آرمان اصفهان
09:01 - چهارشنبه 04 آذر 1394

تیتر و عکس جالب روزنامه مشهدی؛

سلام پدر انقلاب ها

روزنامه شهر آرا چاپ مشهد مقدس در تیتر و عکس یک امروز خود، تصویر دیدار رهبر معظم انقلاب با رییس جمهور دست به سینه کشور بولیوی و همچنین عنوان جالب سلام پدر را منتشر کرد.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از روزنامه شهر آرا؛ رئیس جمهور بولیوی خطاب به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی :شما پدر و راهنمای انقلاب های مستقل هستید؛ سلام! پدر انقلاب ها
رهبر معظم انقلاب روز گذشته با اوومورالس، رئیس جمهور بولیوی، فواد معصوم رئیس جمهور عراق و عبدالمالک سلال نخست‌وزیر الجزایر دیدار و گفتگو کردند. مشروح دیدارهای روسای جمهور این سه کشور با مقام معظم رهبری در ادامه می آید:
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر سه‌شنبه در دیدار با آقای «اوومورالس»، رئیس‌جمهور بولیوی، با تجلیل از ایستادگی جذاب و قهرمانانه بولیوی و برخی دیگر از کشورهای آمریکای لاتین در مقابل زورگویی‌های جبهه استکبار، سیاست خطرناک آمریکا در دنیا و منطقه آمریکای جنوبی را تغییر هویت جوانان خواندند و تاکیدکردند: باید با تقویت اراده‌ها و افزایش ارتباطات و همکاری‌ها، در مقابل این سیاست سلطه‌جویانه ایستادگی‌کرد.

ایستادگی مقابل افزون‌خواهی‌های آمریکا، با اهمیت‌تر از ملی‌شدن صنعت نفت
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای ایستادگی در مقابل افزون‌خواهی‌های آمریکای مستکبر را امتیازی مهم و حتی با اهمیت‌تر از ملی‌شدن صنعت نفت برای بولیوی و آقای‌مورالس برشمردند و گفتند: ایران اولین کشوری در دنیا بود که با نهضت مردمی و مستقل امام‌خمینی(ره) به‌طور کامل از سیطره آمریکا بیرون آمد و در مقابل معارضه‌های دو امپراتوری شرق و غرب و انواع فشارهای نظامی، امنیتی و اقتصادی آنان ایستادگی‌کرد.
رهبر انقلاب تاکید کردند: بر همین مبنا، جمهوری اسلامی ایران از هرکس در هرجای دنیا که در مقابل زورگویی و سلطه ایستادگی‌کند حمایت می‌کند.
ایشان با اشاره به امکانات و استعدادهای فراوان بولیوی خاطرنشان کردند: این ظرفیت‌ها و همچنین روابط بین دوکشور و زمینه‌های متعدد همکاری می‌تواند در خدمت منافع ملت‌ها و ایستادگی در مقابل زورگویان قراربگیرد.
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای پیشرفت‌های اقتصادی بولیوی با هدف تامین استقلال سیاسی و استقلال اقتصادی را لازم و ارزشمند دانستند و گفتند: علاوه‌بر این پیشرفت‌های سخت‌افزاری، باید به پیشرفت‌های نرم‌افزاری نیز توجه‌کرد.
رهبر انقلاب سیاست آمریکا در دنیا و همچنین در منطقه آمریکای لاتین را تغییر هویت بومیان و جوانان با استفاده از شیوه‌های جدید ارتباطی خواندند و خاطرنشان‌کردند: اگر آمریکایی‌ها در این سیاست خود موفق شوند و بتوانند فکر جوانان را به «فکرآمریکایی» تبدیل کنند، آنگاه بدون نیاز به کودتای نظامی و اقدامات سخت، بر کشورها مسلط خواهندشد.
ایشان تقویت هویت بومی و شناساندن ارزش‌ها به جوانان را راه مقابله با این سیاست آمریکا برشمردند و تاکید کردند: با تکیه به خداوند متعال و با تقویت اراده‌ها می‌توان در این نبرد پیروز شد.

شما را پدر و راهنمای تمام انقلاب های مستقل در آمریکای لاتین می دانیم
در این دیدار، آقای «اوومورالس»، رئیس‌‌جمهور بولیوی، نیز با اظهار خرسندی از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، گفت: ما جناب‌عالی را پدر و راهنمای همه انقلاب‌های مستقل و به‌ویژه انقلاب‌های منطقه آمریکای‌لاتین می‌دانیم و از سخنان ارزنده، الهام‌بخش و امیدآفرین شما درس‌های فراوانی آموخته‌ایم. آقای مورالس دخالت‌های آمریکا را مشکل‌ساز خواند و گفت: در ابتدای پذیرش مسئولیتم در پاسخ به هشدار آمریکایی‌ها درخصوص رابطه با ایران، تاکید کردم که ما کشوری مستقل هستیم و برای ارتباط با دیگران از کسی اجازه نمی‌گیریم. رئیس‌‌جمهور بولیوی با تاکید بر اینکه به آمریکایی‌ها باج نداده و نخواهیم‌داد، افزود: با ملی‌کردن صنعت نفت بولیوی استقلال و حاکمیت خود را تثبیت کردیم و به سال‌ها تجاوز غرب پایان دادیم.
آقای مورالس حجم پیشرفت‌ها و خدمات در دوران استقلال بولیوی را چندین‌برابر دوران وابستگی به غرب دانست و با تأکید بر ضرورت دست‌یابی به استقلال اقتصادی در سایه استقلال سیاسی، گفت: امروز تولید ناخالص ملی بولیوی به بیش از ٣۶میلیارددلار افزایش‌یافته که در مقایسه با دوران وابستگی، این میزان چهاربرابر
شده‌است.رئیس‌‌جمهور بولیوی به تجربیات و توانمندی‌های فراوان ایران در بخش‌های گوناگون علمی و فناوری اشاره‌کرد و افزود: ایران و بولیوی دو متحد تاریخی، فرهنگی و مردمی هستند و امیدوارم روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف
گسترش یابد.آقای مورالس گفت: بولیوی همواره مواضع جمهوری اسلامی را ستایش می‌کند و اطمینان داریم که ایران با ثبات به راه خود ادامه خواهدداد.
رئیس‌‌جمهور بولیوی افزود: بولیوی نیز در سایه گسترش همکاری‌ها و روابط با کشورهای انقلابی و مقاوم مانند ایران، دارای اقتدار، استقامت و ثبات است.

رهبر انقلاب در دیدار با رئیس جمهور عراق: راه‌پیمایی اربعین ،نمونه یک ارتباط دوستانه است
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح دیروز در دیدار با آقای فوادمعصوم، رئیس‌جمهور عراق، و هیئت همراه، عمق روابط دوکشور و دوملت ایران و عراق را ریشه‌دار و تاریخی و فراتر از روابط کشورهای همسایه و در یک‌منطقه دانستند و با تاکید بر لزوم صیانت از وحدت ملی در عراق گفتند: ملت عراق ملتی بزرگ و صاحب تاریخ کهنی است که از ظرفیت بسیارمهم جوانان قدرتمند و هوشیار برخوردار است و باید از این ظرفیت در جهت رساندن عراق به جایگاه شایسته‌ خود استفاده
شود.
ایشان با اشاره به ارتباط برادرانه، صمیمی و محبت‌آمیز دوملت ایران و عراق با وجود ۸سال جنگ‌تحمیلی از سوی صدام با تحریک بیگانگان، آن را پدیده‌ای عجیب خواندند و افزودند: راه‌پیمایی مراسم روز اربعین یک نمونه از این ارتباط دوستانه است به‌گونه‌ای که مردم عراق در پذیرایی از زائران ایرانی از انفاق و محبت و ارادت چیزی کم نمی‌گذارند.

لزوم مراقبت از وحدت کنونی در عراق
رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: مسئولان دوکشور ایران و عراق باید از این فضا و فرصت برای منافع دوکشور بیشترین استفاده را بکنند.
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای با اظهار خرسندی از پیشروی‌های اخیر در عراق و غلبه‌ نسبتا خوب بر فتنه‌ داعش، بر لزوم مراقبت از وحدت کنونی در عراق تاکید کردند و افزودند: در ساختار تشکیلاتی حکومت عراق، رئیس‌جمهور از جایگاه خاصی برخوردار است و می‌تواند در کم‌کردن اختلافات و افزایش وحدت نقش‌آفرینی مؤثری کند.
ایشان با اشاره به تلاش برخی طرف‌های خارجی برای ایجاد اختلاف در عراق، خاطرنشان‌کردند: مردم عراق اعم از شیعه و سنی و کرد و عرب، قرن‌هاست که بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند اما متاسفانه برخی کشورهای منطقه و همچنین بیگانگان به‌دنبال بزرگ‌نمایی اختلاف‌ها هستند که باید در مقابل آن ایستاد و از هرگونه بهانه‌ای که زمینه‌ساز بروز اختلافات می‌شود پرهیزکرد.

نباید به آمریکا‌ اجازه‌داد عراق را ملک شخصی خود بداند
رهبر انقلاب اسلامی بروز اختلافات و کشیده‌شدن آن به صحنه‌ عمومی عراق را زمینه‌ساز اظهارات مداخله‌جویانه‌ بیگانگان دانستند و گفتند: نباید فضا به‌گونه‌ای شود که آمریکایی‌ها به خود جرئت دهند تا به‌صورت علنی از تجزیه‌ عراق صحبت‌کنند.
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای خاطرنشان کردند: چرا باید کشوری همچون عراق که کشوری بزرگ، ثروتمند و صاحب تاریخ هزارساله است تجزیه و به مناطق کوچک‌تر تقسیم شود تا همواره در معرض اختلاف و نزاع قرارگیرد؟ ایشان افزودند: قطعا مسئولان عراقی روابط خارجی با کشورهای دیگر از جمله آمریکا را براساس مصالح و منافع مردم این کشور تنظیم خواهندکرد اما نباید به آمریکایی‌ها اجازه‌داد که عراق را همچون ملک شخصی خود تصورکنند و هرصحبتی را بیان‌کنند و هر اقدامی را انجام‌دهند.
رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه عراق امروز به‌واسطه‌ ملت بزرگ خود و همچنین جوانان توانمند و هوشیار، با عراق گذشته کاملا متفاوت است، گفتند: جوانان عراق اکنون بیدار شده‌اند و به قدرت و توانایی خود پی‌برده‌اند و چنین جوانانی قطعا زیر بار سلطه آمریکا نخواهندرفت.
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای نیروهای داوطلب مردمی عراق در جنگ با داعش را مظهر بارز بیداری و قدرت جوانان عراقی خواندند و تاکیدکردند: باید از ظرفیت و توانایی‌های جوانان عراق برای رساندن این کشور به جایگاه شایسته‌ خود بیش‌ازپیش استفاده شود.

از کمک‌های ایران به عراق برای مبارزه با داعش تشکرمی‌کنم
در این دیدار که آقای‌جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهور، نیز حضورداشت آقای فوادمعصوم، رئیس‌جمهور عراق، با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، به جایگاه و نفوذ کلام حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای در میان مردم و مسئولان عراق به‌عنوان یک مجتهد و مرجع تقلید بزرگ اشاره‌کرد و گفت: توصیه‌های جناب‌عالی درخصوص حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف در عراق قطعا تاثیرگذار خواهدبود. رئیس‌جمهور عراق از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه در شرایط بسیارسخت حمله‌ داعش تشکر و قدردانی کرد و با اشاره به مشترکات تاریخی، دینی و فرهنگی دوملت ایران و عراق گفت: ما خواستار گسترش بیش‌ازپیش روابط دوکشور و استفاده از تجربیات و توانایی‌های ایران در زمینه‌های مختلف هستیم.آقای فوادمعصوم وضعیت عمومی عراق و انسجام و هماهنگی درونی را نسبت به گذشته بهتر ارزیابی‌کرد و افزود: در مقابله با داعش نیز توفیقات زیادی به‌دست آمده و هماهنگی ارتش، نیروهای داوطلب و پیشمرگان کُرد زمینه‌ساز ضربات سنگینی به داعش شده‌است.

رهبر انقلاب در دیدار با رئیس‌جمهور الجزایر: لزوم مقابله‌ جدی کشورهای منطقه با تخریب‌کنندگان چهره‌ اسلام
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، همچنین پیش‌ازظهر دیروز در دیدار آقای عبدالمالک سلال، نخست‌وزیر الجزایر، و هیئت همراه، با اشاره به نزدیکی دیدگاه‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و الجزایر در بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتند: علاوه‌بر نزدیکی دیدگاه‌های سیاسی، همواره ملت ایران دیدگاه مثبتی به کشور و مردم الجزایر داشته‌است و این موضوع هم به دلیل مجاهدت‌های مردم الجزایر بر ضد استعمار در دوران انقلاب الجزایر است. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان نخست‌وزیر الجزایر درخصوص پدیده‌ی داعش و لزوم مقابله جدی کشورهای منطقه با تروریست‌هایی که چهره‌ی اسلام را تخریب کرده‌اند، گفتند: موضوع داعش و تروریست‌هایی که با نام اسلام در سراسر منطقه پراکنده شده‌اند یک موضوع عادی و طبیعی نیست، بلکه این تروریست‌ها به‌وجود آورده شده‌اند و موردحمایت هستند.

کشورهای اسلامی می‌توانند به راه‌حلی عملی برای مقابله با تروریست‌ها برسند
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای با اظهارتاسف از حمایت برخی کشورهای اسلامی منطقه از تروریست‌های داعش و همچنین با اشاره به حمایت آمریکا و دشمنان اسلام از این تروریست‌ها تاکیدکردند: کشورهای اسلامی که دلسوز هستند و با یکدیگر تفاهم بیشتری دارند، می‌توانند با گفتگو و همکاری به راه‌حل عملی برای مقابله با تروریست‌ها برسند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان‌کردند: اگر چنین مجموعه‌ای تشکیل شود، این کشورهای اسلامی می‌توانند در مسائل مهم دنیای اسلام تاثیرگذار باشند و برای مشکلات منطقه و با مبارزه با تروریست‌ها اقدامات عملی انجام دهند.
حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای در پایان اظهار امیدواری کردند آقای بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر، هرچه زودتر سلامتی خود را بازیابد. آقای عبدالمالک سلال، نخست‌وزیر الجزایر، نیز در این دیدار، نشست کشورهای صادرکننده‌ گاز در تهران را نشست موفقی خواند و با اشاره به گفتگوهای خود با مقامات کشورمان، گفت: دیدگاه‌های ایران و الجزایر در مسائل سیاسی به‌ویژه موضوع مبارزه با داعش و تروریست‌ها در منطقه بسیار به یکدیگر نزدیک است و امیدواریم با توجه به مذاکرات تهران سطح روابط اقتصادی نیز از شرایط کنونی خارج شود و به سطح قابل‌قبولی برسد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار