آرمان اصفهان
14:45 - چهارشنبه 19 اسفند 1394

ایرانی‌ها پای اینترنت چه کاری انجام می‌دهند؟

واقعیتش را بخواهید بیشترین وقتی که ما بابت اینترنت صرف می‌کنیم، برای پاک‌کردن رد پایمان در اینترنت است! از ساختن اکانت جعلی که بتوانیم با آن هر صفحه‌ای خواستیم، برویم و به گلشیفته هر فحشی خواستیم، بدهیم

به گزارش آرمان اصفهان؛ این تیتر خبری بود که در یکی از سایت‌ها خواندم، اما تا آمدم روی آن کلیک کنم تا متن خبر را بخوانم، اینترنتم به‌ دلیل اتمام حجم تمام شد.
از آن‌جا که محدودیت باعث خلاقیت می‌شود، من هم خلاقیتم را به کار انداختم که ببینم واقعا ایرانی‌ها در اینترنت چه می‌کنند؟!
سیرچ عکس‌ها: همه ما اینترنت را با جست‌وجوی عکس شروع کردیم! بستگی به نسلی که هستیم یا دنبال عکس‌های مونیکا بلوچی و مدونا بودیم، یا دنبال عکس‌های مونیکا بلوچی و اسپایس گیرلز یا مونیکا بلوچی و بریتنی اسپیرز یا مونیکا بلوچی و الکسیس سیپراس نخست‌وزیر یونان! یا اخیرا هم که درکنار مونیکا بلوچی صدف طاهریان و فریال را هم سیرچ می‌کنیم!
مخ‌زنی: این مورد بیشترین وقت را از ایرانیان عزیز که اهل کارهای فکری هستند، می‌گیرد. البته این عمل درواقع تلاش مردم همیشه در صحنه برای پیداکردن راهی برای افزایش ازدواج است و همان‌طور که ما بهترین تماشاگران دنیا را داریم، همین‌طور هم خیرترین و خوش‌نیت‌ترین کاربران اینترنت را درجهان ما داریم!
استفاده هنری: اشخاص بنا به کارداشتن یا کارنداشتن، استفاده‌های متنوعی از اینترنت می‌کنند، بیکارها را که عرض کردیم، مشغول سیرچ عکس و دانلود فیلم می‌شوند، اما هنرمندان بزرگی هستند که در اینترنت به دنبال کاریکاتور مفت، عکس مفت، طرح مفت، لوگوی مفت و سایر مفتیات هستند تا آن را به‌عنوان کار اوریجینال قالب کنند و باعث درآمدزایی و عدم خروج ارز برای امور پیش‌پاافتاده‌ای چون کپی‌رایت می‌شوند.
استفاده تحقیقاتی: این بخش بیشتر برای دانشجویان ترم آخر کاربرد دارد که وقت شریف خود را صرف پیداکردن متونی برای پایان‌نامه یا جست‌وجو و سرهم کردن تکه‌های مختلف مقالات گوناگون و اختراع یک مقاله علمی بکر، صرف می‌کنند! جا دارد که از این قشر محقق و جست‌وجوگر هم سپاسگزاری کنیم که آمار کلمه‌های جست‌وجو شده ایرانی‌ها در گوگل را کمی آبرومند می‌کنند!
رأی دادن: درست است که هنوز شیوه رأی‌گیری ما به شکل دوره مشروطه انجام می‌پذیرد، ولی رأی دادن فقط آن رأی دادن تعیین سرنوشت خودمان که نیست! تعیین سرنوشت خوانندگان استیج هم به دستان ما سپرده شده است! این هم استفاده دیگری است که ما از اینترنت می‌کنیم!
سیرچ کردن: بخش مهمی از وقت ما در اینترنت صرف جست‌وجو می‌شود و طبیعتا همه شما عزیزان با آن آشنا هستید، فقط از باب نصیحت عرض می‌کنم، هر جست‌وجویی می‌کنید، حواستان باشد برخی کلمات را در خلوت و بدون حضور شخص زل‌زده به مانیتور جست‌وجو بفرمایید که آبروی خودتان و ایران و ایرانی جماعت می‌رود!
لایک‌زنی: لایک‌زدن یکی از مهم‌ترین مشغولیت‌های ما در فضای مجازی است، لایک‌ها گاهی وامی است، بعدا باید دوبرابرش را لایک کنند، گاهی لایک اجباری است که شامل لایک‌زدن برای زن، مادرزن، پدرزن، مادرشوهر و خواهرشوهر است! گاهی هم لایکی در تاریکی می‌اندازیم که یعنی تحویل بگیر! بعضی لایک‌ها مصلحتی است، لایک رئیس، لایک همکار مصلحتی است که خود این موضوع…
اما واقعیتش را بخواهید بیشترین وقتی که ما بابت اینترنت صرف می‌کنیم، برای پاک‌کردن رد پایمان در اینترنت است! از ساختن اکانت جعلی که بتوانیم با آن هر صفحه‌ای خواستیم، برویم و به گلشیفته هر فحشی خواستیم، بدهیم و توی اینستاگرام فوتبالیست‌ها شیر سماور بفرستیم و اینها! یا وقت زیادی صرف پاک‌کردن هیستوری و سابقه بازدیدها و چت‌هایمان می‌شود که اگر خدایی‌نکرده پلیس فتایی، همسری، شوهری، دوست اجتماعی‌ای خلاصه نامه اعمال ما را در اینترنت دید، دچار سایش روح و جسم نشویم!

سوشیانس شجاعی‌فرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طنزنویس [email protected]

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار