آرمان اصفهان
10:55 - چهارشنبه 19 اسفند 1394

مولاوردی کماکان روی خط نیویورک

معاونت امور زنان دولت یازدهم دیروز در اظهاراتی عجیب در دفاع از طرح عجیب تر «قبح‌زدایی از تجرد دختران»، گفت: طرح تجرد دختران یکی از طرح‌هایی است که از سوی کارگروه تعمیق باورهای دینی ارائه شده است

به گزارش آرمان اصفهان، در حالی که دولت یازدهم پس از دو سال ادعا، هیچ خدمت مشخصی به جامعه زنان ارائه نکرده، معاونت امور زنان کماکان با انبوهی از فعالیت‌های نمایشی در عرصه بین‌الملل سرخط خبرها را حفظ می‌کند.

در آخرین مورد از بی‌اعتنایی به نیازهای حقیقی جامعه ایرانی، مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از برگزاری پنل دولتی زنان علیه خشونت و افراطی‌گری با همکاری کشورهای افغانستان، عراق و نروژ در کمیسیون مقام زن خبرداد و گفت: این کمیسیون از ۱۴ تا ۲۴ مارس برگزار می‌شود.
اطهره نژادی، معاون برنامه‌ریزی مولاوردی در نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با مدیران کل امور بانوان استان‌های کشور ضمن تبریک روز جهانی زن(!) گفت: در دو سال گذشته کارنامه خوبی از خروجی‌های معاونت امور زنان ارائه شده است(!)
نژادی با افتخار به «زنانه- مردانه» کردن همه حوزه‌ها توسط سازمان متبوع خود، خاطرنشان کرد: هم‌ا‌کنون چند پروژه در برخی استان‌های کشور آغاز کرده‌ایم که تاب‌آوری اجتماعی از جمله پروژه‌هایی است که اگر عملی شود به افزایش مشارکت و نقش زنان در تحکیم خانواده می‌پردازد؛ دستاوردی که تاکنون بی‌سابقه بوده، این است که نگاه کلی به امور زنان و خانواده در تمام برنامه‌ها پایش و بر آنها نظارت می‌شود حتی در برنامه‌هایی مانند محیط زیست نیز نگاه کلی به امور زنان لحاظ می‌شود.
اجرای برنامه بیگانه در جامعه ایرانی
در ادامه این نشست لیلا فلاحتی مدیرکل امور بین‌الملل معاون امور زنان، گزارشی از نشست مقدماتی کمیسیون مقام زن در منطقه آسیا و اقیانوسیه ارائه کرد و گفت: باید به این گزارش‌ها دقت لازم را داشته باشیم چرا که در سطوح اجرایی ظرف 15 سال آینده در برنامه توسعه‌ای کشور منعکس خواهد شد و برخی دیگر در سطح منطقه‌ای و استانی اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: در جریان تصویب اهداف توسعه پایدار برای 15 سال آینده برنامه‌هایی را در سطوح مختلف پیش‌بینی کردند که در قالب 17 هدف، نهایی شد؛ یکی از چالش‌هایی که در خصوص تحقق اهداف توسعه پایدار، کشورهای مختلف به آن اذعان دارند بحث تأمین منابع مالی بود که دولت‌ها متزمن تامین منابع مالی تحقق اهداف شده بودند و همین موضوع دولت‌ها را با مشکل مواجه کرده بود. در این زمینه کنفرانس‌های هم‌اندیشی زیادی برگزار شد تا مشخص شود برای تأمین منابع اهداف توسعه پایدار چه کارهایی باید صورت گیرد.
فلاحتی در ادامه به ضداسلامی‌ترین پروژه ها و اهداف کمیسیون مقام زن اشاره کرد و گفت: در سطح منطقه‌ای اکثر کشورها دور هم جمع شدند و با تاکید بر «برابری جنسیتی» و «توانمندسازی زنان» به منابع دولتی داخلی اشاره کردند و البته استفاده از تجربه کشورهایی مانند مالی و نیجریه که در آن کشورها درصدی از فروش بلیط هواپیماها به سلامت زنان اختصاص داده می‌شود، نشان داد می‌توان بخشی از مالیات کشورها را به امور زنان اختصاص داد.
وی در ادامه درصدد تبیین نگاه ضدخانواده غربی با تمرکز بر «جنسیت در جامعه» به جای نگاه انسانی برآمد و تصریح کرد: دو راهبرد کلی از مجموع این نشست می‌توان ترسیم کرد که عبارت است از بحث «بودجه‌ریزی جنسیتی» و «برنامه‌های مبتنی بر جنسیت» که هم‌اکنون به عنوان یکی از راهبردهای مهم توصیه می‌شود، حرکت به سمت جذب منابع جدید لازم و ضروری است چرا که قرار نیست دولت‌ها تمام هزینه‌ها را تأمین کنند و استفاده از خیریه‌ها نیز باید مد نظر تمام استان‌ها قرار گیرد.
فلاحتی ادامه داد: پیگیری موضوع پیشگیری محو خشونت علیه زنان، شرکت در دو پنل وزرایی و پنل دولتی زنان علیه خشونت و افراطی‌گری از جمله برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده در کمیسیون شصتم مقام زن است.
راه نزار ذکا ادامه دارد!
گفتنی است پرونده قضایی تشکیل شده بر ضد مولاوردی به واسطه ارائه اخبار مبتنی بر موارد کذب و اقدام متناظر بر عناوین اتهامی همچون تبلیغ مقام دولتی علیه نظام و تشویش اذهان عمومی کماکان باز است و انتظار می‌رود با توجه به دستگیری نزار ذکا، عامل آمریکایی مجری پروژه «شبکه‌سازی اجتماعی- اقتصادی» در خاورمیانه با تمرکز بر حوزه زنان، پرونده امنیتی معاون امور زنان نیز به جریان بیافتد. خصوصا که با وجود تقابل صریح برنامه ویژه اعلامی آمریکا برای تسلط بر «زنان جوامع مسلمان» و تاکید بر سرفصل‌های ضداسلامی در این برنامه، ادامه اجرای دستورالعمل ویژه و ضدایرانی کمیسیون مقام زن شامل سرفصل اقدامات منجر به «برابری جنسیتی غربی» و «توانمندسازی لیبرالیستی زنان» در کشورمان هیچ توجیهی ندارد.
برنامه‌های بر زمین مانده نظام
شایان ذکر است علي‌رغم قول‌هاي متعدد دستگاه‌هاي دولتي، هنوز قانون افزايش مرخصي زايمان زنان شاغل اجرايي نمي‌شود اما تبليغات وسيعي براي ترغيب زنان به اشتغال مشاهده مي‌شود! فرزندآوري و ازدواج زنان، تحت برچسب کارشکني در مسير ارتقاي شغلي و تحصيلي از سوي غربگرايان مدعي «حقوق زنان» با افکار تاريخ گذشته فمينیستي، تحقير مي‌شود و هيچ برنامه‌ريزي از سوي شعاردهندگان کذاب براي فراهم آوردن امکانات قانوني حتي نزديک به «زن شاغل غربي»، براي 14 درصد «زن شاغل ايراني»به چشم نمی‌خورد.
حقوق متفاوت زن مسلمان و زن غربی!
به طورمثال علی‌رغم این که در منشور جهانی حقوق بشر، ازدواج حق قانونی زنان و مردان عنوان شده است، معاونت امور زنان دولت یازدهم دیروز در اظهاراتی عجیب در دفاع از طرح عجیب تر «قبح‌زدایی از تجرد دختران»، گفت: طرح تجرد دختران یکی از طرح‌هایی است که از سوی کارگروه تعمیق باورهای دینی ارائه شده است، در زمینه فرهنگسازی برای الگوگیری از حضرت فاطمه معصومه(س) به منظور قبح‌زدایی از مجرد ماندن دختران، البته این به آن معنا نیست که ما سایر کارها را رها کرده‌ایم و در حقیقت با این طرح می‌خواهیم بگوییم مجرد ماندن دختران برای آنها رسیدن به آخر دنیا نیست و می‌توانند در این دوران بهترین استفاده را ببرند(!)
آيا نام اين رفتار جهان سومي با «زن فرهيخته و عالم شرقي» و خانواده‌ستيزي شبه‌عامدانه، سوء استفاده از نيازهاي به حق زنانه نيست؟ چرا برخلاف جوامع غربی، «قبح‌زدایی از تجرد» و ترويج برون‌سپاري وظايف مادري و رونق دولتي مهدهاي کودک هنوز در دستور کار است و دولت هيچ يارانه‌اي به زنان ايراني براي ترک زودتر محيط کار و تربيت فرزندان و یارانه تشویقی ازدواج بهنگام، ارائه نمي‌دهد؟ مگر قوانين مذکور در جوامع غربي توسط حاميان «حقوق زنان» تصويب و اجرايي نشده است؟!
چرا نسخه توانمندسازی زنان مسلمان تنها متمرکز بر اشتغال بدون حقوق اضافه و مرخصی ویژه مادرانه و زنانه است و با نسخه غربی تا این اندازه تفاوت دارد؟! کاش مولاوردی و همکاران از پرواز نیویورک فرود آمده و گشتی کوتاه در میان جامعه زنان ایرانی با هدف آشنایی با دغدغه های واقعی آنها داشته باشند.

کیهان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار