگیری لازم از سوی مسؤولان فرهنگی، امنیتی، قضایی و انتظامی صورت گیرد.

دولت کوتاهی می‌کند
این کار‌شناس مذهبی در ادامه گلایه می‌کند: متأسفانه دولت برای مقابله با بدحجابی، عزمی ندارد و تداوم فضای مسموم بی‌حجابی و تساهل مأموران نیروی انتظامی در انجام وظایف ذاتی خود، نبود قاطعیت در قضات در برابر بی‌حجابی، دانشگاه‌هایی که دختر باحجاب تحویل می‌گیرند و دختر بی‌حجاب تحویل می‌دهند و فراموشی صدا و سیما که به دلیل فقر دانش محتواسازی، گاهی خود عامل جنگ نرم دشمن در بدپوششی می‌شود را باید از عوامل گسترش بی‌حجابی دانست.

قدس آنلاین/ محمد رضایی

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه در مورد “سونامی بی حجابی و سکوت”

  1. محمد لیبرال گفت:

    کدام جاسوس آمریکا یا این افاضات را کرده است چرا دروغ می گویید .
    بعد بد حجابی چه ربطی به تلاش استعمار داشت . باز که توهمات مالیخولیایی خود را در توهم توطئه بروز دادید . گیرم که اصلا توطئه کرده و تلاش برای بی حجابی کرده باشند شما که چندین برابر در این چهل سال تلاش برای حجاب و چادر می کردید پس چه شد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار