آرمان اصفهان
09:38 - چهارشنبه 25 فروردین 1395

مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان:

مسجد محوری در حوزه شرح وظائف این سازمان نیست اما حمایت می کنیم

تهيه و انتشار نشريه تخصصي فعالان فرهنگي و هنري، ايجاد پاتوق هاي صنفي فعالان فرهنگي، راه اندازي دفتر ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر و شكل گيري شوراي منتخب فعالان فرهنگي و هنري ديگر برنامه هایی هستند كه قرار است امسال اجرایی شوند.

به گزارش خبرنگار آرمان اصفهان؛ مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: مسجد در حوزه وظائف تشکیلاتی این مجموعه نیست اما از مسجد محوری تحت عناوین دیگری حمایت می کنیم.

علی اکبر بقایی عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به برنامه های سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در سال ۹۵ اشاره و اظهار کرد: اینکه مساجد تا ساعتی باز هستند و در برخی تنها نماز جماعت اقامه می شود در حیطه تکالیف ما نیست.

وی با اشاره به اهمیت و ارزش جایگاه مسجد بوِیژه در اصفهان اضافه کرد: در این رابطه طرحی داریم که اگر فرد و مجموعه ای بخواهد خانه فرهنگ یا کار فرهنگی انجام بدهد به این شرط که زمین و مجموعه اش در کنار مسجد باشد و به رونق مسجد محور یبینجامد با وی موافقت خواهد شد.

وی در ادامه  برنامه محوری سال جاری این سازمان را با عنوان «فرهنگ + 6 ، فرهنگ – 3» عنوان کرد و گفت: : این شعار به معنای این است که در برنامه های پیش روی سازمان سه محور از روند فعالیت ما کاسته و ششمحور بر آن افزوده خواهد شد و این یک رویکرد برنامه محور و منطقی است.
بقاییادامه داد: محورهایی که قرار است از جمع فعالیت های سازمان حذف شوند عبارت اند از تولیدات بی جذبه، اقدامات بی آتیه و هزینه های بی رویه که در توضیح بخش نخست باید گفت سیاست سازمان تنها پرداختن به بعد زیربنایی در حوزه فرهنگ نیست و بعد روبنایی و ظاهر که وظیفه جذب مخاطب را برعهده دارد نیز از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه کلیه اقدامات بی آتیه و بی بهره از اولویت برنامه های سازمان حذف می شود اظهار داشت: این دومین بخش از حذفیات برنامه های ما خواهد بود. ضمن اینکه در سومین بخش، از صرف هزینه های بی رویه و غیرضروری جدا پرهیز می شود.
وی سپس از بسته شش گانه اقدامات سازمان در سال جدید سخن گفت و تصریح کرد: این بسته شامل بخش هایی همچون تکریم نخبگان فرهنگی و هنری، اجرای ویژه برنامه های شهری، تولید محصولات فرهنگی هنری شاخص، کیفیت بخشی خدمات، ایجاد دفاتر تحصصی و ایجاد عملیات های موضوع محور است.

 

140002مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در توضیح بسته ارمغان نیز اظهار کرد: در بخش تعاملی دیدار با اشخاص هنرمند هر دو هفته یک‌بار برنامه ریزی شده، همچنین بالا بردن تعاملات مکتوب فعالان فرهنگی و هنری، زمینه‌سازی برگزاری پاتوق های صنفی فعالان فرهنگی-هنری، راه اندازی دفتر ارتباط با فرهنگ و هنر، تقویت تعاملات کاری و مأموریتی و در نهایت تشکیل شورای منتخب فعالان فرهنگ و هنر از دیگر برنامه های تنظیم شده در این بخش است.

وی با بیان اینکه پیگیر کارت منزلت خبرنگاران و هنرمندان خواهیم شد، ادامه داد: ما در ارتباط با فعالان فرهنگ و هنر هستیم که توانایی جریان سازی در شهر را دارند و از ارائه نقدهای تحلیلی آن‌ها از برنامه های انجام شده استقبال می کنیم.

این مدیر شهری اصفهان درباره تدوين طرحهايي با موضوع سبك زندگي و سلامت رواني و جسماني، تصريح كرد: اين حوزه ها در بخش عمليات موضوع محور تدوين شده اند كه تمركز بر تغذيه سالم و بيماري هاي شايع غير واگيردار از بخش هاي مهم آن است.
وي تهيه و انتشار نشريه تخصصي فعالان فرهنگي و هنري، ايجاد پاتوق هاي صنفي فعالان فرهنگي، راه اندازي دفتر ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر و شكل گيري شوراي منتخب فعالان فرهنگي و هنري را بعنوان ديگر فعاليتهايي ذكر كرد كه قرار است عملياتي شود.
مديرعامل سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان اضافه كرد: تخفيفات خدمات شهرداري، خدمات حمايتي درماني براي هنرمندان، ارائه محصولات فرهنگي، ارسال بسته هاي فرهنگي، اشتراك مجلات، تسهيل اكران آثار هنري و حمايت از توليد و تكثير آثار فاخر نيز در دستور كار اين سازمان است.

بقایی سپس از تخصیص 110میلیارد ریال اعتبار در سال 95 برای این سازمان فرهنگی خبر داد و خاطر نشان کرد:  این بودجه تنها به سازمان فرهنگی تفریحی اختصاص دارد و بودجه سازمان ورزش و بخش هایی که در گذشته با سازمان فرهنگی تفریحی همراه بودند به صورت جداگانه در نظر گرفته شده و مجزای از این مجموعه است.

به گفته وی، اين ميزان اعتبار  نسبت به سال قبل 500 ميليون تومان بيشتر شده است.
گفتنی است، اين سازمان با 400 پرسنل در شهر اصفهان فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار