آرمان اصفهان
11:06 - سه شنبه 18 اسفند 1394

آمار دقیقی از بازماندگان تحصیل در اصفهان وجود ندارد

باید چالش ها و مشکلات در هر منطقه به صورت مجزا بومی سازی و شناسایی شود و متناسب با هر شهر و شهرستان یا ناحیه آموزشی برای کاهش و ریشه کنی بی سوادی برنامه ریزی صورت گیرد.

به گزارش آرمان اصفهان؛  معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان آمار بازماندگان از تحصیل و نیز افراد ترک تحصیل کرده در این خطه را غیر دقیق عنوان کرد.
شهین جوانی در نشست همزمان شورای پشتیبانی سوادآموزی و شورای منطقه ای آموزش و پرورش اصفهان سخن می گفت؛ افزود: دو هزارو868 نفر بازمانده یا ترک تحصیل کرده شناسایی شده اند ولی آمار دقیقی از وضعیت همه آن ها در اختیار نداریم.
وی خاطر نشان کرد: نظام کامل و جامعی برای این تعداد دانش آموزان به منظور بررسی و پیگیری وجود ندارد اما با این وجود بررسی های لازم صورت گرفته و مکاتبات خوبی شده است.
در ادامه این جلسه فرماندار اصفهان گفت: همه باید برای ریشه کن کردن بی سوادی در کشور تلاش کنیم و اهمیت سوادآموزی را همواره مدنظر داشته باشیم.
فضل الله کفیل اظهار کرد: اولین نکته مهم در این خصوص قائل بودن به جایگاه رفیع علم و سوادآموزی در آموزه های دینی است.
وی خاطر نشان کرد: انجام این وظیفه در این بخش هم کار دینی و اخلاقی و ملی است و هم به ارتقا شاخص های فرهنگی جامعه کمک خواهد کرد.
وی تصریح کرد: نکته دوم به دست آوردن راهکارهایی است که بتوانیم سوادآموزی را به حد اعلا برسانیم و بطور واقعی آن را ریشه کن کنیم و این تنها با همت همگانی و هم افزایی همه مسوولان و دستگاه ها محقق می شود.
فرماندار اصفهان بیان کرد: در همین رابطه باید چالش ها و مشکلات در هر منطقه به صورت مجزا بومی سازی و شناسایی شود و متناسب با هر شهر و شهرستان یا ناحیه آموزشی برای کاهش و ریشه کنی بی سوادی برنامه ریزی صورت گیرد.
رئیس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش استان و مدیر ناحیه پنج آموزش و پرورش شهرستان اصفهان هم در این نشست گفت: حدود 200 نفر را شناسایی کرده ایم که از مرحله بی سوادی به مدارج دانشگاهی رسیده اند.
محمد قندهاری تاکید کرد: والدین بی سواد فراگیران شناسایی شده اند و برنامه ریزی های لازم انجام شده اما نبود انگیزه کافی مانع رشد ریشه کنی کامل بی سوادی شده است.
به گفته این مسوول، 80 هزار دانش آموز در این ناحیه با پراکندگی زیاد شهرک های اقماری، اتباع خارجی و مهاجران زیاد تحت پوشش هستند و طبیعی است برای دوره انتقال والدین آنها برای آموزش سواد مشکلات هم بیشتر است.

این جلسه در محل اداره اموزش و پرورش ناحیه 5 شهرستان اصفهان برگزار شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار