آرمان اصفهان
10:20 - دوشنبه 17 اسفند 1394

پرداختن به فضای مجازی مهمتر از پرداختن به فرهنگ جامعه!

متاسفانه سخنان وزیر ارشاد درباب فضای مجازی در این مراسم نشان از بی راهبردی ایشان و دستگاه تحت امرش می دهد؛ اینکه فضای مجازی هم منفعت دارد و هم مضرت، سخنی عام است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ چندی پیش خبرگزاری اصلاح طلب ایلنا خبر استعفای رهبر ارکستر را بخاطر عدم تحقق وعده ی رییس جمهور در حالی اعلام نمود که متاسفانه کوچکترین واکنشی از سوی مسئولان ارشاد به عنوان متولی این حوزه در این خصوص شاهد نبودیم!

بنا بر این گزارش رهبر ارکستر در نامه ای خطاب به جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: ” احتراما به عرض مى رساند همانطور که مستحضرید، ارکستر و گروه کر سمفونیک تهران در ۱۲ ماه گذشته با زحمت فراوان و نظمی بی نظیر به بهترین شکل ممکن وظایف هنری خود را انجام داده و باعث افتخار این مملکت شده است.

وی در ادامه نامه خویش آورده است که: “همچنین در این مدت آثار ۱۱ آهنگساز ایرانی را نیز براى عرضه به بازار بین المللی ضبط کرده است. ولی متاسفانه دادن اختیار این ارکستر به بنیاد رودکی از همان ابتداى کار، اشتباهی بزرگ بوده است و هر ماه که از شروع فعالیت گذشته، این اشتباه واضح تر خود را نشان داده است تا جایی که این ارکستر از نظر اداری هنوز بعد از ۱۲ ماه کوچکترین پیشرفتی را نداشته است.

وی در ادامه استعفای خود را بخاطر عدم توجه ارشاد به موسیقی ملی اعلام نموده است.

به گزارش خبرنگار ما متاسفانه ضعف مدیریت ارشاد در حوزه موسیقی از آن حیث که بیشتر به دنبال حاشیه بوده است، چنان بلایی بر سر موسیقی کشور آورده است که رهبر ارکستر ادامه کار را به لقای آن بخشیده و از ادامه همکاری منصرف شده است.

اما این در حالی است که همین خبرگزاری در تاریخ سه شنبه 11 اسفند به نقل از علی جنتی در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال در سالن سینمایی وزارت ارشاد عنوان نمود که: در برابر فیلتر شدن شبکه های اجتماعی مقاومت کردیم…!

متاسفانه سخنان وزیر ارشاد درباب فضای مجازی در این مراسم نشان از بی راهبردی ایشان و دستگاه تحت امرش می دهد؛ اینکه فضای مجازی هم منفعت دارد و هم مضرت، سخنی عام است.

این در حالی است که فضاسازی مسولان دولتی درباره فیلترینگ فضای مجازی به صلاح نیست؛ این اظهارات بیشتر برای رای آوری بود تا اظهاراتی منطقی و معقول.

آنچه واضح است این است که در حوزه فضای مجازی عملا ارشاد در دوسال گذشته کار خاصی انجام نداده است و در عوض دائما تکرار این سخن که روش های سنتی اعتبار خود را از دست داده اند، کارشناسی نبوده و احساسی است و لازم است تا در این باب تامل بیشتری از مسولان لحاظ شود ضمنان خوب است وزیر ارشاد کمی نیز به دیگر کارهای مهم خود از جمله رسیدگی به مشکلات موسیقی و … بپردازد.

عصر امروز

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار